החלפת מקום עבודה - הזדמנות לשינוי

אישה שקיימה יחסי זוגיות בהם היתה פסיבית ותלותית וכתוצאה חשה תסכול והתגרשה, טוב תעשה אם תלמד מטעותה ולא תחזור למערכת יחסים דומה. הדפוס הטבעי הוא לחזור על אותם יחסי תלות, לצפות שבמערכת החדשה תקבל יותר אהבה ויותר תשומת לב. הניסיון מראה שזו טעות. היכולת לבנות מערכת יחסי אהבה שונה תלוי ביכולתה לסמוך על עצמה ולא על צפייה לקבל יותר מבן זוג. יש נשים שמצליחות להבין את טעותן במערכת יחסים ראשונה ולהשיג בטחון ואושר ביחסים החדשים. יש שחוזרות שוב על אותם טעויות בפרק ב'.

הדבר נכון גם לגבי גברים - אם אתה נוהג לבחור נשים חלשות ותלותיות שאינך מעריך וכתוצאה מכך מרבה להיפרד, מוטב שבפרק ב' תבנה מערכת עם נשים עצמאיות שתוכל להעריך. יש גברים שמצליחים, יש שלא מצליחים לשנות את הרגלם ובוחרים שוב ושוב בבנות זוג לא מתאימות.

גם החלפת מקום עבודה, יכולה להיות הזדמנות לשינוי והתקדמות. נניח למשל שאתה עובד מסור וחרוץ אך מתקשה למכור עצמך במקום העבודה. כתוצאה מכך, התקדמותך נפגעה, אנשים אחרים קודמו לפניך ונאלצת להתפטר. חשוב שבמקום העבודה החדש תבין מה גרם לכך שקידמו אנשים אחרים ולא אותך ותכיר בצורך ללמוד למכור את עצמך ולהתמודד במאבקי כוח בארגון.

כדי להצליח בפרק ב', בעבודה או בזוגיות חדשה, צריך להבין את הסיבות שגרמו לחוסר שביעות רצון בפרק א' ולהשקיע בשיפור בפרק ב'. עובדים שלוקחים אחריות על מעשיהם הולכים בדרך שתוביל אותם להתקדמות בפרק ב'. אנשים שמבינים שיש להם אחריות לכישלון היחסים יוכלו לתקן ולהשיג אושר בפרק ב'. לעומתם, אנשים שמאמינים שכישלון בעבודה או בזוגיות נגרם על ידי אחרים או שהבוס ובן הזוג אשמים בכישלונם, לא יוכלו להצליח ולהתקדם בפרק ב'.

מאת דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם
מתוך הטור "יחסי אהבה ועבודה" שפורסם בעיתון "מעריב".

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.