כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(10) קראו עוד

על המסלול השש-שנתי החדש של בר-אילן

אפשרות חדשה נפתחה בפניכם - מסלול שש-שנתי ללימודי רפואה בקמפוס צפת של אוניברסיטת בר-אילן. אבל בואו נתחיל מההתחלה - כדי להתקבל למסלול, תצטרכו קודם כול לעמוד בתנאי הקבלה הבאים:

ציון פסיכומטרי: 680 ומעלה

ציון אנגלית: 120 ומעלה בפרק האנגלית בפסיכומטרי או במבחן אמיר"ם

ציון עברית: 107 ומעלה בפרק המילולי בפסיכומטרי או במבחן יעלנט

תעודת בגרות: ממוצע משוקלל של 101 ומעלה 

בגרות במתמטיקה: 85 ומעלה (בלי בונוס) ב-4 יח"ל או 80 ומעלה (בלי בונוס) ב-5 יח"ל 

אם יהיו לכם את כל הנתונים הקוגניטיביים המתאימים, תזומנו לשלב המיונים האישיותיים והקוגניטיביים. שלב זה הוא שלב מקוון, הכולל שאלון ביוגרפי, שאלוני אישיות ממוחשבים ומבחני חשיבה קוגניטיבית. מבחנים אלו נועדו להעריך את ההתאמה שלכם מבחינה אישיותית לדרישות התובעניות של המקצוע. לרוב במבחנים אלו בוחנים, למשל, יכולת לגלות אמפתיה וסבלנות, להתמודד עם מצבי לחץ ועם קונפליקטים, לשים לב לפרטים, להסתגל במהירות למצבים משתנים ועוד. המבחנים נמשכים כשלוש שעות, וניתן לקחת הפסקות קצרות של 10-15 דקות בין הפרקים.

אם תעברו את שלב המבחנים האישיותיים, תתבקשו להשתתף בריאיון אישי פרונטלי שנערך בפקולטה לרפואה בצפת. הריאיון אורך כ-45 דקות (ייערך ביום אחר משאר המבחנים). המטרה של הריאיון היא להכיר אתכם בצורה מעמיקה יותר, וכך לבחון את ההתאמה שלכם ללימודי הרפואה ולמקצוע עצמו. חשוב להגיד - לעומת אוניברסיטאות אחרות, לאוניברסיטת בר אילן יש מערך מיון אישיותי משלה והיא לא מכירה בציוני מו"ר/מרק"ם.

לאחר השלב הזה, באוניברסיטה יחשבו ציון סכם שישקלל את הנתונים הקוגניטיביים שלכם ואת ההישגים שלכם במבחני האישיות. לשנת הלימודים יתקבלו המועמדים עם ציון הסכם הגבוה ביותר.

השנה המבדקים הממוחשבים ייערכו בתאריכים 11.4.24, 12.4.24, 15.4.24 ו-17.4.24. 

תוצאות המבדק אישיות יישלחו עד סוף חודש מאי 2024.

השלב השני - ראיונות אישיים ייערכו בקמפוס הפקולטה לרפואה בצפת, בתאריכים 3-6.6.24, 9-10.6.24 ו-13.6.24


מורידים לחץ - כך תתכוננו למבחני האישיות במיונים

המסלול השש-שנתי של בר-אילן ממש בחיתוליו, ועדיין אין הרבה מידע על הליך המיונים שהאוניברסיטה מקיימת למועמדים. אבל בעזרת ערכת ההכנה שלנו, תוכלו להיערך מבחינה מנטלית ופרקטית לשלב המיונים האישיותיים והקוגניטיביים. זאת ההכנה שאנחנו מציעים:

מיפוי תיאורטי של הכישורים הנדרשים למקצוע הרפואה - בערכה תמצאו קובץ הסבר מפורט על דרישות התפקיד של רופאים ורופאות, העקרונות המרכזיים שמצופה מרופאים להתנהל לפיהם והכישורים והתכונות שמאפיינים רופאים מוצלחים. הבנה מעמיקה של כל אלו תחשוף אתכם למה שהבוחנים מחפשים אצל מועמדים לרפואה, ותנחה אתכם במענה על השאלות במבחני האישיות ובריאיון. 

התנסות במבחן אישיות ממוחשבבמבחן זה תתבקשו לדרג את מידת ההסכמה שלכם עם יותר מ-200 היגדים הנוגעים לתכונות ולדפוסי ההתנהגות שלכם. בסיום המבחן תקבלו דוח תוצאות שמשקף מה המענה שלכם על כל היגד אומר על ההתאמה שלכם ללימודי רפואה, בחלוקה לחמש תכונות-על (ידועות במחקר בתור Big Five personality traits, ומתייחסות לתכונות הבאות: פגיעות ללחץ, מוחצנות, פתיחות לחוויה, אדיבות ואחריות ומוסר) ולתתי-התכונות שמרכיבות כל אחת מהן.

התנסות בשאלון אישי - בשאלון זה תישאלו על ההשכלה שלכם, הניסיון התעסוקתי, הילדוּת, אנשים ואירועים שהשפיעו עליכם, היחס שלכם למקצוע הרפואה וכן הלאה. המענה על השאלון יאפשר לכם לחשוב כבר עכשיו על תשובות ועל דוגמאות טובות לנושאים השונים שתישאלו עליהם, ולהתאמן על הניסוח שלהם בהתאם למסר שאתם רוצים להעביר.

• מבחנים קוגניטיבייםבערכת ההכנה שלנו מחכים לכם מקבצי תרגול ממוקדים בכמה רמות קושי, שמתמקדים בהבנה והסקה מתרשים. התרגולים נערכים תחת הגבלת זמן, כדי להרגיל אתכם לעבוד ביעילות גם בזמנים צפופים. בסוף כל מקבץ תרגול תקבלו דו"ח תוצאות מפורט שבו תוכלו לראות במה צדקתם ובמה טעיתם, לצד דרכי פתרון מפורטות ומהירות לכל השאלות. 

פגישה אישית עם פסיכולוג או פסיכולוגית - פגישה של שעה וחצי, שבה פסיכולוג או פסיכולוגית מטעם המכון יעברו איתכם על מבחני האישיות שמילאתם וישקפו את הרושם שהמבחן שלכם מותיר, תוך השוואה לתכונות ולכישורים שהבוחנים מבקשים לאתר אצל המועמדים. בפגישה תקבלו הכוונה לשיפור המענה שלכם כך שידגיש את החוזקות שלכם ואת המוטיבציה שלכם ללימודים.

תוספת: הכנה לריאיון האישי

הדרכה אישית של שעה וחצי עם פסיכולוג או פסיכולוגית מצוות המכון. החצי הראשון של ההדרכה יוקדש לסימולציה של הריאיון שתעברו במיונים, שבמסגרתה תישאלו גם שאלות אישיות וגם שאלות הנוגעות לזיקה ולמוכנות שלכם ללימודי רפואה. בחצי השני של המפגש הפסיכולוג או הפסיכולוגית ינתחו את הביצועים שלכם בסימולציה ויעזרו לכם לגבש תשובות רהוטות ומנומקות שיציגו אתכם בצורה חיובית.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.