כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה לצו ראשון - לקבוע את העתיד שלך בצה"ל

קיבלתם זימון לצו הראשון? במהלך היום שלכם בלשכת הגיוס תעברו מספר תחנות - אימות נתונים, מבחני דפ"ר ממוחשבים, בדיקה רפואית וראיון אישי (החל מנובמבר 2017 - לבנים ולבנות כאחד). במהלך הצו הראשון נקבעים נתוני האיכות שלכם, ציון הקב"א וציון הדפ"ר, שלהם השפעה מכרעת על שירותכם הצבאי. ערכות ההכנה שלנו יעזרו לכם לקבל את נתוני האיכות שיאפשרו לכם לשרת בתפקידים הכי מאתגרים ויוקרתיים בצה"ל.


הכנה לצו ראשון - מבחנים לצו ראשון ודפ  "תודה רבה לכם! הייתי מעט בלחץ מהצו הראשון ונעזרתי בערכה שלכם. היא עזרה לי להירגע ובעזרתה קיבלתי דפ"ר 90 וקב"א 56! תודה!"

הכנה לצו ראשון, מרץ 2018
למדו עוד -
 המדריך המלא לצו ראשון | מבחן צו ראשון לדוגמא | כל ערכות ההכנה לצה"ל

איך להתכונן לצו הראשון?

ידוע כי כל נער או נערה הלומדים בכיתה י"א (או שמלאו להם 17 שנים) יקבלו בדואר צו זימון חובה (מכאן השם "צו ראשון") ללשכת הגיוס הקרובה למקום מגוריהם לסדרת מבחנים ובדיקות. נתוני האיכות, הקב"א, הדפ"ר והפרופיל הרפואי, הם ציונים מספריים שמבטאים את הפוטנציאל של המועמד על סמך מספר בחינות ובדיקות שיקבעו את נתוני האיכות שלכם.

על סמך נתוני האיכות ייפתחו מיונים ותפקידים בפני המועמד, הם ישפיעו גם על אפשרויות הקידום במהלך השירות עצמו, כך שניתן לומר שהם הגורם המשפיע ביותר על איכות השירות הצבאי. בחלק זה נפרט על הדרכים להתכונן לתחנות הצו הראשון.

אימות הנתונים

התחנה הראשונה בעבור רוב המלש"בים היא תחנת אימות הנתונים. בתחנה זו תשוחחו עם מאבחנת פסיכוטכנית שתפקידה לגבות מכם פרטים אישיים חשובים (השכלה, למשל) ולבחון את רמת העברית שלכם באמצעות 3 מבחנים שונים: הבעה בעל פה, קריאה וכתיבה.
  • רק בערכת ההכנה של מכון נועם לצו הראשון כלול המדריך המקיף והאמין ביותר למבחני העברית שבאימות הנתונים, כולל טיפים ודוגמאות.
  •  בנוסף, הדרכת פסיכוטכנית במכון תיתן לכם עוד מידע על סדר היום בלשכת הגיוס, על מענה נכון ויעיל למבחנים השונים ותשיב לכל השאלות שלכם על יום הצו הראשון.
למדו עוד על מבחן סימול עברית

מבחני הדפ"ר (מבחנים פסיכוטכניים)

התחנה הבאה היא כיתת המבחנים, בה תיבחנו במבחני הדפ"ר. המבחנים אורכים כשעה וחצי, במהלכם תשבו בכיתת מבחנים שקטה ועליכם ישגיחו מאבחנות פסיכוטכניות. לאחר שיסופק לכם הסבר קצר על מהלך המבחן, תוכלו להתחיל. 
  • אנו מציעים את ההכנה המקיפה ביותר בשוק למבחני הדפ"ר. בערכה תוכלו לתרגל עשרות מבחנים בנושאים שונים ולהעריך את רמתכם באופן מדויק באמצעות 5 מבחני הסימולציה הכלולים בה (בלעדי לערכות ההכנה של מכון נועם).
למדו עוד על המבחנים הפסיכוטכניים
← למדו עוד על ציוני הדפ"ר
מבחן דפ"ר לדוגמא
← הכנה למבחני הדפ"ר

