סמב"צית חי"ר - נעים להכיר

הסמב"צית - סמלת מבצעים - היא זו שאחראית על תפעול חדרי המבצעים ביחידות מבצעיות ברחבי הארץ, גם בשגרה וגם בחירום. הסמב"ציות בונות תמונת מצב בזמן אמת, מנתחות סיטואציות מבצעיות, מרכזות מידע, מעבירות הודעות למפקדים ולבכירים, מעדכנות על התפתחויות מבצעיות בגזרה ומכינות חומרי עזר רלוונטיים. בזמן חירום הן מחברות בין גורמים שונים שפועלים בשטח, ומסנכרנות את המידע שמוזרם מכל כיוון. הן צריכות להיות אחראיות, ערניות, לדעת לעבוד בצוות וגם להתנהל במצבי לחץ ומול אירועים ביטחוניים, כדי שהמידע החשוב יגיע לאנשים הנכונים. 

השירות בתפקיד הוא במשמרות, למשל 12 שעות משמרת ו-12 שעות מנוחה. המשמרות מתקיימות בחמ"ל, שהוא הלב הפועם של הבסיס ואיפה שכל האקשן קורה. מאחר שהן בתפקיד כל כך מרכזי, לסמב"ציות יש אינטראקציה עם רוב האנשים בבסיס, והן מודעות לכל מה שמתרחש בגזרה. השירות מתבצע בדרך כלל במתכונת של בסיס סגור, ולפעמים צריך דורש גם להישאר בתפקיד בשבתות ובחגים (תלוי באיזו יחידה תשרתו).

אם תרצו ותתאימו, תוכלו כמובן להתקדם לתפקידי פיקוד וקצונה.


איך מתקבלות לתפקיד סמב"צית?

לתפקיד הסמב"צית יש כמה תנאי סף:

  • פרופיל 25 ומעלה
  • ציוני יום המא"ה:
    • קשב מתמשך - 3 ומעלה
    • עיבוד מידע - 3 ומעלה
    • ניהול וארגון - 2 ומעלה 
    • עבודת צוות - 3 ומעלה 

אין מיונים נוספים לתפקיד הסמב"צית - עמידה בתנאי הסף מספיקה.

טיפ קטן: כדי להגדיל את הסיכויים לקבל שיבוץ בתפקיד, אל תשכחו לדרג אותו בעדיפות גבוהה בשאלון ההעדפות!


ההכשרה - טירונות וקורס סמב"ציות

אם תתקבלו לתפקיד סמב"צית, תתחילו את השירות שלכם בטירונות 02, שאורכת שבועיים. משם תמשיכו לחודש וחצי של קורס סמב"ציות. במסגרת הקורס תכירו את הגזרות המבצעיות ואת ההיסטוריה שלהן, ותלמדו באופן מעשי איך לתפעל את מערכות החמ"ל. בהכשרה תעברו גם סימולציות שמדמות אירועים מבצעיים, ותצטרכו להראות איך אתן מתמודדות איתם. ובסוף הקורס תעברו תרגיל חמ"ל מסכם. מייד לאחר הקורס תקבלו שיבוץ באחד מהבסיסים הפזורים ברחבי הארץ ותעברו תקופת חפיפה מהסמב"ציות הוותיקות יותר ביחידה. אחרי שתסיימו את החפיפה תתחילו לקבל משמרות ולתפעל בעצמכן את החמ"ל.

שימו העמוד כתוב בלשון נקבה, אך התפקיד מיועד לשני המינים!
אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.