מבנה הבחינה

מבחן מימ"ד הוא מבחן ממוחשב המורכב מ-6 פרקים בעברית, באנגלית ובמתמטיקה. לכל נושא מוקצים 2 פרקים בבחינה. המבחן הוא מסוג רב-ברירה (אמריקאי) - לכל שאלה יש 4 תשובות אפשריות, ומהן תשובה אחת נכונה.

מספר השאלות ופרק הזמן המוקצב לכל פרק משתנים ואינם ידועים מראש. עם זאת, בהסתמך על מבחנים קודמים הנתונים הם כדלהלן:

  • מתמטיקה – 23 שאלות, 25 דקות לפרק.
  • אנגלית – 20 שאלות, 20 דקות לפרק.
  • עברית – 30 שאלות, 25 דקות לפרק.

בתחילת כל פרק יופיעו נושא הפרק, מספר השאלות בו והזמן המוקצב לו.

משך הבחינה הוא כ-2.5 שעות.

← התנסו בשאלות ומבחן לדוגמא למימ"ד

מהלך הבחינה

  • בחינת מימ"ד היא בחינה ממוחשבת, ועם זאת אין צורך בידע במחשבים.
  • לפני הבחינה יופיעו לפניכם כמה שאלות לדוגמה.
  • מענה על המבחן מתבצע באמצעות העכבר בלבד, ללא שימוש במקלדת.
  • בצד ימין של המסך מופיעה טבלה ובה מספרי כל השאלות בפרק. שאלה שטרם עניתם עליה תופיע בצבע ירוק, ואילו שאלה שעניתם עליה תופיע בצבע סגול.
  • יש שתי דרכים למעבר בין שאלות: לחיצה על מקש "קדימה" הנמצא בתחתית המסך בצד ימין או בחירה של מספר השאלה בטבלה בצד ימין.
  • לכל שאלה יופיעו 4 תשובות, ועליכם לבחור את הנכונה ביותר. לאחר שתבחרו תשובה, צבע המשבצת ובה מספר השאלה יהפוך מירוק לסגול (בין שהתשובה נכונה ובין שהתשובה אינה נכונה).
  • בצד ימין של המסך מופיע כפתור "סימון תזכורת". הכפתור משמש לסימון שאלה שאתם מעוניינים לחזור אליה מאוחר יותר (תוכלו להשתמש בכפתור בין שעניתם על השאלה ובין שלא עניתם עליה).

פרק העברית

הלימודים האקדמיים מחייבים שליטה בשפה וכישורים מילוליים, ופרק העברית במימ"ד מבקש לבחון כישורים אלו. בפרק זה מופיעות שאלות משלושה סוגים – הבנת הנקרא וניתוח קטע, השלמת משפטים ואוצר מילים. השאלות מסודרות בסדר עולה מבחינת רמת הקושי, חוץ מהשאלות בהבנת הנקרא המופיעות על פי סדר הופעת התשובות בקטע הקריאה.


פרק האנגלית

פרק האנגלית במימ"ד מבקש לבחון את השליטה שלכם באנגלית ואת רמת ההבנה של השפה. כדי לבחון כישורים אלו תתבקשו לענות על שאלות מסוג הבנת הנקרא והשלמת משפטים. קטעי הבנת הנקרא בבחינה יעסקו בתחומים אקדמיים. גם בפרק זה יופיעו השאלות בסדר עולה מבחינת רמת הקושי, חוץ מהשאלות על קטע הקריאה, שיופיעו על פי סדר הופעת התשובות בקטע. חשוב להדגיש כי בשום שלב במבחן לא ייבחנו כישורי הכתיבה שלכם באנגלית או הידע הספרותי שלכם.


פרק המתמטיקה

בפרק זה במימ"ד נבחן הידע המתמטי שלכם, ובכלל זה היכולת לעשות שימוש במונחים מתמטיים והיכולת לנתח נתונים מגרפים ומטבלאות. השאלות בפרק הן ברמה הנלמדת בכיתות ט'-י', וכוללות את הנושאים הבאים: הסקה מתרשים, סדרות, שאלות בגאומטריה, אחוזים, משוואות, אי-שוויונות ועוד. השאלות בפרק מסודרות בסדר קושי עולה, מהקל אל הקשה.
לצורך פתרון השאלות תהיו רשאים להשתמש בדף נוסחאות ובדפי טיוטה - אלו יחולקו במקום המבחן. חל איסור להשתמש במחשבון או בעזרים חיצוניים אחרים.

 

אפשר לעזור לך סימן שאלה
אפשר לעזור לך סימן שאלה
לפני שנמצא בשבילך את ההכנה המתאימה, הנה כמה פרטים שאנחנו צריכים.
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.