כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(13) קראו עוד
שימו העמוד כתוב בלשון נקבה, אך התפקיד מיועד לשני המינים! 

 

הכנה לראיון הקבלה לתפקיד מדא"גית

המיונים לתפקיד מדא"גית מורכבים מכמה שלבים, בהם בדיקת כשירות רפואית ומבחן פיזי. אם עברתן אותם בהצלחה, תגיעו לשלב האחרון - הריאיון האישי. מטרת הריאיון היא לבחון את מידת התאמתכן לתפקיד, את המוטיבציה שלכן לשרת בו, את הניסיון שעשוי לסייע לכן בתפקיד (למשל ניסיון ספורטיבי או ניסיון הדרכתי) ובאופן כללי להכיר אתכן קצת יותר לעומק. אתן עשויות להישאל שאלות בנושאים הקשורים ללימודים, לתחביבים ולתכונות האופי שלכן, וכן להתבקש לספר על אופן התמודדותכן עם משברים, אתגרים וסיטואציות מורכבות.

ריאיון אישי הוא סיטואציה שיכולה להיות מלחיצה, שכן הוא דורש מאיתנו לחשוף את עצמנו, לדבר בפתיחות ובביטחון ולהתנסח בצורה בהירה. אבל עם ההכנה שלנו, תגיעו מוכנות לכל השאלות הקשות ששואלים בריאיון 💪

ההכנה כוללת הדרכה אישית בת שעה עם מדריך או מדריכה מנוסים מצוות המכון, ומורכבת משלושה שלבים:  

    • בשלב הראשון תעברו סימולציה של ריאיון מול אחד המדריכים שלנו, כדי שתתנסו בסיטואציה של ריאיון ותכירו את השאלות שצפויים לשאול אתכן.
    • בסיום הסימולציה המדריך או המדריכה יספקו לכן משוב מפורט בנוגע להתנהלותכן בריאיון, כולל שיקוף של הרושם הראשוני שהותרתן ונקודות לשיפור ולשימור.
    • לקראת סיום, המדריכים יציידו אתכן בדגשים ובטיפים מותאמים אישית שיעזרו לכן להבין כיצד להתנהל מול השאלות הקשות, ואיך לבנות מענה ממוקד וענייני שיעזור לכן להתקבל לתפקיד. 

את ההדרכה ניתן לערוך במכון או בזום, לבחירתכן.


שאלות נפוצות 

מה זה מדא"גית ומה היא עושה?

מדאג"ית או מדא"ג (מדריכי אימון גופני) הם החיילים שאחראים על הכושר הגופני והאימונים ביחידות השונות ברחבי צה"ל. המדא"גיות מעבירות אימוני כושר לחיילים ולמפקדים, בונות תוכניות אימונים, עורכות מבחני כושר, ולעיתים גם מארגנות ימי ספורט ומעבירות הרצאות בנושא אורח חיים בריא.  

איך נראה תהליך המיון של מדא"גיות?

תנאי סף: השירות בתפקיד פתוח לבנים ולבנות עם פרופיל רפואי 72 ומעלה; דפ"ר 30 ומעלה; וציון 3 ומעלה בהדרכה ביום המא"ה.

מיונים: אם אתן עומדות בדרישות, סיכוי גבוה שתקבלו זימון ליום המיונים שכולל שלבים כמו בדיקת כשירות, מבחן פיזי וריאיון אישי. 

אם עברתן את המיונים, התקבלתן לתפקיד!

מה כולל יום המיון?
יום המיון מתקיים בבה"ד 8, ביה"ס לכושר קרבי שנמצא במכון וינגייט. הוא כולל מספר תחנות:
  • בדיקת כשירות - בדיקת כשירות רפואית ומילוי שאלונים רפואיים שמטרתם לוודא שאתן כשירות מבחינה רפואית וכן יכולות להשתתף במבחנים הפיזיים.  
  • שלב הכנה - בשלב זה תשתתפו במספר הרצאות ובהן מידע על תהליך המיונים, מהות התפקיד ודרישות התפקיד.
  • מבחן הביפים - המבחן הפיזי, שמטרתו להוכיח שאתן בעלות כושר גופני טוב. במסגרת שלב זה תידרשו לרוץ מקצה של 20 מטרים שוב ושוב ושוב (כ-40 פעמים), בקצב שהולך והופך מאתגר יותר ויותר. 
  • ריאיון אישי - אם עברתן את הרף המינימלי שמוקצה למבחן הביפים, תגיעו לריאיון האישי. במסגרת הריאיון תישאלו שאלות הנוגעות למוטיבציה שלכן לשרת בתפקיד, לניסיון שלכן, לקשר שלכן לספורט ולאימון גופני ועוד.  
מה מסלול ההכשרה של מדא"גיות?

מסלול ההכשרה מתחיל בטירונות 02. משם תמשיכו לקורס הכשרה למדא"גים שנערך בבה"ד 8.
ההכשרה נמשכת 14-12 שבועות וכוללת לימודים עיוניים (בנושאים כמו אורח חיים בריא, תזונה נכונה ובניית אימונים) ולימודים מעשיים (תרגילים פיזיים שונים, עמידה מול קהל והעברת אימונים). בסיום ההכשרה תשובצו ביחידות השונות ברחבי צה"ל. 

מה עושים בשירות כמדא"גים?

תפקיד המדא"גית הוא תפקיד מגוון מאוד, מהסיבה הפשוטה שהוא נמצא בכל היחידות בצה"ל - בסיסי אימון חטיבתיים, גדודים, בסיסי הדרכה ועוד. בגדול, במסגרת התפקיד תהיו אחראיות על הכושר הגופני בבסיס, תבנו תוכניות אימונים, תעבירו אימוני כושר, תארגנו ימי ספורט ומבחני כושר ועוד. אם תרצו להתקדם בתפקיד, תוכלו לצאת להשתלמויות שונות (למשל אירובי, פילאטיס או קרב מגע) וכמובן להתקדם לתפקידי פיקוד וקצונה. 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.