מוכנים לאתגרים? 

מבחני המיון למהנדסים שתעברו במכון פילת כוללים תחנות שונות כגון מבחנים פסיכוטכניים, מבחן אמינות ושאלון אישיות. כל אחד מהמבחנים האלה מציב אתגרים לא פשוטים שלא כדאי להקל בהם ראש. הנה כמה מהאתגרים שתצטרכו להתמודד איתם ביום המיון:

1. המבחנים הפסיכוטכניים - שניים מהאתגרים המצפים לכם במבחנים הפסיכוטכניים הם מגוון רחב של נושאים והגבלת זמן. את הנושאים ייתכן שאתם מכירים, אבל ככל הנראה עבר זמן רב מאז שתרגלתם אותם. הגבלת הזמן מחייבת מיומנות גבוהה, שבלעדיה יהיה לכם קשה לסיים את המבחנים. 

 2. מבחני האישיות והאמינות - מבחנים אלה מאתגרים משום שהם כוללים שורה ארוכה של שאלות מטעות, שקשה לדעת מה הן בוחנות ומהי הדרך הטובה ביותר לגשת אליהן. הדילמה המרכזית שהם מציבים - האם לענות בכנות מלאה או שאולי כדאי לנסות לרצות את הבוחנים.  

3. הדינמיקה הקבוצתיתמבחן זה בוחן יכולת עבודה בצוות אבל קשה לדעת מה בדיוק מצופה מהמועמדים, ואילו תכונות כדאי להבליט מבלי לפגוע בשאר חברי הקבוצה. מועמדים שנוטים להסתגר בחברה עלולים למצוא את עצמם מחוץ לדיון, וגם מועמדים שיפגינו דומיננטיות יתר על חשבון חבריהם לקבוצה עלולים להיכשל בחלק זה של המבחן. 

איך הערכה שלנו תעזור לכם?

 מתרגלים שאלות בכל נושאי המבחנים - בערכת ההכנה תמצאו עשרות פרקי תרגול בכל נושאי המבחנים הפסיכוטכניים. בדומה למבחנים האמיתיים, גם התרגולים בערכה נערכים בהגבלת זמן, וזהו גורם קריטי להצלחה במבחנים. ככל שתתקדמו בתרגול כך תוכלו לשפר את הביצועים שלכם וגם לפתח "שעון פנימי" שיסייע לכם לענות על השאלות בזריזות וביעילות. 

 משתפרים מדו"ח התוצאות - בסוף כל תרגול תקבלו דו"ח תוצאות מפורט ובו פתרונות והסברים לכל השאלות שתענו עליהן, ושיטות פתרון יעילות שתוכלו ליישם בתרגולים הבאים. 

 מתנסים בסימולציה מלאה - לאחר שתסיימו את התרגולים, תוכלו להתנסות בסימולציה מלאה המדמה את התנאים במבחנים הפסיכוטכניים האמיתיים מבחינת היקף הנושאים, רמת הקושי של השאלות והגבלת הזמן. בדומה לתרגולים האחרים, גם בסוף הסימולציה תקבלו דו"ח תוצאות מסכם שיעזור לכם לבחון את מידת השיפור שהשגתם באמצעות התרגול.

 נעזרים בקובצי ההדרכה - בערכת ההכנה תמצאו קובצי עזר תיאורטיים שיעזרו לכם להתכונן למבחני האישיות, למבחן האמינות ולדינמיקה הקבוצתית. בקבצים אלה תמצאו את סוגי השאלות שיופיעו במבחנים, ותוכלו להבין אילו תכונות הן בודקות ומהי הדרך הנכונה לגשת אליהן כדי להשאיר רושם חיובי על הנבחנים. 


מה כוללת הערכה?

  • סימולציה מלאה: תרגול מקיף בכל נושאי המבחנים הפסיכוטכניים.
  • מבחנים כמותיים ומילוליים: הסקה כמותית, סדרות חשבוניות, לוגיקה, אנלוגיות ועוד.
  • מבחני צורות וחשיבה מרחבית: מטריצות, היפוך צורה, השלמה למרובע, תיבות ועוד.
  • מבחנים טכניים: איתור תקלות, הסקה מתרשימים, גלגלי שיניים, ידע כללי ועוד. 
  • מבחני זריזות ודיוק: מחרוזת תווים ומספרים.
  • מבחנים באנגלית: הבנת הנקרא, ניסוח מחדש ועוד.
  • מבחני אישיות: מבחנים תיאורטיים + מבחן מעשי של כ-220 שאלות ודו"ח מפורט 
  • דינמיקה קבוצתית: הסבר תיאורטי על אופי המבחן + טיפים להתמודדות נכונה
  • ראיון עבודה: סרט של 20 דקות + הסבר תיאורטי על ראיון עבודה

 מבחני אמינות

מבחני אמינות נועדו לדלות עליכם מידע שעלול להיות בעייתי מבחינת מעסיקים, כגון רישום פלילי, חובות, יחס להימורים ועוד. הם כוללים שאלות המתארות סיטואציות שונות, ועליכם יהיה לדרג את מידת ההסכמה שלכם עם ההתנהגות המתוארת בהיגדים או לבחור באחת מאפשרויות הפעולה המוצעות.

אף שרבים חושבים שאין סיבה להתכונן למבחן, בפועל מדובר באחד המבחנים המאתגרים שתעברו במיונים. השאלות במבחנים נוטות לבלבל, ובמהלך המבחן מופעל על הנבחנים לחץ, שלעיתים גורם לחשיפת מידע מיותר.

ערכת ההכנה שלנו תעזור לכם להתמודד עם כל האתגרים האלה. בערכה תמצאו חומרים תיאורטיים שיעזרו לכם להבין מה עומד מאחורי השאלות וכיצד מומלץ לגשת אליהן. כמו כן, תמצאו בה תרגול רב, לרבות שלוש סימולציות מלאות של המבחן. יש גם הסברים, טיפים חשובים ודו"ח תוצאות שיסייע לכם להשתפר מתרגול לתרגול. בקיצור, כל מה שצריך כדי להצליח.

מעוניינים? סמנו  ✓  בתיבת המכירה

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.