משחקת באש: מדריכת תותחנים

מדריכת התותחנים מכשירה את לוחמי התותחנים ומספקת להם הדרכה מקצועית מקיפה על המערכות המתקדמות של החיל. היא מעבירה שיעורים עיוניים לצד התנסויות בשטח, ולוקחת חלק פעיל באימונים. כמי שמכשירה את הלוחמים, גם המדריכה לומדת לנהוג על תומ"ת (תותח מתנייע), לירות רקטות ולנהל קרב ארטילרי.

כל מדריכה משתייכת למדור מקצועי אחר. אלו כמה ממדורי ההדרכה הקיימים: 

  • מדור נט"ר (ניהול וטיפול רק"מים) - מדריכות במדור זה מכשירות לוחמים על רק"מים (רכב קרבי משוריין). המדריכות מכשירות על ארבעה כלים - אלפא, נגמ"ש, תומ"ת ומשגר. בדרך כלל קורס ההכשרה על הכלים נמשך כשבוע, ובמהלכו המדריכות מלמדות את הנהגים נהיגה מבצעית וטיפול בכלים. כתרגול, המדריכות יורדות לשטח ונוהגות עם הלוחמים ברכבים בצירים מבצעיים תוך התמודדות עם מכשולים. 
  • מדור תותחן - המדריכות במדור זה מלמדות את כל מה שקשור לירי ותחמושת בחיל התותחנים. בין היתר הן עובדות עם פגזים שנורים מתומ"ת ועם רקטות MLRS.
  • מדור ניהול אש -  מדור זה אחראי על מערכת המשואה בכלים, שהיא מערכת שליטה ובקרה שמעבירה תמונת מצב עדכנית של הכוחות במהלך הפעולה. המדריכות מלמדות את הלוחמים איך לתפעל את המערכת.

 

מדריכות תותחנים משרתות במחנה שבטה, בית הספר להפעלת אש (בעבר ביסל"ת) שנמצא בנגב, ולעיתים במחנה צאלים. 

במלחמת חרבות ברזל מדריכות התותחנים עובדות בלי הפסקה: הן מעבירות ללוחמים הכשרות מזורזות מעבירות רענונים למילואימניקים וגם מטפלות בכלים!

איך מתקבלות לתפקיד מדריכת תותחנים?

כדי להתקבל לתפקיד עליכן לעמוד בתנאי הסף הבאים:

  • פרופיל רפואי 72 ומעלה
  • ציון דפ"ר 40 ומעלה
  • ציוני יום המא"ה: הפעלה טכנית 2 ומעלה; הדרכה 4 ומעלה; יחסי אנוש 3 ומעלה; פיקוד 3 ומעלה; עבודת צוות 3 ומעלה; קשב מתמשך 3 ומעלה; בגרות ובשלות 3 ומעלה.

 

 

תעשו את הכי טוב שלכן

 

שימו : שאלון ההעדפות שלכן כולל גם את תפקיד מדריכת סימולטור בחיל התותחנים? אל תתבלבלו, זה לא תפקיד זהה למדריכת תותחנים. מדריכות סימולטור הן המדריכות של היחידות המיוחדות בחיל - רוכב שמיים, מורן ומיתר. זה תפקיד אחר, ויש לו תנאי קבלה שונים.

טירונות, הכשרה ואפשרויות קידום

מייד אחרי שתסיימו את ההתחיילות בבקו"ם תגיעו למחנה שבטה, שם תעברו ארבעה חודשים של טירונות 02 וקמ"ד (קורס מדריכות). 

במסגרת הקמ"ד, שמורכב מחלק מעשי ומחלק עיוני, תרכשו מיומנויות הדרכה, כמו עמידה מול קהל ובניית מערך שיעור, וכן תכירו לעומק את חיל התותחנים ותתחלקו למגמות התמקצעות. בין היתר, במהלך הקורס תלמדו על המערכים השונים בחיל ועל ניהול אש בלחימה. בנוסף, תוציאו רישיון על תומ"ת ותתנסו בירי של רקטות.

זהו קורס אינטנסיבי שמשלב חומר ברמה גבוהה, אבל גם הרבה חוויות משמעותיות שלא תשכחו כל החיים - וכמובן חברות שימשיכו איתכן הלאה! 

אם תרצו ותתאימו, תוכלו להמשיך לקורס קצינים ולשרת כקצינות בחיל. 

תפקידים דומים שיכולים לעניין אתכן 
מדריכת הנדסה קרבית | מדריכת חי"רפקמ"צית | תצפיתנית
אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.