כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(33) קראו עוד

מה מצפה לכם במבחני המיון לתפקידי אשכול תעופה?

מבחני המיון נועדו לקבוע את ההתאמה שלכם לתפקידים השונים באשכול התעופה. המבחנים נערכים במתכונת מקוונת, נמשכים 5-4 שעות וכוללים מבחני חשיבה מרחבית, מבחנים לוגיים, צורניים ומילוליים ומבחני זריזות ודיוק.

רוב המבחנים יהיו חדשים בשבילכם - הנושאים שבהם אינם נלמדים במסגרת הלימודים בבית הספר. כמו כן, המבחנים נחשבים אינטנסיביים למדי וכוללים מספר רב של שאלות, שיהיה עליכם לפתור בהגבלת זמן מחמירה. לכן אם אתם רוצים להגדיל את הסיכויים שלכם לעבור אותם בהצלחה, רצוי שהמפגש הראשון שלכם איתם לא יהיה במיונים. 

רוצים לראות מה צפוי לכם במבחני המיון?

בשורה התחתונה, איך מגיעים מוכנים למבחני המיון?

כדי לעבור את מבחני המיון האלה לא מספיק לישון טוב בלילה שלפני, לחשוב טוב (בתקווה שיהיה טוב) ולבוא באנרגיות חיובית. למבחנים האלה חשוב שתגיעו כשאתם שולטים בחומר, מוכנים להתמודדות עם הגבלת הזמן וחדים מספיק כדי להתבלט מעל כל השאר. 

כדי שכל זה יתקיים, מה שנדרש מכם הוא: 

   • לתרגל שאלות בכל הנושאים הצפויים להופיע במבחן - ערכת ההכנה כוללת תרגול מקיף בכל אחד מהנושאים הצפויים במבחן, והיא תאפשר לכם לתרגל עשרות שאלות מכל תחום כדי לא רק להבטיח שהמפגש הראשון שלכם איתן יתרחש הרבה לפני המבחן האמיתי, אלא שלמבחן תגיעו כשאתם מכירים את החומר, מבינים מהן הדרישות ומהם האתגרים ואיך מתמודדים עם כל זה בצורה הטובה ביותר. 
   • ללמוד דרכי פתרון יעילות וזריזות - בסוף כל פרק תרגול יופיעו פתרונות והסברים מלאים, ואלו יעזרו לכם להבין לא רק מהי התשובה הנכונה, אלא גם איך להגיע אליה. בדרך זו תוכלו ללמוד שיטות פתרון יעילות שיסייעו לכם להתמודד עם הגבלת הזמן, וליישם אותן בקלות בתרגולים הבאים. 
   • להתנסות מעשית במבחן אישיות (שאלון 300) - בשונה מהמבחנים המילוליים והלוגיים, מבחן האישיות לא נועד לבחון שליטה במיומנות כלשהי, והצלחה בו אינה תלויה בידיעת חומר כזה או אחר. כדי להצליח במבחן האישיות חשוב להבין מה מצופה מכם, אילו תכונות אופי כדאי שתבליטו בהתמודדות על תפקיד באשכול תעופה ואילו רצוי שתצניעו. בערכת ההכנה שלנו תוכלו להתנסות מעשית במבחן האישיות הכולל כ-220 היגדים שונים, לקבל דו"ח תוצאות המפרט את כל התכונות הנבחנות והמותאם לדרישות מבחני האישיות של צה"ל ולקבל מידע תיאורטי מקיף ומעמיק על התמודדות עם מבחני אישיות. 

תפקידים נבחרים באשכול תעופה 

מדריכ/ת סימולטור

התפקיד
מדריכי הסימולטורים מאמנים את הטייסים, את הנווטים ואת כל אנשי הצוות האווירי בחיל האוויר לקראת מקרי חירום שונים שעלולים לקרות במהלך מילוי תפקידם. מדריכי הסימולטורים מכשירים את הצוותים האוויריים באמצעות הדרכת גיחות בסימולטור, העברת הרצאות פרונטליות ולימודים תיאורטיים ומעשיים. נוסף על כך, מדריכי סימולטור רבים מפתחים את ההדרכות המועברות לצוותים האוויריים ומשמשים כמוקדי ידע יקרי ערך שידיעותיהם עולות אפילו על אלו של אנשי הצוות עצמם.

דרישות לקבלת זימון למיונים

 • ציון דפ"ר 60 ומעלה.
 • בגרות 5 יח"ל במחשבים או בפיזיקה.
 • ציונים גבוהים בתחומים מסוימים ביום המא"ה: הפעלה טכנית 2 ומעלה, הדרכה 3 ומעלה, עיבוד מידע 4 ומעלה, עבודת צוות 3 ומעלה וקשב מתמשך 3 ומעלה. 

