אילו אתגרים צפויים לכם במבחנים?

מבחני המיון למנהלים כוללים כמה שלבים כמו מבחנים פסיכוטכניים, מבחני אישיות, דינמיקה קבוצתית ועוד. כל אחד מהשלבים מציב כמה אתגרים מרכזיים, שמומלץ להתכונן אליהם מראש. הינה כמה מהאתגרים הצפויים לכם ביום המיונים:

1. מבחנים פסיכוטכניים - מגוון הנושאים במבחנים הפסיכוטכניים רחב מאוד (פרקים מילוליים, כמותיים, צורות, חשיבה מרחבית, אנגלית ועוד) וגם אם התנסיתם בהם בעבר, לא בטוח שאתם זוכרים את כולם. בנוסף, המבחנים נערכים בהגבלת זמן, ולכן מלבד היכרות עם הנושאים נדרשת גם רמת מיומנות גבוהה. 
2. מבחן אישיות ואמינות - במבחנים אלה תיתקלו בשאלות מטעות שלא תמיד ברור מה הן בודקות ומהי הדרך הטובה ביותר לענות עליהן.
3. דינמיקה קבוצתית - האתגר הגדול בדינמיקה נעוץ ביכולת להפגין הובלה, אסרטיביות ויוזמה - כולן יכולות חשובות מאוד למנהלים - מבלי להיתפס כוחניים או שתלטנים.
 

איך הערכה שלנו תעזור לכם?

 מתרגלים את כל הנושאים - הערכה כוללת תרגול רב של כל הנושאים במבחנים הפסיכוטכניים וכן תאפשר לכם להתנסות במבחן אישיות. בסוף כל תרגול תקבלו דו"ח מפורט ובו פתרונות והסברים מפורטים. בעזרת הדו"ח תוכלו לאתר את התחומים שבהם אתם מתקשים ולתרגל אותם באופן ממוקד. כמו כן, ההסברים יסייעו לכם לרכוש שיטות פתרון יעילות, שתוכלו להשתמש בהן בתרגולים הבאים.

 לומדים לעבוד בהגבלת זמן - התרגולים בערכה נערכים בהגבלת זמן בדומה למבחנים האמיתיים. ההכנה שלנו תאפשר לכם לפתח "שעון פנימי" ולשפר את הזריזות במענה על השאלות.

 נעזרים בקובצי הדרכה - ערכת ההכנה כוללת קובצי הדרכה תיאורטיים שיעזרו לכם להתמודד בהצלחה עם מבחני האישיות והאמינות ועם הדינמיקה הקבוצתית. תוכלו למצוא בהם גם הסברים על הרציונל שעומד מאחורי המבחנים, גם טיפים חשובים להצלחה וגם דוגמאות. 

 מתנסים בסימולציה מלאה - לאחר שתסיימו את כל התרגולים, תתנסו בסימולציה מלאה המדמה את המבחנים הפסיכוטכניים. הסימולציה תאפשר לכם לחוות את המבחנים במלואם, כולל האתגרים שהם מציבים - הגבלת הזמן, האינטנסיביות, מגוון הנושאים ועוד. גם בסוף הסימולציה תוכלו לבדוק את עצמכם בעזרת דו"ח התוצאות, וכמובן ללמוד מההסברים המתלווים אליו. 

אז מה מצפה לכם בערכה?

  • סימולציה מלאה - מדמה את המבחנים הפסיכוטכניים מבחינת היקף השאלות והגבלת הזמן.
  • מבחנים כמותיים ומילוליים - הסקה כמותית, דרך והספק, אנלוגיות, לוגיקה ועוד.
  • מבחני צורות וחשיבה מרחבית - צורות בשורה, צורות וקוביות פרוסות. 
  • מבחנים טכניים - איתור תקלות, הסקה מתרשימים, גלגלי שיניים, גלגלות ועוד. 
  • מבחני זריזות ודיוק - תווים, מספרים, שמות ומלונות.
  • מבחנים באנגלית - הבנת הנקרא ואוצר מילים.
  • מבחני אישיות - הסברים תיאורטיים ומבחנים מעשיים, כולל תרגול שאלון ייעודי לתפקידים ניהוליים.
  • דינמיקה קבוצתית - תיאוריה ותרגול של משימות קבוצתיות.
  • ריאיון אישי - סרט הדרכה והסבר תיאורטי על ראיון העבודה.

מבחני אמינות

מבחני אמינות נועדו לדלות עליכם מידע שעלול להיות בעייתי מבחינת מעסיקים, כגון רישום פלילי, חובות, יחס להימורים ועוד. הם כוללים שאלות המתארות סיטואציות שונות, ועליכם יהיה לדרג את מידת ההסכמה שלכם עם ההתנהגות המתוארת בהיגדים או לבחור באחת מאפשרויות הפעולה המוצעות.

אף שרבים חושבים שאין סיבה להתכונן למבחן, בפועל מדובר באחד המבחנים המאתגרים שתעברו במיונים. השאלות במבחנים נוטות לבלבל, ובמהלך המבחן מופעל על הנבחנים לחץ, שלעיתים גורם לחשיפת מידע מיותר.

ערכת ההכנה שלנו תעזור לכם להתמודד עם כל האתגרים האלה. בערכה תמצאו חומרים תיאורטיים שיעזרו לכם להבין מה עומד מאחורי השאלות וכיצד מומלץ לגשת אליהן. כמו כן, תמצאו בה תרגול רב, לרבות שלוש סימולציות מלאות של המבחן. יש גם הסברים, טיפים חשובים ודו"ח תוצאות שיסייע לכם להשתפר מתרגול לתרגול. בקיצור, כל מה שצריך כדי להצליח.

מעוניינים? סמנו ✓ בתיבת המכירה

הכנה לתרגיל דואר נכנס

מבחן דואר נכנס נערך בחלק ממכוני המיון ומיועד למועמדים לתפקידי ניהול, בעיקר בכירים. המבחן מדמה יום עבודה עמוס במשרד, ובודק יכולות ניהוליות שונות כגון יכולת לתעדף משימות, להתמודד עם מצבי לחץ ולקבל החלטות בזריזות. ההכנה שלנו כוללת סימולציה מלאה המדמה את המבחן האמיתי, ופגישת משוב אישית עם מדריך מקצועי. במהלך הפגישה המדריך ינתח את הביצועים שלכם במבחן וייתן לכם כלים וטיפים חשובים שיסייעו לכם לשפר את ההתנהלות שלכם במבחן האמיתי. 

משך ההכנה:  שעתיים במכון

מעוניינים? סמנו  ✓  בתיבת המכירה 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.