כל עבודה בהישג ידך
 

עזיבת מקום עבודה

במציאות של המאה ה-21 הרבה אנשים מחליפים מקום עבודה או בן זוג במהלך חייהם. המצב בו אדם מבלה את כל חייו באותה עבודה או עם אותו בן זוג נעשה יותר ויותר נדיר. החלפת בן זוג כמו שינוי מקום עבודה יכול להפוך למנוף לפיתוח והתקדמות, לתיקון פגמים שהתגלו במערכת הראשונה כדי שפרק ב' יהיה מוצלח יותר. פרק ב' הוא הזדמנות לנצל את הניסיון שנצבר ביחסי אהבה או בעבודה הראשונים.

אישה שקיימה יחסי זוגיות בהם היתה פסיבית ותלותית וכתוצאה חשה תסכול והתגרשה, טוב תעשה אם תלמד מטעותה ולא תחזור למערכת יחסים דומה. הדפוס הטבעי הוא לחזור על אותם יחסי תלות, לצפות שבמערכת החדשה תקבל יותר אהבה ויותר תשומת לב. הניסיון מראה שזו טעות. היכולת לבנות מערכת יחסי אהבה שונה תלוי ביכולתה לסמוך על עצמה ולא על צפייה לקבל יותר מבן זוג. יש נשים שמצליחות להבין את טעותן במערכת יחסים ראשונה ולהשיג בטחון ואושר ביחסים החדשים. יש שחוזרות שוב על אותם טעויות בפרק ב'.

הדבר נכון כמובן גם לגבי גברים, אם אתה נוהג לבחור נשים חלשות ותלותיות שאינך מעריך, וכתוצאה החלטת להיפרד. כדאי שבפרק ב' תבנה מערכת עם נשים עצמאיות שתוכל להעריך. יש גברים שמצליחים, יש שלא מצליחים לשנות את הרגלם ובוחרים שוב ושוב בבנות זוג לא מתאימות.

גם החלפת מקום עבודה, יכולה להיות הזדמנות לשינוי והתקדמות. אם לדוגמה אתה עובד מסור וחרוץ אך מתקשה למכור עצמך במקום העבודה, וכתוצאה התקדמותך נפגעה, ואנשים אחרים קודמו לפניך ונאלצת להתפטר. חשוב שבמקום העבודה החדש תבין מה גרם לכך שקידמו אנשים אחרים ולא אותך, כדאי שתכיר בצורך ללמוד למכור את עצמך ולהתמודד במאבקי כוח בארגון.

כדי להצליח בפרק ב', בעבודה או בזוגיות חדשה, צריך להבין את הסיבות שגרמו לחוסר שביעות רצון בפרק א' ולהשקיע בשיפור בפרק ב'. עובדים שלוקחים אחריות לחוסר התקדמותם בעבודה הולכים בדרך שתוביל אותם להתקדמות בפרק ב'. אנשים שמבינים שיש להם אחריות לכישלון יחסי אהבה יוכלו לתקן ולהשיג אושר בפרק ב'. לעומת זאת אנשים שמאמינים שכישלון בעבודה או בזוגיות נגרם על ידי אחרים. שהבוס או בן הזוג אשמים בכישלונם, לא יוכלו להצליח ולהתקדם בפרק ב'.

מאת דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם
מתוך הטור "יחסי אהבה ועבודה" שפורסם בעיתון "מעריב".


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
חנות מכוני מיון וארגונים

מבחני דוגמא בחינם


ממליצים
עברתי בהצלחה וגם התקבלתי לתפקיד. תודה רבה !!!
נבחנה באור יישומים לתפקיד אדמיניסטרטיבי, יולי 2013
"עברתי בהצלחה וקיבלתי את המשרה עליה התמודדתי. תודה רבה וענקית. עזרתם לי המון."
נבחן באלביט לתפקיד ניהולי, יולי 2013


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id