כל עבודה בהישג ידך
 

מבחנים פסיכוטכניים בצו ראשון

המבחנים הפסיכוטכניים בצו הראשון מורכבים מסדרה של מבחנים שאורכם כשעתיים ומספקים לצה"ל מידע על כישורי המלש"ב. המבחנים הפסיכוטכניים בצו הראשון מכילים שלושה חלקים: חשיבה מילוליתחשיבה כמותית וחשיבה צורנית
ציון המבחנים הפסיכוטכניים משוקלל בציון הדפ"ר ומהווה גורם משפיע על ציון הקב"א.
הכנה לצו הראשון מאפשרת היכרות מוקדמת עם המבחנים, תרגול וקבלת משוב שישפרו את תוצאות המבחנים. 

התחילו לתרגל אונליין עכשיו

חדש! 5 סימולציות מלאות המדמות את יום המבחן במלואו!יש לכם שאלה? רוצים לשתף אותנו? ליחצו כאן, כיתבו לנו ותקבלו תשובה
חשיבה מילולית

חלק זה במבחנים לצו ראשון, מבחני הדפ"ר, כולל: מבחני אנלוגיות, מבחני הבנת הוראות, מבחני קשר בין מושגים ומבחני הבנת הנקרא. 
אנלוגיות הן שאלות בהן מוצג זוג מילים שיש ביניהן קשר מסויים, וצריך להחליט במי מבין ארבעת הצמדים בתשובות יש את אותו הקשר בדיוק.

דוגמא- שאלה ממבחן אנלוגיות מילוליות במבחנים הפסיכוטכניים:


זוהי דוגמא לאנלוגיה ברמה גבוהה שבה עין לא מיומנת יכולה בקלות לחשוב שהתשובה הנכונה היא תשובה מספר 1 או תשובה מספר 3 אך לא כך הוא הדבר. תשובות מספר 1 ו-3 דומות מבחינת עולם התוכן ולכן מבלבלות, אך מה שצריך זה למצוא את הקשר המדוייק והמהותי בין צמד המילים בשאלה ואז לבחור את המילים שמבטאות את אותו הקשר בדיוק. בדוגמא שלנו נורה היא החלק הפעיל במנורה, כך שניתן לומר שהמנורה היא הכלי המאפשר להשתמש בנורה. באותו אופן, מברשת שיניים היא כלי המאפשר את פעולת משחת השיניים ולכן התשובה הנכונה היא תשובה מספר 4.


מבחני הבנת הוראות הם מבחנים שבודקים את יכולת המועמדים למענה מדוייק על ההוראות הניתנות לו. במבחן זה יש לתת תשומת לב רבה לכל חלקי ההוראה, כי כמעט תמיד יופיע מסיח שגוי המכוון למי שלא קרא את ההוראה עד סופה.

דוגמא- שאלת הוראות במבחנים הפסיכוטכניים:

שאלת הוראות

מבחני הבנת הנקרא
 כמו קטעי הקריאה המוכרים מבית הספר, במבחן מוצג טקסט בנושא מסויים ואחריו מופיעות כמה שאלות שנועדו לבדוק עד כמה הקורא הבין את הטקסט.
חלק זה כולל שאלות במתמטיקה בנושאי משוואות, בעיות מילולית, בעיות אחוזים, בעיות תנועה ודרך, בעיות הספק ועבודה, שאלות שברים, שורשים וחזקות, המוכרות לנו כולן מימי בית הספר. בחלק זה מה שבעיקר חשוב זה לשנן את החוקים, ופשוט לתרגל, לתרגל, ו...לתרגל! אבל, יש פה קאץ' והנה הוא מגיע: בחלק זה אין מחשבון אז כל מי שנמלט עד עתה מחישובי שברים ואחוזים מתבקש להיכנס לעניינים.

דוגמא- בעיה עם משוואות במבחנים הפסיכוטכניים:

בעיית משוואותחשיבה צורנית
חלק זה כולל שאלות של אנלוגיות צורניות. בשאלות אלה ישנו זוג צורות בעל חוקיות מסוימת ועליכם להחליט מה מבין האפשרויות תהיה הצורה הבאה. 
לדוגמא-שאלה מתוך אנלוגיות צורניות:


כל החלקים שהיו שחורים בצורה הראשונה (1), הפכו ללבנים בצורה השנייה (2) ולהפך. 
בדומה לאנלוגיות מילוליות, בכל שאלה של אנלוגיות צורניות נתונה דוגמה של שתי צורות (1 ו-2) שקיים ביניהן קשר מסוים. על הנבדק לחפש תשובה (מסיח) המקיימת קשר דומה עם צורת ההשוואה (צורה 3).

כיצד מתקיימים המבחנים?

המבחנים הפסיכוטכניים בצו הראשון מתקיימים בתחנה הירוקה ומתבצעים על המחשב בצורה אישית. לכל מבחן מוקצב זמן מוגבל המצוין בעזרת שעון עצר בראש המסך. כל נבחן מקבל דף לבן אחד שמשמש כדף טיוטה ועיפרון אותם חייבים להחזיר למאבחנת בסיום המבחן. אם נותר זמן בסיום מילוי אחד הפרקים ניתן לחזור אחורה ומומלץ לבדוק את השאלות שכבר סימנת לפני שעוברים לפרק הבא.

שאלון העדפות

המבחן האחרון במבחנים הפסיכוטכניים נקרא שאלון העדפות. מבחן זה לא על זמן. השאלות כגון: האם אתה יודע להחליף מנורה? האם היית מדריך בצופים? יעזרו לשיבוץ המלש"ב בצה"ל אך לא יכלל בציון הדפ"ר.


התחילו לתרגל אונליין עכשיו

חדש! 5 סימולציות מלאות המדמות את יום המבחן במלואו!הכנה לצו ראשון - מבחנים לצו ראשון ודפ  "למדתי תוך חודש אחד לעמוד בזמני המבחנים, לפתור מבחנים ואז ללמוד מכל טעות, מבחן ללא טעויות היה לא מעניין...:) וכל מי שישאל אותי איך התכוננתי לצו ראשון אני אגיד לו שמכון נועם זו ההכנה הכי טובה למבחנים הפסיכוטכניים של הצו הראשון."

הכנה לפסיכוטכני צו ראשון, נובמבר 2014
למדו עוד:

הכנה לצו ראשון
ערכות הכנה לצו ראשון
ציון קב"א
ציון דפ"ר
טיפים לצו ראשון
מבחני עברית בצו ראשון

 בחזרה לראש העמוד
לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה לצו הראשון והכנה לראיוןערכת הכנה מלאה לצו הראשון!
הכנה למיונים למבצעים ופיקוח
כל ערכות ההכנה לצהל
הכנה למיונים לטיס
הכנה לצו הראשון והדרכה במכון
חנות צו ראשון


מבחני דוגמא בחינם
מבחן צו ראשון לדוגמא


ממליצים
המבחנים באתר ברמה יותר גבוהה מאשר בצו עצמו וזה מעולה
צו ראשון, מרץ 2015 – הכנה לדפ"ר
אחרי למידה ממושכת במכון נועם קיבלתי דפ"ר 70 בצו הראשון ואני מאוד מרוצה ותודה רבה לכם, עזרתם לי במטרה לקבל ציון גבוה בדפר.
צו ראשון, מאי 2015 – הכנה לדפ"ר


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id