מיונים במכון מידות

המיונים במכון מידות כוללים שורה של מבחנים, שתכליתם היא להעריך את אמינותם, יושרתם וכישוריהם של מועמדים לעבודה או לתפקיד חדש בתוך הארגון. המבחנים שעורך המכון מבוססים על מחקרים בתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית והם מותאמים לדרישות המעסיקים על פי צורכי הארגון והתפקיד. עם סיום המבחנים המקוונים מונפק דו"ח תוצאות מסכם, וזה מועבר ישירות למעסיק.

מבחן אמינות ממוחשב (IntegriTest)

מבחן האמינות הממוחשב הוא מבחן הדגל של מכון מידות והוא נועד לנבא את סיכויי הופעתן של התנהגויות רצויות ולא רצויות במקום העבודה. המבחן כולל 194-96 שאלות אמריקאיות ופתוחות בתחומים שונים הנוגעים ליושרה ולאמינות, ובהם הבנה של נורמות חברתיות, שוחד, עבירות רכוש, שימוש באלכוהול ובסמים במקום העבודה ועוד. משך המבחן הוא כ-20 דקות, ובסופו מונפק דו"ח תוצאות הכולל את ציוני הנבחן בתחומים השונים. על בסיס הדו"ח מכון מידות מעביר למעסיק המלצה. במקרים שבהם המבחן תקין, ההמלצה תהיה שאין מניעה להמשיך את תהליך המיון עם המועמד. במקרים שבהם התגלתה בעיה חמורה במבחן, הנוגעת במישרין לדרישות המעסיק, ההמלצה תהיה שלא לקבל את המועמד. אפשרות נוספת ואחרונה היא שהמכון ימליץ לקיים בירור מעמיק יותר עם המועמד.

מבחן זה מציב למועמדים דילמות ואתגרים רבים, הנוגעים בין השאר לסוגיית החשיפה העצמית מול המעסיק. בצד הרצון לענות על השאלות בכנות ובפתיחות, קיים גם החשש להשיב באופן שיפגע ברושם ויקטין את סיכויי הקבלה. אומנם בתחומים מסוימים קל יחסית לדעת מה התשובה המועדפת, אך בתחומים אחרים כלל לא ברור לנבחנים איזו תשובה תאיר אותם באור חיובי. דבר זה נובע בין השאר מן הקושי להעריך מה יכולים המעסיקים הפוטנציאליים לדעת עליהם ומה בדיוק בודקות השאלות השונות.

ערכת ההכנה של מכון נועם כוללת מידע תיאורטי על המבחן, תרגול ממוקד וסימולציות מלאות של מבחן האמינות הממוחשב, ובעזרתה תוכלו לגבש אסטרטגיה יעילה להתמודדות עם המבחן.

לפניכם שאלה לדוגמה ממבחן האמינות הממוחשב:

"רוב בני האדם פועלים בהתאם לחוקים ולנהלים" - מסכים / לא מסכים?

רוצים לדעת את התשובה הנכונה לשאלה? לחצו כאן!

מבדק מהימנות תקופתי לעובדים (TRUSTEE)

מבחן מקוון שנועד להעריך את מידת הלויאליות של העובדים למקום העבודה. המבחן נערך מדי תקופה או לפני מעבר לתפקיד חדש בארגון, והוא בוחן ערכים אישיים, צריכת סמים ואלכוהול, מחויבות לארגון ולמעביד, מודעות לסוגיות שקשורות באבטחה ובטיחות, נורמות התנהגותיות בעבודה, סובלנות שירותית ועוד. משך המבחן הוא כ-35 דקות והוא כולל 156 שאלות. לרוב השאלות במבחן הן שאלות אמריקאיות (שאלות רב-ברירה) בלבד, אך המבחן עשוי לכלול גם שאלות פתוחות. 

הערכת חיזוי סיכויי נשירת עובדים בתקופת ההעסקה ראשונית (StabiliTest)

מבחן אישיות שנערך בעת המיונים ונועד להעריך את סיכויי הנשירה של המועמד בפרק זמן של 6-3 חודשים מתחילת העסקתו. המבחן נערך באופן מקוון, משכו 15-12 דקות, והוא כולל 77-62 שאלות. בתום המבחן מונפק דו"ח תוצאות ובו ציון כללי המלמד על מידת היציבות התעסוקתית של המועמד, והוא מורכב מארבעה קריטריונים: רצון בתפקיד, תכונות אישיות הקשורות ליציבות תעסוקתית (נטייה להישאר במקומות עבודה לאורך זמן, יכולת להתמודד עם קשיים שעולים וכדומה), היסטוריה של נשירה מעבודה ורמת המוטיבציה ותוכניות לעתיד (כמה זמן מתכנן העובד להישאר, האם הוא רואה את עצמו מתקדם בארגון וכדומה).

