מש"קית ג"ל - חברתם הטובה ביותר של המלש"בים

כל גיוס לצבא הוא תהליך. זה מתחיל בזימון לצו הראשון ומסתיים בעלייה שלכם לאוטובוס בסוף שרשרת החיול בבקו"ם. מש"קיות ג"ל (נקראות גם רכזות ג"ל) אחראיות לוודא שכל התחנות בתהליך הזה עוברות חלק ובלי בעיות, גם מבחינת הצבא וגם מבחינת המלש"בים. הן בעצם סוג של חוט מקשר בין המערכת הצבאית לבין בני הנוער שעתידים להצטרף אליה. כל מש"קית ג"ל משובצת לתחום אחריות אחר, החל מליווי והכנה לקראת הצו הראשון ועד לניהול הליכים שונים ביום הגיוס.


מהם תנאי הקבלה לתפקיד?

מעבר לצו הראשון ויום המא"ה, לא תידרשו לעבור עוד מיונים מיוחדים כדי להתקבל לתפקיד מש"קית ג"ל. אבל מאחר שבכל זאת מדובר בתפקיד שדורש יכולות כמו יחסי אנוש טובים וסבלנות, יש כמה תנאי סף שצריך לעמוד בהם:

    • פרופיל 25 ומעלה
    • דפ"ר 40 ומעלה
    • ציוני יום המא"ה: בגרות ובשלות 3; יחסי אנוש 4; קשב 3

 

כך תשיגו בקלות את הנתונים הדרושים לתפקיד


איך נראה השירות של מש"קית ג"ל?

ההכשרה

התפקיד מתחיל בטירונות 02 בעיר הבה"דים שבנגב. מייד לאחר מכן תמשיכו לקורס הכשרה שנמשך שלושה שבועות, ומתקיים גם הוא בעיר הבה"דים (וליתר דיור בבה"ד 11, בית הספר למקצועות משאבי האנוש). אחרי הקורס תעברו ריאיון אישי שיקבע לאיזה מדור תשובצו.

הסדיר

בגדול, יש שני שיבוצים מרכזיים לתפקיד: או באחת מלשכות הגיוס שפזורות ברחבי הארץ, או במפקדת מיטב בתל השומר. גם בלשכות הגיוס וגם במפקדה יש כמה מדורים שאפשר לשרת בהם. בואו נבחן את האפשרויות לפי הסדר הכרונולוגי של תהליך הגיוס.

מדורים תחת לשכות הגיוס:

מדור קהילה - ליווי תהליך השיבוץ של המלש"בים לפני הגיוס. הליווי מתקיים בבתי ספר ובמסגרות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות. מדור קהילה בעצם מחזק את הקשר בין הנוער לבין הצבא ומלווה אותם בהליכים שלפני הגיוס. המש"קיות לוקחות חלק בכל ימי ההכנה לצה"ל של הרשויות המקומיות ופועלות בשיתוף פעולה עם גורמים אזרחיים שעוסקים בהכנה לצבא. מש"קיות בתפקיד זה נקראות גם מש"קיות קהילה.

מדור תכנון ומיצויבמדור זה מתכננים את הצו הראשון של כל האוכלוסיות, כולל אוכלוסיות מורכבות מבחינת גיוס כמו מיעוטים, מתנדבים, בנות דתיות, מהגרים, בני מהגרים וסרבני גיוס. עיקר העיסוק של מש"קיות ג"ל האחראיות על תחום זה הוא טיפול בקשיים שמאפיינים את האוכלוסיות המיוחדות, אך הן גם אלו שמתכננות את זימוני הצו הראשון ומספקות מענה למלש"בים לקראת הצו.

מדור רפואה - במהלך הצו הראשון תעברו בדיקה רפואית שהיא חלק משמעותי מקביעת הפרופיל הצבאי שלכם. מש"קית ג"ל ששייכת למדור זה אחראית על בקרת ההליך של הבדיקה הרפואית וקביעת הפרופיל.

מדור גיוס - מדור זה אחראי על קביעת תאריכי גיוס ועל ההתנהלות של יום הגיוס עצמו מבחינה לוגיסטית, מקצועית ובירוקרטית. 

מדורים שקשורים ליחידת מיטב:

מדור קהילהמש"קית ג"ל במדור זה (נקראת גם מש"קית קהילה) אחראית על כמה בתי ספר, ומלווה בהם את שכבת י"א (שכבת הגיל שבה מקבלים את הצו הראשון) בדרך לגיוס שלהם: מעבירה הרצאות על הצו הראשון, עוזרת להם במילוי שאלון אימות הנתונים ועוד. בנוסף, המש"קית נותנת מענה לכל הגורמים שמשתפים פעולה עם מיטב לקראת הגיוס: מורות חיילות, חיילי נח"ל בפרק משימה, אנשי ונשות חינוך ועוד. 

נציגת שירות במרכז השירותבתפקיד זה מש"קיות ג"ל נותנות מענה טלפוני ודיגיטלי לפניות של מלש"בים לקראת הגיוס לצבא.

מדור שירות ייחודימש"קיות ג"ל השייכות למדור זה אחראיות על אוכלוסיות מיוחדות שמתגייסות לצבא: עולים חדשים, ספורטאים מצטיינים ואומנים פעילים (כן, הכוונה לנועה קירל, מרגי וחבריהם).

אפשרויות קידום

מבחינת אפשרויות הקידום של מש"קית ג"ל, אם יש לכן את הנתונים המתאימים, תוכלו להתקדם לתפקידי פיקוד וקצונה בחיל משאבי אנוש.

העמוד כתוב בלשון נקבה, אך פונה לשני המינים. בהחלט יש גם מש"ק ג"ל :)

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.