כל עבודה בהישג ידך
 

מטרת מבחני האישיות

אחת הטענות השכיחות ולא מוכרות שנשמעות מדי יום בקורסי הכנה במכון נועם, היא הטענה שמבחני האישיות אינם אמינים, שאין בהם מידע אמיתי על אישיותו של הנבחן ושרק הפסיכולוגים מאמינים בהם. הניסיון מראה שאין בטענה זו אמת, המבחנים אומנם אינם מנבאים הצלחה בתפקיד בדיוק של 100% אך הם בהחלט כלי אמין שעוזר למיון נכון.

שורדות בבית קבלה למושב בערוץ 10:
סרט המתאר תהליך קבלה למושב עם מבחני המיון המקובלים.בעוד ראיון עם פסיכולוג ומבחן קבוצה יוצרים לחץ ודאגה אצל מרבית הנבחנים, מבחני אישיות הם החלק השנוא ביותר שמעורר את מרבית הלחץ וההתנגדות במהלך המבחן. נבחנים רבים משוכנעים שמבחני אישיות הם שטות וגחמה של הפסיכולוגים. כמעט כל אדם שעבר מבחן מיון משוכנע שמבחני האישיות אינם בוחנים את התנהגותו האמיתית. גישה זו כלפי חלק זה במבחן היא אחד הגורמים העיקריים לכישלון במבחני מיון. מי שמגיע למבחן עם התנגדות וכעס מקטין את סיכוייו להצליח במבחן. בעוד ראיון ודינמיקה קבוצתית בוחנים התנהגות מוחצנת, מבחני אישיות נועדו לחשוף חלקים פחות גלויים באישיות הנבחן. מבחני אישיות כמו ציורים, העתקת צורות, השלמת משפטים ותיאור תמונות, מאפשרים לבוחנים להשלים את התמונה ההתנהגותית בחושפם מידע נוסף לזה שהתגלה בראיון או במבחן הקבוצתי.

להלן דוגמא של אחד הפסיכולוגים במכון נועם:  

"לאחרונה ראיינתי פסיכולוגית לתפקיד מדריכה ב'מכון נועם'. במהלך הראיון הייתי משוכנע שהיא מועמדת מעולה לתפקיד. למועמדת היה מראה ייצוגי, היא השרתה אווירה נעימה, התנהגה בענייניות במהלך הראיון והניסיון המקצועי שלה היה מרשים מאוד. אלא שהנתונים שעלו ממבחני האישיות שביצעה חשפו נתונים שלא הצלחתי לזהות בראיון. באמצעות השאלונים האישיים והציורים ניתן היה ללמוד על קושי בהתמודדות עם מצבי לחץ, ולכן מועמדותה נפסלה."

מבחני אישיות מאפשרים להתגבר על חלק מהמגבלות של הראיון. אחת הבעיות המוכרות בראיון היא שחולשותיו והעדפותיו האישיות של המראיין משפיעות על התרשמותו מהמרואיין. מחקרים מוכיחים שגורמים רבים מסיטים את תשומת לבו של המראיין ועלולים לפגוע ביכולתו להעריך את המרואיין באופן מדויק. בין היתר הוא מושפע מצורתו החיצונית של המועמד. הוכח כי למועמד נאה יש סיכוי טוב יותר להצליח בראיון מאשר למועמד בעל הופעה פחות מושכת. מחקרים גם מראים שמראיינים נוטים להעדיף מועמדים שדומים להם. 

ההכנה של מכון נועם עוזרת לעבור את המכשולים האלו ולבצע את המבחנים בצורה הטובה ביותר. הניסיון של מכון נועם מלמד כי היכרות מוקדמת עם מבחני האישיות השונים ותרגולם משפרת את התוצאות ומעלה את סיכויי ההצלחה. לימדו עוד על:

דוגמאות למבחני אישיות מבחן אישיות בחינם
דוגמאות למבחני אמינות תרגול מבחני אישיות אונליין
ציורים במבחני אישיות מבחן השלמת משפטים


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה אישית ומלאהגישה שונה - הכנה אונלייןAKT – הכנה אונלייןהכנה אונליין למבחני אישיות
פילת – הכנה אונליין
קינן שפי – הכנה אונלייןאדם מילא – הכנה אונליין


מבחני דוגמא בחינם
מבחן אישיות חינם


ממליצים
רק רציתי להודות לכם על יום ההכנה המצוין והאפקטיבי. ההכנה שלכם הייתה מצויינת ומדוייקת...
נבחן באלביט לתפקיד מהנדס מערכות, מאי 2012


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id