כל עבודה בהישג ידך
 

עבודת החלומות

מדי פעם אני נפגש באדם שמתלבט בשאלה מהו המקצוע שמתאים לו, באיזה תחום הוא יממש את יכולתו. מסתבר שהרבה מאוד אנשים מוטרדים משאלה זאת, הרבה מאמינים שאם יגלו את המקצוע הנכון חייהם יהפכו למספקים יותר.

הרבה יועצים בתחום התעסוקתי פיתחו קריירה של ייעוץ בבחירת מקצוע. יועצים אלה מחזקים את התקווה הנטועה בלב אנשים שיש מקצוע מתאים. יש גם ספרים בנושא, אחד מהם הוא הספר "לכל אדם יש שביל" שמחזיק בדעה שלכל אדם יש כיון תעסוקתי נכון שצריך לגלותו כדי להגיע למיצוי עצמי. כאילו האדם פוסע ביער סבוך בו יש רק שביל אחד ואם יגלה אותו יוכל להתקדם, אחרת יתברבר בדרכו.

לדעתי האמונה שיש שביל נכון, דרך מתאימה, תשובה אחת, מקצוע מסוים, היא טעות. לדעתי הדרך של האדם אינה סלולה. לאדם אין שביל שעליו לגלות. האדם צריך לפלס את השביל בעצמו. השביל נוצר ממאבק התמדה ונחישות לאורך הדרך ולא כתוצאה מחיפוש. במקום לבזבז זמן בחיפוש אחר שביל מתאים, עדיף ללמוד לפלס שבילים. במקום לחפש דרך נכונה, עדיף לחזק את היכולת להתמודד לאורך הדרך, ליהנות מהדרך הסבוכה מהעליות והמורדות של חיינו. הרצון לחפש כיוון תעסוקתי מתאים נובעת מחוסר יכולת להתמודד עם המציאות הבלתי ברורה, מתחושת אי הוודאות. עדיף לחזק את היכולת בתחום הנוכחי, מאשר לחפש מקצוע מתאים.

הגישה הזאת מקובלת גם בתחום האהבה. הרבה אנשים חיים בתחושה שעדיין לא מצאו את בן הזוג המושלם, הם חולמים על אהבה אידיאלית, על בן הזוג מתאים שחי בנקודה כלשהי על פני כדור הארץ ומשוכנעים שאם ימצאו אותו ישיגו את האושר. כמו במקרה של בחירת מקצוע גם כאן יש מומחים שמבטיחים תשובה לשאלה מיהו בן הזוג האידיאלי. רשימת המומחים גדולה והיא כוללת: קוראים בקפה, בקלפים, כותבי הורוסקופים, יועצים לזוגיות, רבנים, פסיכולוגים, חברים, הורים ועוד. כולם מבטיחים שיש אהבה אמיתית, שיש בן זוג אחד שאם נמצא אותו נשיג את אושרנו.

לדעתי גישה זאת מטעה ומבלבלת. החיפוש אחר הפיתרון הנכון באהבה ובעבודה מרחיק את האדם מהתמודדות עם מציאות חייו, מעודד לחלומות, לפנטזיות ולתקוות שווא. עדיף להשקיע בחיזוק אהבה ועבודה מציאותיים, מלבזבז זמן על איתור מקצוע או בן זוג מושלם.

כותב: דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
אדם מילא – הכנה אונלייןחנות מכוני מיון וארגונים
פילת – הכנה אונליין
קינן שפי – הכנה אונליין


מבחני דוגמא בחינם


ממליצים
עברתי בהצלחה וגם התקבלתי לתפקיד. תודה רבה !!!
נבחנה באור יישומים לתפקיד אדמיניסטרטיבי, יולי 2013
תודה רבה... הדינמיקה במכון נועם הייתה מעמיקה ויסודית הרבה מעבר למה שאכן היה במבחן עצמו
ניהולי בכיר, מאי 2012 – בית חולים


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id