כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(15) קראו עוד

מנקודות השפל ועד נקודות השיא: תכירו את מסמך התיאור העצמי

במסמך התיאור העצמי תתבקשו לענות על סדרה של שאלות פתוחות, שעוסקות בניסיון החיים שלכם, באירועים משמעותיים שעברתם, בשאיפות האישיות והמקצועיות שלכם לעתיד וכן הלאה. לכל תשובה יש הגבלת מילים - זה יכול להיות 75 מילים וזה יכול להיות 500 מילים. המטרה כאן היא באמת להכיר אתכם לעומק ולהבין אם יש לכם את הכישורים ואת האינטליגנציה הרגשית-חברתית הנדרשים במקצוע טיפולי. אופן המענה שלכם גם ישקף למעריכים את כושר הביטוי שלכם ואת היכולת שלכם להפריד בין עיקר לטפל.

מעבר לחשיפה האישית שעשויה לעורר מתח וחרדה, המענה על השאלות במסמך התיאור העצמי הוא מאתגר במיוחד משום שצריך להראות בו תפיסת מציאות מורכבת - להפגין מודעות עצמית וצניעות, אבל גם לבטא דרך הדברים שלכם את ההתאמה ואת האמביציה שלכם למקצוע. יש גם הרבה ערך לפרספקטיבה שבה אתם מדברים על האירועים שאתם נשאלים עליהם, ולכן חשוב לבחור אירועים שמדגימים רגישות, רפלקציה ונכונות ללמוד ולהתפתח.


מי אני (עד 500 מילים): כך תענו על השאלות בדיוק מקסימלי

כדי שתבחרו את האירועים המתאימים ביותר למסמך ותציגו את עצמכם בצורה המיטבית (וגם כדי שלא תגיעו למצב שאין לכם מספיק מה לכתוב או להפך, שאין לכם מספיק מקום לכל מה שאתם רוצים להגיד) - אנחנו מציעים לכם הדרכה אישית לקראת מילוי מסמך התיאור העצמי עם פסיכולוג או פסיכולוגית מטעם המכון. 

ההדרכה אורכת שעה וחצי ומוקדשת כולה לשיפור מסמך התיאור העצמי שלכם (תתבקשו למלא את המסמך שקיבלתם מהמוסד האקדמי לפני ההדרכה). במהלך ההדרכה פסיכולוג או פסיכולוגית בעלי הכשרה קלינית יעזרו לכם למקד את התשובות שלכם, לגבש עמדה מעובדת כלפי האירועים שבחרתם לדבר עליהם, ולמצוא את האיזון (המאוד עדין) של החשיפה הרגשית שמתבקשת במסמך כזה. בסופו של דבר, המטרה היא שתצאו מההדרכה עם מסמך תיאור עצמי שמשקף גמישות רגשית ומחשבתית ויכולת לעבור תהליכים אישיים משמעותיים.


תוספת: הכנה לריאיון האישי במיונים לתואר שני בפסיכולוגיה

הריאיון שעורכים במיונים לתואר שני בפסיכולוגיה הוא אישי ומעמיק, כמעט כמו טיפול פסיכולוגי. כדי שתבינו אילו סוגי שאלות צפויים לכם שם, אנחנו מזמינים אתכם להשתתף בהכנה יסודית עם פסיכולוג או פסיכולוגית בעלי הכשרה קלינית. ההכנה אורכת שעה וחצי, ובמסגרתה תעברו סימולציה מלאה של הריאיון - עם כל השאלות הקשות. לאחר מכן יתחיל שלב המשוב, שבו הפסיכולוג או הפסיכולוגית יספרו לכם איזה רושם אתם מעבירים ובאילו תשובות כדאי לכם לעשות שינויים ואדפטציות בשביל לחדד את המסרים שלכם.

מעוניינים? סמנו ✔ בתיבת המכירה

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.