הערכת סיכון למעורבות בתאונות במקום העבודה (SafetyTest)

מבחן מקוון שלו שתי מטרות - הראשונה היא למנוע מעורבות של עובדים בתאונות עבודה פוטנציאליות, והשנייה היא להעריך את מידת ההתאמה בין פרופיל הבטיחות של מועמדים למשרה ובין רמת הסיכון שדורש התפקיד. המבחן בודק מדדים קוגניטיביים-התנהגותיים (ידע בטיחותי, תפקוד עבר והתנהגות בטיחותית) ותכונות אישיות (נטייה להילחץ בקלות, נטייה להימנעות מסיכונים, נטייה להימנעות מדיווח וכו'). המבחן נערך במקום העבודה, והוא כולל 87-81 שאלות רב-ברירה. משך המבחן הוא 15 עד 20 דקות. למבחן כמה גרסאות שונות המותאמות לתפקידים שונים, כגון נהיגה, תעשייה כבדה, הובלת חומרים מסוכנים, ייצור ותעשייה כללית.

מבדקי כישורים

מבחנים פסיכוטכניים מותאמים לפי תפקיד. מטרת המבחנים היא להעריך יכולות קוגניטיביות, אינטליגנציה רגשית, ידע ומיומנויות, מאפייני אישיות והתנהגויות רצויות ובלתי רצויות בסביבת עבודה. 

ראיון מהימנות פרונטלי

ריאיון שנערך פנים אל פנים ושנועד להעריך את מידת האמינות של המועמד בהיבטים תעסוקתיים. משך הריאיון כשעה ולעיתים נשאלות בו שאלות מעמיקות בנושאים שנבדקו במבחן האמינות הממוחשב. כמו כן לעיתים הריאיון מהווה שלב מקדים לבדיקת פוליגרף.

בדיקת פוליגרף

בדיקה פרונטלית שמשכה שעה עד שעה וחצי. בדיקת הפוליגרף נערכת למועמדים ולעובדים המיועדים למשרות מפתח ולתפקידים רגישים וכן משמשת אמצעי לבדיקת מעורבות באירועים הנחשבים עבריינות תעסוקתית. בדיקת הפוליגרף היא בדיקה מובנית המורכבת משאלות שנוסחו מראש. הבדיקה מתאימה לכל תפקיד ולכל דרג. בדיקת הפוליגרף מתקיימת על פי דרישת מעביד או בשל ליקויים שהתגלו במבחן האמינות. לא כל מועמד נדרש לעבור בדיקה זו. 


טיפים למבחני מכון מידות

    • מסך ההוראות - בתחילת כל מבחן מופיעות ההוראות לביצוע המבחן. קריאתן אינה מוגבלת בזמן, וכדאי לנצל זאת כדי לקרוא את ההוראות בעיון וכדי להתארגן לקראת המבחן (אוכל, שתייה, שירותים, חילוץ עצמות).
    • זמנים - בחלק מהמבחנים של מכון מידות יש מגבלת זמן ובחלק מהם נמדדים זמני התגובה שלכם לשאלות. מדידת זמני התגובה משמשת לחישוב ממוצעי זמני התגובה לכל תחום שנבדק במבחן, פרט שעשוי להיות משוקלל בדו"ח הסופי. לפיכך, נסו לענות על השאלות מהר ככל האפשר, אך עשו זאת תוך כדי הפעלת מחשבה ושיקול דעת. 
    • האם לדלג על שאלות? באופן כללי, לא מומלץ להשאיר שאלות ללא מענה. באופן ספציפי יותר, הדבר תלוי בסוג המבחן: במבחני הכישורים אם אינכם יודעים את התשובה - נחשו. במבחני אמינות ואישיות מסוגים שונים רצוי לגבש תשובה שאתם מרגישים איתה בנוח. חשוב לדעת שדילוג על שאלות עלול לפגוע בהערכה הסופית שלכם, ולעיתים בסוף המבחן תידרשו לענות על השאלות שדילגתם עליהן.
    • ציוד - הצטיידו בתעודה מזהה, באוכל ובבקבוק מים.
    • לבוש - הגיעו בלבוש הולם ומכובד, ההולם את התפקיד שאתם מתמודדים עליו.

על אודות מכון מידות

מכון מידות החל את דרכו בשנות ה-80 כמכון פוליגרף אזרחי לצרכים תעסוקתיים. המכון מעניק שירותים ליותר מ-2,000 חברות וארגונים ב-30 מדינות, ובהן מקסיקו, פרו, אקוודור, רוסיה ואוקראינה. בין השאר נעזרים בשירותי מכון מידות: בנק יהב, קבוצת UMI, רמי לוי, בנק בפועלים, Payoneer, Perrigo, Ness, מוקד אמון, מזרחי טפחות, קבוצת מגדל, משען, מנורה מבטחים, MAX, לאומי, SM מדנס, רשות האכיפה והגבייה, Lease4u ,GAS, אלדן, AVIS, סופר-פארם, שלמה sixt, נסטלה, אסם, Manpower, ישראכארט, AHAVA, איקאה ודנונה.

סניף מכון מידות ישראל

כתובת: בר-כוכבא 23, בני ברק (מגדלי V Tower).

מספר טלפון: 03-6161111.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.