לפני שמתחילים - הערה קטנה:

העמוד כתוב בלשון נקבה, אבל בנים - גם אתם יכולים להיות מדא"גים! כמו בכל תפקיד, זה כמובן תלוי בנתונים האישיים שלכם ובצורכי הצבא.

זה רק ספורט: על תפקיד המדא"גית

המדא"גית (מדריכת אימון גופני), או בשמה השני - מדריכת כושר קרבי, היא בגדול שגרירת הספורט ואורח החיים הבריא ביחידה. חוץ מאימוני הספורט השוטפים שהיא מעבירה, המדא"גית מארגנת גם אירועי ספורט והרצאות שעוסקות בנושאים כמו כושר ותזונה נכונה.

במהלך השירות שלהן, למדא"גיות יש אפשרות לצאת להשתלמויות מקצועיות של הדרכת חדר כושר, פילאטיס, ספינינג, קיקבוקסינג ועוד. מעבר לזה שההשתלמויות האלה מעשירות ושוברות שגרה, הן גם מוכרות באזרחות - מה שבהחלט יכול לעזור לכן למצוא עבודה בתחום בהמשך.


שעת כושר: תהליך הקבלה לתפקיד

תנאי סף

המיונים

יום המיונים לתפקיד מדא"גית נערך בבה"ד 8 (בית הספר לכושר קרבי) במכון וינגייט ומורכב מכמה שלבים:

    • החלק הרפואי - כשתגיעו ליום המיונים תתבקשו למסור שאלון רפואי - אתן תתבקשו להחתים את רופא/ת המשפחה שלכן על השאלון הזה מראש. במהלך יום המיון, תעברו בדיקות כשירות ובדיקות אצל חובשים, ותתבקשו למלא שאלון רפואי נוסף.
    • החלק ההסברתי - בחלק הזה תקבלו מידע על התפקיד ועל מה שצפוי לכן בהמשך יום המיונים.
    • החלק הפיזי - הזזמן להכיר את "מבחן הביפים". במבחן זה תתבקשו לבצע שוב ושוב מקצי ריצה של 18 מטרים, בקצב שיוכתב על ידי ביפים (צלילים) שתשמעו ברקע. הזמן בין השמעת הביפים ילך ויתקצר עם השלבים, וידרוש מכן להגביר את המהירות. נשמע כיף, לא? 
    • החלק הפסיכולוגי - רק אם תעברו את הרף המינימלי של מבחן הביפים, תמשיכו לריאיון אישי אצל פסיכולוג או פסיכולוגית. בריאיון יבחנו את התאמתכן לתפקיד מבחינת המוטיבציה שלכן והניסיון שלכן בספורט ובהדרכה.

 


עברתן גם את הריאיון האישי? התפקיד שלכן! בהמשך תזומנו ליום הסברה בבה"ד 8, שבו יספרו לכן עוד קצת על מסלול ההכשרה שלכן.

גם על ראיונות כדאי להתאמן


רוצו על זה: טירונות וקורס מדא"גים

השירות של מדא"גיות נפתח בטירונות 02, שבה בעיקר תתרגלו משמעת צבאית, תלמדו קצת שדאות ועזרה ראשונה, תתנסו במטווחים ותעברו שיעורים העוסקים בערכי צה"ל.

אחרי הטירונות מגיע קורס מדא"גיות ומדא"גים, שמתקיים בבה"ד 8. הקורס נמשך 14-12 שבועות, ובמהלכו תשתתפו באימוני כושר, תלמדו איך להעביר אימונים בעצמכן, וגם תעסקו בתכנים שקשורים לאורח חיים בריא.

בסיום הקורס תקבלו שיבוץ לאחת מהיחידות בצה"ל - זה יכול להיות בגדוד, בחטיבה, באוגדה וכו'. ובהמשך, אם תרצו ויהיו לכן את הנתונים המתאימים, תוכלו להתקדם לתפקידי פיקוד וקצונה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.