שמות גבול: מדריכות איסוף קרבי

מדריכות איסוף קרבי - או בשמן החדש והרשמי, מדריכות חיל הגבולות - הן אלו שמכשירות את לוחמי ולוחמות חיל האיסוף הקרבי ואת התצפיתניות והבקא"סיות (בקרית איסוף יבשתי) בתחומים של אמצעי איסוף מודיעין, תצפית, סיור ועוד. המדריכות מעבירות שיעורים תיאורטיים בכיתה לצד התנסויות בשטח וחניכה אישית בסימולטורים. הן מעבירות הדרכות ללוחמים באימון המתקדם ובגדודים, למפקדים, לחניכים בקורסים של הכנה לקצונה והשלמה לקצונה וכאמור - לתצפיתניות ולבקא"סיות.

כל מדריכה מתמקצעת בתחום ספציפי, ומשתייכת לאחת המגמות הבאות:

  • מגמת מאמן - מגמת הסימולטור של החיל. במגמה זו המדריכות מעבירות חניכות אישיות באמצעות המאמן (סימולטור), שמדמה שגרת חמ"ל לתצפיתניות ובקא"סיות, מפקדות וצוערות. הסימולטור כולל לימוד מיומנויות כמו הכוונת כוחות ותודעת אויב בכל הגזרות. 
  • מגמת מר"ס (מערכת רבת סנסורים) - מערכת מר"ס היא מערכת להגנה מרחבית בגבולות המדינה, והיא זו המשמשת את התצפיתניות להגנה ולאיסוף מודיעיני בחמ"לים השונים. המדריכות מתמקצעות על המערכת, ומעבירות את הידע בקורסי ההכשרה של התצפיתניות.  
  • מגמת אמצעים - המדריכות במגמה זו בקיאות בכל אמצעי התצפית והאיסוף המשוכללים של החיל, כמו בלוני איסוף ורחפנים, כמו גם על מערכות חדשות שנכנסות לשימוש. הן אלו שמתדרכות את הלוחמים על השימוש בהם. 
  • מגמת תוד"א (תודעת אויב) - מדריכות במגמת תוד"א מעבירות למשרתים בחיל שיעורים העוסקים באתגרים ובמאפיינים של כל גזרה. 
  • מגמת תצפית וסיור - במגמה זו המדריכות אחראיות על העברת ידע הנוגע להכוונת כוחות למטרות, קריאת השטח וניווטים. ההדרכה עוסקת בנושאים כמו טופוגרפיה וזט"ר (זיהוי טווח רחוק), וכוללת שבועות ניווט בשטח עם הלוחמים והלוחמות. 

 

מדריכות איסוף קרבי משרתות בבית הספר להגנת הגבולות (בעבר ביסל"ק, בית הספר למקצועות האיסוף הקרבי) שבמחנה מגן סיירים שבדרום הארץ. לפעמים המדריכות יוצאות מהבסיס להדרכות בגדודים.


איך מתקבלות להיות מדריכת איסוף קרבי?

כדי להתקבל לתפקיד עליכן לעמוד בתנאי הסף הבאים:

  • פרופיל רפואי: 72 ומעלה
  • ציון דפ"ר: 40 ומעלה
  • ציוני יום המא"ה: הפעלה טכנית 2 ומעלה; הדרכה 4 ומעלה; יחסי אנוש 3 ומעלה; פיקוד 3 ומעלה; עבודת צוות 3 ומעלה; קשב מתמשך 3 ומעלה; עיבוד מידע 3 ומעלה.

 

כדי להגדיל את סיכויי השיבוץ בתפקיד, מומלץ לדרג אותו גבוה בשאלון ההעדפות! 

 

להגיע הכי מוכנות שיש


טירונות, הכשרה ואפשרויות קידום

מייד לאחר הגיוס תמשיכו לטירונות 02 המשולבת עם קורס קמ"ד (קורס מדריכות). הטירונות והקורס אורכים ארבעה חודשים בסך הכול ונערכים במחנה סיירים.

קורס מדריכות איסוף קרבי הוא קורס הסמכה אינטנסיבי שדורש משמעת עצמית ולמידה רבה. במהלך הקורס תשובץ כל מדריכה לאחת המגמות ותתמקצע בה, וכן תלמד תכנים שונים הנוגעים להדרכה ולעמידה מול קהל. כאמור, לצד התכנים המקצועיים, מדובר גם בקורס חווייתי שבמסגרתו יוצאים לשטח ומתנסים, למשל, בשבוע ניווטים מאתגר. בסיום הקורס תשובצו במדורי ההדרכה בבית הספר להגנת הגבולות ותתחילו את שירותכן הסדיר. 

מי שרוצה ומתאימה, יכולה להתקדם גם לקצונה. לחלופין, אם במהלך השירות תחפשו קצת שינוי, תוכלו לצאת לסבב ב' ולהתמקצע במגמה חדשה ומעניינת. 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.