מתחילים עבודה חדשה

לעיתים אנו בטוחים שמציאת עבודה חדשה היא הפתרון לחוסר שביעות הרצון שלנו מחיינו ומעיסוקנו. שבעבודה חדשה נרגיש טוב יותר, יעריכו אותנו יותר, נפיק מעצמנו יותר, נצליח להתקדם ולממש את עצמנו בצורה מלאה יותר. לעיתים אנו בטוחים שמציאת עבודה חדשה היא הפתרון להרגשת האפרוריות והשחיקה, לתחושת האכזבה והרוטיניות בעבודה.

ברוב המקרים תחושות אלה מתעוררות בשעות לחץ, כשהקשיים בחיי האהבה ובעבודה גוברים. כשבת הזוג יולדת ומשקיעה יותר בתינוק החדש מאשר בבן זוגה, כשבן הזוג עסוק בעיקר בעבודה ואין לו פנאי לבת זוגו, כשנכנסים לתקופה של אי וודאות אישית, חוסר ביטחון כלכלי, פיטורין, פרישה לגמלאות. בכל אחד מהמצבים האלה אנו יכולים להרגיש שאהבה חדשה היא הפיתרון לכאב, למבוכה וללחץ שהחיים מזמנים לנו.

בעבודה, הרצון לחידוש ולשינוי יתעורר בדרך כלל כשאנו זוכים ליחס לא מפרגן בעבודה, כשלא מעריכים אותנו, כשלא מקדמים אותנו, כשהמנהל שלנו מפגין יחס מזלזל כלפינו, כשאנו לא מצליחים להתקדם בגלל מוגבלותנו. בדרך כלל הרצון למציאת עבודה חדשה או אהבה חדשה, קשורים לחוסר יכולתנו להתמודד עם קשיים ולחץ. כשיחסי אהבה נעימים, כשמצבנו הרגשי טוב, כשבעבודה אנחנו זוכים להערכה וקידום - המחשבות על עזיבה אינן מתעוררות בדרך כלל. יש מקרים בהם שני התחומים מתערבבים, אחד שאינו מסופק בעבודה ימצא פתרון באהבה חדשה, שני שלא מרוצה מיחסי האהבה יחפש ריגוש בעבודה חדשה.

היכולת להתמודד עם מצבי לחץ בעבודה וביחסים בין בני זוג היא קריטית לשימור מערכת היחסים ולקידום בעבודה. מי שמחליט על עזיבה בעת לחץ עלול להתחרט על כך כשתחושת הלחץ תרד. החלטה על שינוי רצוי לקחת בתקופה בה שיקול הדעת שלנו פועל ביעילות. החלטה על אהבה או מציאת עבודה חדשה מומלץ לקחת לאחר שתקופת הלחץ חלפה.

מאת דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם
מתוך הטור "יחסי אהבה ועבודה" שפורסם בעיתון "מעריב".

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.