כל עבודה בהישג ידך
 

פיטורים מעבודה

מאז תקופת ילדותנו אנו נדרשים להצליח. להצליח בלימודים, בצבא, בעבודה, ביחסי אהבה, בכל תחום. הנורמה החברתית שרואה הצלחה כדבר טוב וכישלון כדבר רע משפיעה עלינו מאוד, כולנו רוצים להצליח, להיות מאושרים באהבה ובעבודה

בתקופות של הצלחה אנו מאושרים, רגועים, מרגישים שאנו עומדים בנורמה להצלחה. בתקופה של הצלחה אנו נוטים לחשוב שכך זה יהיה תמיד, שתמיד נצליח בכל מה שנעשה. המציאות מוכיחה שזה לא כך, תקופות הצלחה ואהבה אינן נמשכות לנצח. כישלונות בעבודה, פיטורים, פרידות, ומשברים ביחסים מגיעים לחיינו במוקדם או מאוחר.

כשאנו בתקופת משבר, כמו פיטורים מעבודה, אבטלה, או גירושים, אנו סובלים מתחושת הכישלון, מרגישים שלא הצלחנו לעמוד בנורמה החברתית של אושר והצלחה. מאוכזבים מהידיעה שאנו לא מושלמים. כשאנו בחולשתנו אנו נוטים להתכנסות הסתגרות וכעס. תגובות כאלה בתקופת משבר מעצימות את הכאב, פוגעות ביכולתנו למצוא פתרון למצב.

מי שאוהב את עצמו רק בתקופה של הצלחה, לא מקבל שכשלון הוא חלק מחיינו, מי שחש שאסור לו להיכשל, שבוי בנורמה חברתית מבלבלת ומטעה. לעומת זאת מי שמצליח לאהוב את עצמו גם בתקופת חוסר הצלחה (אבטלה, חוסר קידום, פרידה, גירושים וכו') משפר את יכולתו להתמודד עם המצב.

כשאתה בשיא חולשתך, בתקופת פיטורין מעבודה, למד לאהוב את עצמך. כשאתה בשיא כאבך, לאחר פרידה מאדם אהוב, קבל את העובדה שלפעמים אתה חלש, שזה זמני, שזה יעבור כמו שפעת עונתית. הכוח להיות לעיתים חלש הוא עוצמה אישית גדולה, היכולת לקבל משבר כחלק מהמציאות, מבטאת את האדם במיטבו.

אני לא מציע לשמוח ממצבי משבר, מצב משבר אינו עדיף על הצלחה. יש בהחלט סיבה לשמוח כשמצליחים, כשמאוהבים, כשהחיים מחייכים אלינו. אך צריך לקבל שמפעם לפעם ההצלחה בעבודה או באהבה מתעכבת, שהדברים לא מסתדרים, שלעיתים המציאות מכה בנו באופן מפתיע ומכאיב. לכן כדאי לקבל זאת ואפילו לראות במשבר כהזדמנות נדירה לגדילה והתחזקות.

מי שלומד לא להאשים את עצמו בתקופת משבר מחזק את יכולתו להתמודד. מי שמתבייש מכישלון אישי (פיטורים מעבודה, גירושים וכו') טועה, עושה לעצמו עוול, פוגע בעצמו, מחליש את יכולתו לחיות את המציאות.

הכוח להיות לפעמים חלש הוא עוצמה.

מאת דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם
מתוך הטור "יחסי אהבה ועבודה" שפורסם בעיתון "מעריב".


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
חנות מכוני מיון וארגוניםליווי אישי למפוטרים

מבחני דוגמא בחינם


ממליצים
אני ממליץ לכל חבר קולגה או מחפש עבודה לגשת למכון נועם. בעבר זכיתי בעבודה בזכותם ועד היום מרגיש שגריר כבוד שלהם- מצויינים!!
מאי 2015 – הכנה למבחני מיון
תודה רבה... הדינמיקה במכון נועם הייתה מעמיקה ויסודית הרבה מעבר למה שאכן היה במבחן עצמו
ניהולי בכיר, מאי 2012 – בית חולים


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id