כל עבודה בהישג ידך
 

מטרת מבחני האישיות

אחת הטענות השכיחות ולא מוכרות שנשמעות מדי יום בקורסי הכנה במכון נועם, היא הטענה שמבחני האישיות אינם אמינים, שאין בהם מידע אמיתי על אישיותו של הנבחן ושרק הפסיכולוגים מאמינים בהם. הניסיון מראה שאין בטענה זו אמת, המבחנים אומנם אינם מנבאים הצלחה בתפקיד בדיוק של 100% אך הם בהחלט כלי אמין שעוזר למיון נכון.
 

שורדות בבית קבלה למושב ערוץ 10

סרט המתאר תהליך קבלה למושב עם מבחני המיון המקובלים.
  |  

להכנה אישית במכון כיתבו לנו:

info@machon-noam.co.il
לרכישת ערכת הכנה באינטרנט
 
249 ₪ לחודש ימים
 
 
 
 
 


בעוד ראיון עם פסיכולוג ומבחן קבוצה יוצרים לחץ ודאגה אצל מרבית הנבחנים, מבחני אישיות הם החלק השנוא ביותר שמעורר את מרבית הלחץ וההתנגדות במהלך המבחן. נבחנים רבים משוכנעים שמבחני אישיות הם שטות וגחמה של הפסיכולוגים. כמעט כל אדם שעבר מבחן מיון משוכנע שמבחני האישיות אינם בוחנים את התנהגותו האמיתית. גישה זו כלפי חלק זה במבחן היא אחד הגורמים העיקריים לכישלון במבחני מיון. מי שמגיע למבחן עם התנגדות וכעס מקטין את סיכוייו להצליח במבחן.

בעוד ראיון ודינמיקה קבוצתית בוחנים התנהגות מוחצנת, מבחני אישיות נועדו לחשוף חלקים פחות גלויים באישיות הנבחן. מבחני אישיות כמו ציורים, העתקת צורות, השלמת משפטים ותיאור תמונות, מאפשרים לבוחנים להשלים את התמונה ההתנהגותית בחושפם מידע נוסף לזה שהתגלה בראיון או במבחן הקבוצתי. 


להלן דוגמא של אחד הפסיכולוגים במכון נועם:

לאחרונה ראיינתי פסיכולוגית לתפקיד מדריכה ב'מכון נועם'. במהלך הראיון הייתי משוכנע שהיא מועמדת מעולה לתפקיד. למועמדת היה מראה ייצוגי, היא השרתה אווירה נעימה, התנהגה בענייניות במהלך הראיון והניסיון המקצועי שלה היה מרשים מאוד. אלא שהנתונים שעלו ממבחני האישיות שביצעה חשפו נתונים שלא הצלחתי לזהות בראיון. באמצעות השאלונים האישיים והציורים ניתן היה ללמוד על קושי בהתמודדות עם מצבי לחץ, ולכן מועמדותה נפסלה.

מבחני אישיות מאפשרים להתגבר על חלק מהמגבלות של הראיון. אחת הבעיות המוכרות בראיון היא שחולשותיו והעדפותיו האישיות של המראיין משפיעות על התרשמותו מהמרואיין. מחקרים מוכיחים שגורמים רבים מסיטים את תשומת לבו של המראיין ועלולים לפגוע ביכולתו להעריך את המרואיין באופן מדויק. בין היתר הוא מושפע מצורתו החיצונית של המועמד. הוכח כי למועמד נאה יש סיכוי טוב יותר להצליח בראיון מאשר למועמד בעל הופעה פחות מושכת. מחקרים גם מראים שמראיינים נוטים להעדיף מועמדים שדומים להם.

 
לימדו עוד על:

הכנה למבחנים פסיכוטכנייםהכנה לראיון
הכנה למרכז הערכההכנה למבחני אישיות
הכנה לדינמיקה קבוצתיתקורות חיים


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
AKT – הכנה אונלייןחנות מכוני מיון וארגוניםקינן שפי – הכנה אונליין
פילת – הכנה אונליין
אדם מילא – הכנה אונלייןAKT – הכנה מלאה


מבחני דוגמא בחינם


ממליצים
רק רציתי להודות לכם על יום ההכנה המצוין והאפקטיבי. ההכנה שלכם הייתה מצויינת ומדוייקת...
נבחן באלביט לתפקיד מהנדס מערכות, מאי 2012
אני ממליץ לכל חבר קולגה או מחפש עבודה לגשת למכון נועם. בעבר זכיתי בעבודה בזכותם ועד היום מרגיש שגריר כבוד שלהם- מצויינים!!
מאי 2015 – הכנה למבחני מיוןמידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id