הכשרה
ההכשרה כוללת שלושה שלבים: טירונות 02, קורס מדריכי סימולטורים באורך שישה שבועות, והכשרה מקצועית בבסיס השירות הסדיר שאורכה כחצי שנה.

שירות סדיר
בתום ההכשרה החיילים משובצים בטייסות מבצעיות, בטייסות מאמנים ובמרכז ההדרכה של חיל האוויר.

שימו לב! אורך השירות הסדיר בתפקיד הוא 32 חודשים - לגברים ולנשים. בנוסף, כדי לשרת בתפקיד נדרשת התחייבות לשירות מילואים פעיל.

חוקר/ת מודיעין אווירי

התפקיד
חוקרי המודיעין האווירי אחראים על ניתוח ידיעות מודעיניות מסווגות ממקורות שונים, ועל שימוש בידיעות ליצירת תמונת מודיעין עדכנית. תמונות המודיעין שהחוקרים יוצרים מסייעות לדרגים המדיניים להבין את כוונות האויב ואת יכולותיו, וכן לקבל החלטות מבצעיות מושכלות. נוסף על כך, כחלק מתפקידם, החוקרים מסייעים בתכנון פעולות מבצעיות שונות בחיל האוויר.

דרישות לקבלת זימון למיונים

 • פרופיל 25 ומעלה (לבנים 64 ומטה).
 • דפ"ר 60 ומעלה.
 • ציוני יום המא"ה: ציון ניהול וארגון 3 ומעלה, ציון עיבוד מידע 4 ומעלה.

הכשרה
ההכשרה כוללת טירונות 02 וקורס באורך 7 שבועות בבסיס חיל-האוויר בעובדה.

שירות סדיר
בתום ההכשרה תשובצו לתפקידים במטה חיל-האוויר בקריה בת"א, ולתפקידים במחלקות נוספות המשתייכות ללהק מודיעין.

פקח/ית טיסה

התפקיד

תפקידם המרכזי של פקחי הטיסה הוא ניהול התנועה הקרקעית והתנועה האווירית בשטח בסיס הטיסה. נוסף על כך, הפקחים משתמשים במערכות קשר ובמערכות תמונה אווירית כדי לסייע לצוותי חיל האוויר במגוון פעילויות מבצעיות, ובהן: יירוט, תקיפה וחילוץ.

דרישות לקבלת זימון למיונים

 • פרופיל 25 ומעלה לנשים ופרופיל 64 ומטה לגברים. 
 • דפ"ר 60 ומעלה.
 • ציונים גבוהים בתחומים מסוימים ביום המא"ה: ניהול וארגון 2 ומעלה, עיבוד מידע 3 ומעלה, עבודת צוות 3 ומעלה, קשב מתמשך 3 ומעלה, פיקוד 3 ומעלה.

הכשרה
ההכשרה כוללת שני שלבים. בשלב הראשון, תעברו הכשרה ראשונית באורך 10 שבועות בבסיס עובדה של חיל האוויר. בשלב השני, תשובצו באחד ממגדלי הפיקוח או באחד ממרכזי יחידות ההדרכה בחיל-האוויר, ותוכשרו באופן אישי בהתאם לשיבוץ שלכם.

שירות סדיר
בתום ההכשרה החיילים משובצים במגדלי הפיקוח שבבסיסי הטיסה של חיל האוויר.

שימו לב! אורך השירות הסדיר בתפקיד הוא 32 חודשים - לגברים ולנשים.


תוספת להכנה שלכם: ערכה לשיפור מיומנויות הקשב והריכוז

רגע לפני שאתם מתחילים להתכונן למיונים שיקבעו איך ייראה השירות שלכם, קבלו את הערכה שלנו לשיפור מיומנויות הקשב והריכוז! ערכה שמיועדת לכווולם, ועובדת על השריר הכי חשוב - המוח 🤓 – בדרך משחקית ומהנה.

תרגול של 10-5 דקות ביום יחזק בהדרגה את יכולות הקשב שלכם כך שיהיו יותר עמידות לגירויים חיצוניים, ולכם יהיה יותר קל לעקוב אחר הוראות ולהשלים משימות.

בנוסף, יש בערכה גם תרגולי מיינדפולנס, שיעזרו לכם לנהל את רמות הסטרס וישלחו אתכם למיונים רגועים וממוקדים.

מוכנים להתחיל? סמנו בתיבת המכירה ואתם מסודרים

לחזרה לעמוד קודם:

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.