שימו 
העמוד כתוב בלשון נקבה, אך התפקיד מיועד לשני המינים :)

רות, עבור: תפקידן של מדריכות התקשוב

התפקיד של מדריכת תקשוב או מדריך תקשוב משלב הדרכה ופיקוד עם ידע מקצועי וטכנולוגי מתקדם בעולמות הקשר. במסגרת התפקיד תעמדו מול מילואמניקים, קצינים, לוחמים ויחידות תקשוב סדירות, ותעבירו אימוני קשר והדרכה על מערכות תקשוב מתקדמות בזמני מלחמה או בבט"ש (ביטחון שוטף). חלק מהמדריכות יפקדו על הכשרות של חיל התקשוב בבה"ד 7 ויעבירו תכנים מקצועיים לחיילים בקורסים של אגף התקשוב וההגנה בסייבר.

השיבוץ לתפקיד יכול להיות במגוון בסיסי יחידות השדה (כמו חיל הנדסה, שריון, תותחנים וכמובן חיל רגלים), בבית הספר הארצי לתקשוב וגם ביחידות המטה של חיל התקשוב שפזורות ברחבי הארץ. רוב המדריכות משרתות במתכונת של בסיס סגור עם יציאות משתנות, אבל יש גם מדריכות שמשרתות במתכונת של בסיס פתוח, למשל מדריכת השתלמויות ביחידת בסמ"ח (בית הספר למקצועות המחשוב) שבשלישות. 


איך מתקבלות לתפקיד מדריכה בחיל התקשוב?

מעבר לחוש טכני ויכולת לעמוד מול קהל, בצבא מחפשים בנות עם הנתונים הבאים:

 • פרופיל: 45 ומעלה
 • ציוני יום המא"ה:
  • הדרכה 3 ומעלה
  • פיקוד 3 ומעלה
  • יחסי אנוש 2 ומעלה
  • ניהול וארגון 2 ומעלה
  • בגרות ובשלות 3 ומעלה


עמידה בתנאי הסף מספיקה - אין מיונים נוספים לתפקיד. כמובן, כדי להגדיל את הסיכויים לקבל את השיבוץ, כדאי לדרג את אשכול הדרכה ופיקוד גבוה בשאלון ההעדפות.


מדריכה בחיל התקשוב - טירונות והכשרה

אחרי הגיוס תגיעו לבה"ד 7, בית הספר הארצי לקשר, תקשוב וסייבר שבעיר הבה"דים. שם תעברו טירונות 02, שנמשכת כשלושה שבועות. מייד אחרי הטירונות תמשיכו לקורס תמ"ת (קורס מפקדות ומדריכות תקשוב) שמתקיים באותו המקום ונמשך כשלושה חודשים. הקורס מתחלק לשניים: תקשוב ופיקוד.

בחלק הראשון, שנמשך חודשיים, תלמדו את כל החומר המקצועי שתצטרכו לדעת בתור מדריכות תקשוב: מכשירי הקשר והעבודה איתם בשטח, תקשורת מוצפנת, קשר קווי ומערכות תקשוב מתקדמות. בסיום החלק המקצועי תיקחו חלק בתרגיל שמדמה מלחמה. במסגרת התרגיל תגיעו לשטח, תקימו מחנה ותחברו את מכשירי הקשר בנגמ"שים. התרגיל נחשב שיא ההכשרה, וההתנסות שהכי קרובה לתפקיד בשטח.

החלק הפיקודי, שנקרא גם הכש"מ (הכשרת מפקדים) נמשך חודש, ובמהלכו תרכשו כלים הנוגעים להדרכה ופיקוד. במהלך החלק הזה תלמדו את יסודות ההדרכה וגם תתנסו בעברת שיעורים מקצועיים.

כשתתקרבו לסיום הקורס ייפתחו התקנים לתפקיד בבסיסים הפזורים בכל רחבי הארץ, ותקבלו את השיבוץ שלכן בחטיבות חי"ר, בבסיסי האימונים או בבסיסי ההדרכה. בסיום הקורס תוסמכו באופן רשמי למפקדות - תקבלו שרוך ירוק (השרוך של תפקידי הדרכה ופיקוד), וכן תקבלו דרגת רב"ט. 

הטירונות והקורס הם במתכונת של בסיס סגור. בדרך כלל תצאו הביתה בימי חמישי, אבל מדי פעם תצטרכו לסגור שבת.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.