מבחן מימ"ד - כך זה הולך להיראות:

מבחן מימ"ד מורכב משלושה תחומים: עברית, אנגלית ומתמטיקה. בכל תחום יש שני פרקים, ואם ניכנס לרזולוציה עוד יותר קטנה: בכל פרק יש 30-23 שאלות, ולכל שאלה יש ארבע אפשרויות תשובה (כל השאלות במבחן הן שאלות אמריקאיות). לכל פרק מוקצבות 25 דקות, ובסך הכול - שעתיים וחצי לבחינה כולה. 

המבחן נערך במחשב, ובמהלכו תוכלו לעבור בין השאלות בכל פרק (יש אפילו כפתור של "סימון תזכורת" למקרה שתרצו לחזור לשאלות מסוימות בהמשך) - אבל לא תוכלו לחזור לפרקים שכבר השלמתם. ואם אתם בעניין של לעשות חימום קל רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, תשמחו לדעת שיש אפשרות לפתור כמה שאלות לדוגמה לפני תחילת המבחן. ועכשיו למה שצפוי לכל בכל פרק:

עברית

בפרקים אלו יופיעו לפניכם שאלות משלושה סוגים: אוצר מילים, השלמת משפטים והבנת הנקרא. השאלות מסודרות ברמת קושי עולה, חוץ במבמקרה של הבנת הנקרא - שם השאלות מסודרות לפי סדר הופעת הנושאים בקטע הקריאה. המטרה של הפרקים האלה היא לבחון אם יש לכם את רמת העברית הנדרשת להבנה, לניתוח ולהצגה של תכנים מילוליים מורכבים. לציון בפרקי העברית משקל של 40% בציון הסופי.

פרק עברית - שאלת אוצר מילים לדוגמה:

פירוש המילה מקול הוא:

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

הסבר:

המילה "מקול" היא החלופה העברית ל"פטיפון".

 

אנגלית

בפרקים אלו תיתקלו בשאלות השלמת משפטים והבנת הנקרא - אבל הפעם באנגלית. גם כאן שאלות השלמת המשפטים מסודרות ברמת קושי עולה, ושאלות הבנת הנקרא מסודרות לפי סדר הופעת הנושאים בקטע. המטרה של הפרקים האלה היא לבחון אם תוכלו להתמודד עם האנגלית האקדמית שמאפיינת את הלימודים הגבוהים - במאמרים, במונחים המקצועיים וכמובן בקורסי האנגלית (זאת גם הסיבה שקטעי הקריאה במבחן הם מעולמות האקדמיה). לציון בפרקי האנגלית משקל של 20% בציון הסופי.

פרק אנגלית - שאלת השלמת משפטים לדוגמה:

Evaporation is a central ____ in the earth's water cycle of precipitation.

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

הסבר:

כדי להבין למה זאת התשובה הנכונה, נתחיל בלתרגם את השאלה ואת התשובות:

ההתאדות היא ______ מרכזי במחזור המים של משקעים בכדור הארץ.

1. מקצוע/ייעוד

2. דמות/סכום

3. תהליך

4. תוכנית/מזימה

ועכשיו ניגש לתוכן:

הרמז התוכני בשאלה הוא המילה cycle (מחזור). מכאן אפשר להבין שהתשובה הנכונה היא שם עצם שקשור לתיאור פעולה מחזורית. התשובה היחידה שעונה על קריטריון זה היא תשובה 3.

 

מתמטיקה

בפרקים אלו צפויים לכם תרגילים ובעיות בכל מיני נושאים (משוואות, גיאומטריה, אחוזים ועוד) וגם שאלות של הסקה מתרשים או מטבלה. השאלות הן פחות או יותר ברמה של מתמטיקה בכיתות ט'-י', והן מסודרות במבחן בדרגת קושי עולה. כדי לפתור אותן תוכלו להיעזר בדף נוסחאות ובדפי טיוטה (אבל לא במחשבון). המטרה כאן היא לבחון את הידע הבסיסי שלכם במתמטיקה ולראות שאתם מסוגלים לנתח נתונים מספריים מתרשימים. לציון בפרקי המתמטיקה משקל של 40% בציון הסופי.

פרק מתמטיקה - בעיית תנועה לדוגמה:

בכל בוקר דור הולך עם הכלב שלו 750 מטר עד לגינת הכלבים. הוא משחק איתו שם 20 דקות, ואז הם חוזרים הביתה בדרך קצרה יותר, שאורכה 500 מטר.

אם מהירות ההליכה של דור (והכלב שלו) היא 25 מטר לדקה, כמה דקות בסך הכול אורך הטיול?

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

הסבר:

קודם כול, נחשב כל חלק בטיול הבוקר בנפרד. נשתמש בשביל זה בנוסחת התנועה:

הדרך הלוך היא 750 מטר במהירות של 25 מטר לדקה: 30 = 25 : 750

הדרך חזור היא 500 מטר במהירות של 25 מטר לדקה: 20 = 25 : 500

בגינה עצמה הם נמצאים, כפי שכתוב בשאלה, 20 דקות.

נחבר את כל הזמנים יחד: 70 = 20 + 20 + 30

כלומר, הטיול אורך בסך הכול 70 דקות.

 

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.