כל עבודה בהישג ידך
 

מבנה מבחן מימ"ד

ניגשים למבחן מימ"ד? רוצים להכיר את מבנה הבחינה? מעוניינים לדעת מה כולל כל פרק? רוצים לראות שאלות לדוגמה? ריכזנו בעבורכם את כל המידע בנושא.

מבנה בחינת מימ"ד
פרק העברית
פרק האנגלית
פרק המתמטיקה
שאלות לדוגמה

מבנה הבחינה

מבחן מימ"ד הוא מבחן ממוחשב המורכב מ-8 פרקים בעברית, באנגלית ובמתמטיקה. לכל נושא מוקצים 4-2 פרקים בבחינה. המבחן הוא מסוג רב-ברירה (אמריקאי) - לכל שאלה יש 4 תשובות אפשריות, ומהן תשובה אחת נכונה.
מספר השאלות ופרק הזמן המוקצב לכל פרק משתנים ואינם ידועים מראש. עם זאת, בהסתמך על מבחנים קודמים הנתונים הם כדלהלן:
מתמטיקה – 23 שאלות, 25 דקות לפרק.
אנגלית – 20 שאלות, 20 דקות לפרק.
עברית – 30 שאלות, 25 דקות לפרק.
בתחילת כל פרק יופיעו נושא הפרק, מספר השאלות בו והזמן המוקצב לו.

משך הבחינה הוא כ-3.5 שעות.

מהלך הבחינה

  • בחינת מימ"ד היא בחינה ממוחשבת, ועם זאת אין צורך בידע במחשבים.
  • לפני הבחינה יופיעו לפניכם כמה שאלות לדוגמה.
  • מענה על המבחן מתבצע באמצעות העכבר בלבד, ללא שימוש במקלדת.
  • בצד ימין של המסך מופיעה טבלה ובה מספרי כל השאלות בפרק. שאלה שטרם עניתם עליה תופיע בצבע ירוק, ואילו שאלה שעניתם עליה תופיע בצבע סגול.
  • יש שתי דרכים למעבר בין שאלות: לחיצה על מקש "קדימה" הנמצא בתחתית המסך בצד ימין או בחירה של מספר השאלה בטבלה בצד ימין.
  • לכל שאלה יופיעו 4 תשובות, ועליכם לבחור את הנכונה ביותר. לאחר שתבחרו תשובה, צבע המשבצת ובה מספר השאלה יהפוך מירוק לסגול (בין שהתשובה נכונה ובין שהתשובה אינה נכונה).
  • בצד ימין של המסך מופיע כפתור "סימון תזכורת". הכפתור משמש לסימון שאלה שאתם מעוניינים לחזור אליה מאוחר יותר (תוכלו להשתמש בכפתור בין שעניתם על השאלה ובין שלא עניתם עליה).

↑ בחזרה לראש העמוד

פרק העברית

הלימודים האקדמיים מחייבים שליטה בשפה וכישורים מילוליים, ופרק העברית במימ"ד מבקש לבחון כישורים אלו. בפרק זה מופיעות שאלות משלושה סוגים – הבנת הנקרא וניתוח קטע, השלמת משפטים ואוצר מילים. השאלות מסודרות בסדר עולה מבחינת רמת הקושי, חוץ מהשאלות בהבנת הנקרא המופיעות על פי סדר הופעת התשובות בקטע הקריאה.

פרק האנגלית

פרק האנגלית במימ"ד מבקש לבחון את השליטה שלכם באנגלית ואת רמת ההבנה של השפה. כדי לבחון כישורים אלו תתבקשו לענות על שאלות מסוג הבנת הנקרא והשלמת משפטים. קטעי הבנת הנקרא בבחינה יעסקו בתחומים אקדמיים. גם בפרק זה יופיעו השאלות בסדר עולה מבחינת רמת הקושי, חוץ מהשאלות על קטע הקריאה, שיופיעו על פי סדר הופעת התשובות בקטע. חשוב להדגיש כי בשום שלב במבחן לא ייבחנו כישורי הכתיבה שלכם באנגלית או הידע הספרותי שלכם.

פרק המתמטיקה

בפרק זה במימ"ד נבחן הידע המתמטי שלכם, ובכלל זה היכולת לעשות שימוש במונחים מתמטיים והיכולת לנתח נתונים מגרפים ומטבלאות. השאלות בפרק הן ברמה הנלמדת בכיתות ט'-י', וכוללות את הנושאים הבאים: הסקה מתרשים, סדרות, שאלות בגאומטריה, אחוזים, משוואות, אי-שוויונות ועוד. השאלות בפרק מסודרות בסדר קושי עולה, מהקל אל הקשה.
לצורך פתרון השאלות תהיו רשאים להשתמש בדף נוסחאות ובדפי טיוטה - אלו יחולקו במקום המבחן. חל איסור להשתמש במחשבון או בעזרים חיצוניים אחרים.

שאלות לדוגמה

מומלץ מאוד לתרגל שאלות לדוגמה לפני המבחן כדי לדעת מה מצפה לכם בבחינה וכך להפחית את רמת הלחץ. באתר שלנו תוכלו למצוא מגוון שאלות לדוגמה בכל אחד מפרקי הבחינה - אנגלית, עברית ומתמטיקה - ובאתר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה תוכלו למצוא מבחן מימ"ד לדוגמה.
נוסף על כך אנו ממליצים לכם לרכוש ערכת הכנה אונליין, הכוללת שאלות מכל הסוגים ב-3 סימולציות מלאות של מבחן מימ"ד.↑ בחזרה לראש העמוד


למידע נוסף אודות מבחן מימ"ד - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

↑ בחזרה לראש העמוד


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
סימולציות מלאות למימ"ד

מבחני דוגמא בחינם
מבחן מימ"ד לדוגמא


ממליצים
באמת קשה באימונים קל בקרב. עברתי את הבחינה בהצלחה, תודה רבה לכם!
הכנה למבחן מימ"ד, יולי 2017
"כמובן שאמליץ לחברי לעבור הכנה דומה ולקנות ערכה אינטרנטית. רק בזכות הערכה קבלתי ציון גבוה. תודה רבה."
מועמדת שעברה בהצלחה מיונים למכללת הדסה, יוני 2015


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id