כל עבודה בהישג ידך
 

סודיות מבחני המיון

מכוני המיון שומרים בקנאות על תכני מבחני האישיות. מטרתם לקבל תגובה אותנטית של הנבחן במטרה שתבטא באופן מדוייק את אישיותו. במכון נועם אנו עושים הכנה למבחני האישיות ע"י ביצוע המבחנים וקבלת משוב עליהם.
 

מבחני אישיות לדוגמא

את הערכה כולה ניתן לרכוש דרך האתר און-ליין או להתקשר לשרות הלקוחות.
  |  

להכנה אישית במכון כיתבו לנו:

info@machon-noam.co.il
לרכישת ערכת הכנה באינטרנט
 
249 ₪ לחודש ימים
 
 
 
 
 

אם תשאל במכון מיון לפני המבחן, האם כדאי להתכונן למבחן המיון, תקבל תשובה שלילית. זאת למרות שכל אחד מהנשאלים במכוני המיון מבין היטב עד כמה הכנה משפרת את תוצאות המבחן. הסיבה פשוטה, מכוני המיון יודעים שבקורס הכנה הנבחן מקבל מידע שעוזר לו להתמודד בצורה טובה יותר עם מבחני האישיות והם מעוניינים שמידע זה לא יימסר לנבחן לפני המבחן. מכוני המיון שומרים בסוד את הפרטים על מבחני האישיות גם במהלך המבחן עצמו.

מכוני המיון מקפידים לשמור על סודיות תכני מבחני האישיות. הסיבה מובנת, הם מעוניינים לקבל תגובה ספונטנית ככל שניתן מהנבחן. ההנחה היא שככל שהנבחן ידע פחות על מטרות המבחן כך תגובתו תהיה כנה יותר ותבטא באופן מדויק יותר את אישיותו. הבעיה היא שהסודיות מעוררת גל שמועות בלתי מדויקות על מהות המבחנים. כמו כן היא גורמת ללחץ, כעס ולחרדה מוגברים אצל כל הנבחנים, דבר שפוגע ביחסם למבחני מיון ולמכוני המיון. הסודיות של מבחני האישיות נשמרת לפני המבחן, במהלך המבחן ולאחריו.

מי שמנסה לפני מבחן מיון למצוא חומר שיעזור לו בהכרת מבחני האישיות יתקשה בכך מאוד. מכוני המיון מציגים אומנם מידע באתרי האינטרנט אך מידע זה מוגבל ואינו נותן לנבחן נתונים שיעזרו לו באמת במבחן. המידע המצומצם שמוצג בפני הנבחנים עלול אפילו להטעות. אם נבחן יחשוב שזהו כל המידע הדרוש לו לפני המבחן הוא עלול למצוא את עצמו מופתע ביום המבחן. מכוני המיון כמו אדם מילוא, פילת וקינן שפי, רוצים מצד אחד להפגין יחס הוגן כלפי הנבחנים אך מצד שני אינם מעוניינים לפגוע בסודיות המבחנים שלהם. 
 

לדוגמא,

אחד ממבחני האישיות הנפוצים הוא מבחן העתקת צורות. זהו מבחן שבו בשלב ראשון הנבחן מתבקש להעתיק מספר צורות על דף נייר חלק, מאוחר יותר הוא מתבקש לשוב ולצייר את הצורות על דף נייר מזיכרונו. נבחנים רבים חושבים שכל מטרת המבחן היא בחינת יכולת זיכרון. המבחן אומנם בודק זיכרון אך הוא גם בודק נושאים נוספים שהנבחן כלל אינו מודע להם. למשל, המבחן בודק את יכולת הארגון של הנבחן בזמן העתקת הצורות. הוא גם בודק את תחושת הערך והביטחון העצמי של הנבחן. חלקים אלה הם סוד שנשמר מפני הנבחן. 

ביצוע מבחני האישיות אינו מוגבל בדרך כלל בזמן. כשהנבחן מתבקש לצייר או להשלים שאלון נאמר לו לרוב שהוא יכול לבצע את המשימה ללא כל הגבלת זמן. חלק מהנבחנים מתייחס להוראה ואינו משקיע כל מחשבה על משך הזמן בו הוא מבצע את הציור או ממלא את השאלון. האמת היא שבזמן שהנבחן מבצע את מבחן האישיות, הבוחנים מודדים את זמן הביצוע. 

במבחני אישיות יש חשיבות רבה מאוד לזמן הביצוע. מכוני המיון מסתירים עובדה זאת מפני הנבחן כיוון שהם מעונינים לקבל מידע על קצב העבודה הטבעי שלו. לכן, לרוב הם יאפשרו לנבחן לבצע את מבחני האישיות ללא מגבלת זמן. 
 

יש נבחנים, שלאחר כישלון במבחן, פונים למכון המיון לשיחת משוב במטרה להבין את הגורמים לכישלונם. ברוב המקרים שיחת המשוב לא מסירה את ענן הסודיות שאופף את מבחני האישיות. הנבחן אומנם מקבל הסבר כללי לגבי תחומים בהם לא הצליח במבחן אך הוא אינו מקבל מידע כיצד היה עליו להתנהג כדי להצליח.

אל תיתן לסודיות של מכוני המיון להשפיע על מצב רוחך במהלך המבחן. כנבחן מומלץ לקבל את הסודיות כאתגר ולהתמודד איתו.
האמן בעצמך וביכולתך להתמודד עם המצב, גם אם חסר מידע והסודיות מכבידה.למד ע
וד על:

מבחנים פסיכוטכנייםראיון עבודה
מרכז הערכהמבחן דואר נכנס
מבחני אישיותקורות חיים


<<  בחזרה לראש הדף


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
AKT – הכנה מלאהאדם מילא – הכנה אונלייןAKT – הכנה אונלייןקינן שפי – הכנה אונלייןחנות מכוני מיון וארגונים

מבחני דוגמא בחינם
פסיכוטכני חינם למהנדסים


ממליצים
תודה רבה... הדינמיקה במכון נועם הייתה מעמיקה ויסודית הרבה מעבר למה שאכן היה במבחן עצמו
ניהולי בכיר, מאי 2012 – בית חוליםמידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id