הראיון האישי

בתחנה זו תשוחחו בפרטיות עם מאבחנת פסיכוטכנית על מאפיינים שונים בחייכם, לדוגמא: לימודים, חברים, משפחה, פעילות התנדבותית ועוד.
*שימו לב - החל מנובמבר 2017, בנים ובנות מתראיינים כאחד. עד השינוי, רק בנים היו עוברים ראיון אישי ובנות היו עוברות ראיונות ייעודיים למיונים לתפקידים שונים בשלבים מאוחרים יותר של תהליך המיון והגיוס לצה"ל, אך מעתה - לא עוד. 
  • אנו מציעים הכנה לראיון האישי, באמצעות מפגש עם מדריך במכון הכולל סימולציה של הראיון ומשוב לאחריה. ההכנה לראיון חשובה מאין כמותה וביכולתה לנטרל את תחושות הלחץ, כעס והפחד שמתעוררות לפני שיחה זו.
← למדו עוד על הראיון האישי
← להכנה לראיון האישי

בדיקה רפואית

התחנה הבאה היא בדיקה ע"י רופא צבאי. לתחנה זו תגיעו מצוידים שאלון רפואי שמולא מבעוד מועד על ידיכם ועל ידי רופא המשפחה שלכם (השאלון מצורף לצו הראשון), תבדקו על ידי הרופא הצבאי ותקבלו את הפרופיל הרפואי שלכם.
  • אמנם אין דרך להתכונן לבדיקה הרפואית, אך נזכיר שקביעת הפרופיל הרפואי נועדה לכך שמלש"ב לא ישובץ בתפקיד שעלול לסכן את חייו בשל חוסר מסוגלות פיזית או מנטלית, לכן חשוב למסור את המידע המבוקש המלא ולשתף פעולה.

חשוב לזכור - את הצו הראשון ניתן לעבור פעם אחת בלבד. לכן, ישנה אך ורק הזדמנות אחת להצליח בו ולקבל את נתוני האיכות הטובים ביותר.

צו ראשון, מבחן פסיכומטרי ומסלול עתודה אקדמית

לנתוני האיכות שייקבעו לכם בצו הראשון יש חשיבות רבה בתהליך הקבלה למסלול העתודה האקדמית. כדי להיכלל ברשימת המועמדים לכל מסלולי העתודה עליכם להשיג את נתוני האיכות לקצונה במסגרת המיונים בצו הראשון. חשוב לציין שעמידה בתנאי זה הכרחית, אך אינה מספיקה, ונוסף על נתוני האיכות לקצונה עליכם להציג ציון פסיכומטרי גבוה מ-570, ובמסלולים לימודיים מבוקשים כגון רפואה, מחשבים ותוכניות מיוחדות ציון פסיכומטרי גבוה מ-700.
  • אנו מציעים ערכת הכנה משולבת לצו ראשון ולפסיכומטרי. הערכה כוללת הכנה למבחני הדפ"ר, לריאיון האישי ולמבחן הפסיכומטרי, ובעזרתה תוכלו להתקבל למסלול הלימודים שאליו אתם שואפים להתקבל. 
  • בנוסף, תוכלו להגיע אלינו להדרכות אישיות לקראת מבחני הדפ"ר, הריאיון האישי והמבחן הפסיכומטרי. ההדרכות יעזרו לכם להגיע רגועים ומוכנים יותר לבחינות.
← לערכת הכנה משולבת צו ראשון + פסיכומטרי


יתרונות מול המתחרים בהכנה לצו הראשון:


הכנה לצו ראשון במכון נועם

מתחרים
סימולציות5 מבחנים מלאים המדמים את מבחני הדפ"ר
כפי שהם באמת  החל מחלוקת הזמנים וכלה
ברמת הקושי של השאלות השונות.

