כל עבודה בהישג ידך
 

מציאת עבודה חדשה

לעיתים מתעוררת בנו המחשבה שאהבה חדשה היא הפיתרון. שעם מישהו אחר החיים יחזרו להיות יפים כמו שהיו פעם, שאהבה חדשה תחזיר לחיינו את ההתרגשות והשמחה, את התקווה, החדווה, והאופטימיות. לעיתים אנו בטוחים שאהבה חדשה תהפוך את חיינו לקלים ומאושרים יותר.

ההרגשה הזאת מתעוררת גם בחיי העבודה. לעיתים אנו בטוחים שמציאת עבודה חדשה היא הפתרון לחוסר שביעות הרצון שלנו מחיינו ומעיסוקנו. שבעבודה חדשה נרגיש טוב יותר, יעריכו אותנו יותר, נפיק מעצמנו יותר, נצליח להתקדם ולממש את עצמנו בצורה מלאה יותר. לעיתים אנו בטוחים שמציאת עבודה חדשה היא הפתרון להרגשת האפרוריות והשחיקה, לתחושת האכזבה והרוטיניות בעבודה.

ברוב המקרים תחושות אלה מתעוררות בשעות לחץ, כשהקשיים בחיי האהבה ובעבודה גוברים. כשבת הזוג יולדת ומשקיעה יותר בתינוק החדש מאשר בבן זוגה, כשבן הזוג עסוק בעיקר בעבודה ואין לו פנאי לבת זוגו, כשנכנסים לתקופה של אי וודאות אישית, חוסר בטחון כלכלי, פיטורים, פרישה לגמלאות. בכל אחד מהמצבים האלה אנו יכולים להרגיש שאהבה חדשה היא הפיתרון לכאב, למבוכה, ללחץ שהחיים מזמנים לנו.

בעבודה הרצון לחידוש ולשינוי יתעוררו בדרך כלל כשאנו זוכים ליחס לא מפרגן בעבודה, כשלא מעריכים אותנו, כשלא מקדמים אותנו, כשלמנהל שלנו יש יחס מזלזל כלפינו, כשאנו לא מצליחים להתקדם בגלל מוגבלותנו. בדרך כלל הרצון למציאת עבודה חדשה או אהבה חדשה, קשורים לחוסר יכולתנו להתמודד עם קשיים ולחץ. כשיחסי אהבה נעימים, כשמצבנו הרגשי טוב, כשבעבודה אנחנו זוכים להערכה וקידום המחשבות על עזיבה אינן מתעוררות בדרך כלל. יש מקרים בהם שני התחומים מתערבבים, אחד שאינו מסופק בעבודה ימצא פתרון באהבה חדשה, שני שלא מרוצה מיחסי האהבה יחפש ריגוש בעבודה חדשה.

היכולת להתמודד במצבי לחץ בעבודה וביחסי אהבה היא קריטית לשימור מערכת היחסים ולקידום בעבודה. מי שמחליט בשעת לחץ על עזיבה עלול להתחרט על ההחלטה כשתחושת הלחץ תרד. החלטה על שינוי רצוי לקחת בתקופה בה שיקול הדעת שלנו פועל ביעילות. החלטה על אהבה או מציאת עבודה חדשה מומלץ לקחת לאחר שתקופת הלחץ חלפה.

מאת דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם
מתוך הטור "יחסי אהבה ועבודה" שפורסם בעיתון "מעריב".


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
חנות מכוני מיון וארגונים

מבחני דוגמא בחינם


ממליצים
"עברתי בהצלחה וקיבלתי את המשרה עליה התמודדתי. תודה רבה וענקית. עזרתם לי המון."
נבחן באלביט לתפקיד ניהולי, יולי 2013
תודה רבה... הדינמיקה במכון נועם הייתה מעמיקה ויסודית הרבה מעבר למה שאכן היה במבחן עצמו
ניהולי בכיר, מאי 2012 – בית חולים


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id