כל עבודה בהישג ידך
 

מה צריך לעשות כדי להצליח?

מה צריך לעשות כדי להצליח? כיצד לנהוג כדי להרשים אחרים? מהי ההתנהגות שתביא לנו הצלחה ואושר? מה עלינו לשדר לאחרים כדי שיעריכו אותנו יותר, יאהבו אותנו, יביטו בנו בהערצה?
שאלות אלו ואחרות דומות להן מעסיקות את כולנו כל כך, עד שבכל מקום צמחו מומחים, רבנים, יועצים, מורים, ספרים, עיתונות מקצועית ותוכניות טלוויזיה שמציעים תשובות; דרכים לאושר, להשגת כסף, למציאת אהבה, להצלחה בחיים.

המומחים לשאלת האושר טוענים שאם נאמץ את הדרך שלהם, נשיג את האושר המיוחל. הבעיה היא שברוב המקרים אנו נדרשים לאמץ התנהגות של מישהו אחר, להפוך את עורנו ולהתנהג באופן לא טבעי, לבטל את עצמנו כדי להצליח. הדת מורה לנו מה לעשות, מה ללבוש, כיצד להתנהג, מתי לעבוד ומתי לנוח כדי לזכות בחיי העולם הבא, באושר, בביטחון. יועצים אחרים אומרים לנו כיצד עלינו להתנהג, מה ללבוש, מתי לחייך ואיך לשמור על קשר עין כדי להרשים בריאיון או בעסקים. פסיכולוגים מסבירים לנו כיצד יש להתנהג עם ילדים, עם בני זוג ועם חברים כדי להיות מאושרים במשפחה ובחיי האהבה. ספרי הדרכה משרטטים למעננו את הנתיב שבו עלינו ללכת כדי להתעשר. כדי להצליח עלינו לאמץ את הדרך שבה מאמין הכותב, המורה, המומחה, הפסיכולוג, הרופא, כוהן הדת.

לא אחת אני תוהה על אודות סוד ההצלחה של הדת, היועצים וספרי ההדרכה - מדוע הדת מצליחה כל כך בכל העולם? מדוע תחום הייעוץ משגשג כל כך? מדוע ספרי הדרכה רבים הופכים בן-לילה לרבי מכר? התשובה לדעתי היא חולשתנו. רובנו לא מאמינים בעצמנו - לא מאמינים שהתשובה שלנו טובה, חוששים שהדרך שלנו לא נכונה ובטוחים שהתשובה מצויה במקום אחר, שלמישהו אחר יש פתרון טוב יותר מזה שיש לנו. הרבנים, היועצים, המומחים, הפסיכולוגים מצליחים בגלל חוסר האמונה שלנו בעצמנו.

אני לא טוען שמומחים הם דבר רע. בבריאות, באהבה, בעסקים ובעבודה יש בהחלט מקום להיעזר בניסיון ובידע של אחרים. יש פסיכולוגים שכדאי מאוד לשמוע בעצתם, יש רבנים שיכולים להוסיף לנו ידע חשוב ויש מומחים שחוות דעתם יכולה לכוון אותנו ולחסוך לנו זמן רב. הבעיה היא הכמות והתכיפות. אם אתה פונה למומחה או לחבר בכל בעיה שמציקה לך, אם בכל שאלה אתה חש צורך להתייעץ עם חבר או עם יועץ, אתה מפתח תלות ומחליש את עצמך. אנשים שמקבלים דעות של אחרים תוך כדי ביטול עצמי, שזקוקים להכוונה תכופה ומתמדת, יגבירו את חוסר האמונה שלהם בעצמם ויפגעו ביכולתם ליהנות באהבה ובעבודה. 

מאת דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם
מתוך הטור "יחסי אהבה ועבודה" שפורסם בעיתון "מעריב".


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
אדם מילא – הכנה אונליין
פילת – הכנה אונליין
חנות מכוני מיון וארגוניםAKT – הכנה מלאה


מבחני דוגמא בחינם
קורות חיים לדוגמא

ממליצים
"רציתי לומר לכם תודה! הייתי יותר ממוכנה לבחינה. הכנתם אותי לרמה כל כך גבוהה והרמה שם הייתה קלה מאוד. זה הרגיש כל כך פשוט אחרי התרגולים באתר וההסברים. תודה רבה!"
נבחנה באדם מילא, נציבות (מזכירות ורכזי לשכה) – פברואר 2018מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id