למכון נועם הכמות הגדולה ביותר של סימולציות 
מלאות למבחני הדפ"ר.
לרוב המתחרים אין סימולציות הבנויות כמבחן
שלם ומלא או שהשאלות נופלות ברמתן
מהדרוש להכנה יעילה.
אפשרויות תרגול בערכהקיימים 2 סוגי תרגול  תרגול מודרך שאינו
על זמן ובו אפשר לעיין בהסברים תוך כדי
התרגול ותרגול על זמן המדמה את המבחן בצורה מדויקת.
סוג תרגול אחד בלבד.
תרגול ללא הגבלההתרגול בערכה הוא ללא הגבלה ומאפשר מעקב
אחר ההתקדמות האישית של המתרגל לאורך זמן.
תרגול חוזר דורש איפוס של כלל המבחנים
באותו הנושא ואין שמירה של תוצאות קודמות.
הכנה לסימול העבריתהערכה כוללת את המדריך המלא למבחני העברית
בצו הראשון, כולל כל החלקים השונים, דוגמאות
ופירושים.
רוב הערכות לא כוללות הכנה מלאה לחלק
של סימול העברית או שלא כוללות את כל
המידע הדרוש להכנה יעילה (לדוג': פירושים ודוגמאות).
מספר תרגיליםמעל 50 מבחנים, יותר מ-1000 שאלות לתרגול 
כ-500 שאלות לתרגול בלבד


קיים גם מנוי פרימיום

התחילו לתרגל עכשיו

יתרונות נוספים של ערכת ההכנה של מכון נועם:


שיפור היכולות
בזכות מבחני ההכנה לצו ראשון שלנו ניכר טווח שיפור רחב מאוד בציון, זאת בשל ההיכרות עם סוגי השאלות ודרכי הפתרון. תוכלו לראות שיפור רב באמצעות תרגול החוקים הרלוונטיים בשאלות המתמטיקה, הבנת העיקרון שמאחורי שאלות הבנת ההוראות, הכרת סוג החוקיות המסתתרת מאחורי השאלות הצורניות, תרגול התמודדות עם טקסט ועוד.

שיפור עבודה בזמנים
כמו בכל תחום בחיינו, ככל שנתרגל יותר כך נעשה את מה שאנחנו עושים מהר יותר וטוב יותר. כלל זה תקף לכל מיומנות, בין אם קריאה, כתיבה או הבחנות במבחן פסיכוטכני כמו מבחני הדפ"ר. לכן, רצוי שאת הליך הניסוי והטעייה המבורך נעבור בסביבה המוכרת של הבית, מול המחשב, וכך נתאמן ללא חשש. קשה באימונים, קל בקרב.

חשיפה מוקדמת
כל דבר חדש ולא מוכר מעורר בתחילה בהלה או רתיעה. ברגע שמכירים את המבחנים והשאלות שמרכיבים את מבחני הדפ"ר, אלמנט הלחץ יורד פלאים ומאפשר לנו לתת את המקסימום בזמן אמת. מלש"בים שהתכוננו למבחנים מספרים שהם בכלל לא הבינו על איזה לחץ וקושי כל החבר'ה מסביבם דיברו לאחר הבחינה.

לסיכום, הכנה טובה, יעילה וממוקדת, יחד עם השקעה ותרגול יכולים לתרום להשגת ציוני קב"א ודפ"ר גבוהים. ציונים אלו יאפשרו לך לזכות בתפקידים טובים יותר בצה"ל. אנחנו במכון נועם מציעים לך את ההכנה לצו ראשון שתעזור לך להגיע לזה!


הכנה לצו ראשון - מבחנים לצו ראשון ודפ  "לפני הבחינה הפסיכוטכנית התכוננתי בעזרת המבחנים שלכם. אני רוצה להגיד לכם תודה ענקית עזרתם לי מאוד ובזכותכם קיבלתי דפ"ר 90 וקב"א 56!"
הכנה לפסיכוטכני צו ראשון, יולי 2017


הכנה לצו ראשון - מבחנים לצו ראשון ודפ  "המלצתי לחברים על הערכה, היא מאוד נוחה לשימוש והכי חשוב- עזרה לי במבחנים! תודה רבה לכם!"

הכנה לפסיכוטכני צו ראשון, ינואר 2018


בנוסף, הכנו בעבורכם כמה לינקים שימושיים:
לשכות גיוס
אוצר מילים לצו ראשון
המדריך המלא לצו ראשון
טיפים לצו ראשון
ערכות הכנה לצו הראשוןמערכת המבחנים של מכון נועם תרגול באמצעות מכשירים ניידים
-

↑ בחזרה לראש העמוד

מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id