כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(15) קראו עוד

מה מחכה לכם באבחון הקוגניטיבי?

שלב האבחון הקוגניטיבי במיונים למשרד מבקר המדינה מורכב מסדרה של מבחנים פסיכוטכניים. המטרה של מבחנים אלו היא להעריך את הכישורים הקוגניטיביים שלכם בתחומים שונים (חשיבה כמותית, צורנית, מילולית ולוגית) ואת היכולת שלכם לעקוב אחר הוראות מורכבות ולהשלים משימות ביעילות וביסודיות. בנוסף, במיונים לחלק מהתפקידים תיבחן גם רמת האנגלית שלכם.

לכל נושא במבחנים הפסיכוטכניים יש הגבלת זמן, כך שלא תוכלו לעבור בין מבחן למבחן. בממוצע, יהיו לכם 40-30 שניות לשאלה, ובסך הכול המבחנים צפויים להימשך בין שעה וחצי לשלוש שעות (תלוי במשרה הספציפית שאתם מתמיינים אליה). לרוב שלב זה נערך באופן מקוון.

ואיך כדאי לכם להתכונן?

ערכת האונליין שלנו תאפשר לכם לרכוש שליטה בנושאים השונים של המבחנים הפסיכוטכניים, בזמן ובמקום שנוחים לכם. הערכה מחולקת לתחומים הנבדקים במבחנים - תחת כל אחד מהם תמצאו יחידות תרגול בנושאים שמרכיבים אותו. בחלק המילולי תתרגלו בין היתר אנלוגיות, לוגיקה ושאלות הוראות; בחלק הכמותי תפתרו תרגילי סדרות ואומדנים; בחלק הצורני תתנסו במטריצות ובשאלות צורות בשורה וכך הלאה. ברגע שתרגישו שאתם שולטים בכל הנושאים, תוכלו להמשיך לסימולציה - שהיא בעצם הדבר הכי קרוב למבחנים האמיתיים. בסיום יחידות התרגול והסימולציה תקבלו משוב ממוחשב, עם פתרונות והסברים לכל השאלות.

וכדי שתצליחו להתמודד גם עם לחץ הזמן שמאפיין את השלב הזה, הגבלנו את הזמן ביחידות התרגול ובסימולציה - בדומה למה שצפוי לכם במבחנים. בצורה כזו, יהיו לכם את כל הכלים הדרושים למענה נכון - ולא פחות חשוב, גם מהיר - על השאלות במבחנים.

 תוספת מומלצת לערכה: הדרכה אישית למבחנים הפסיכוטכניים

הדרכה אישית של שעה וחצי, בזום או במכון, לקראת המבחנים הפסיכוטכניים. במהלך ההדרכה תוכלו להעלות את הקשיים שנתקלתם בהם במהלך התרגול בערכה, ולקבל טיפים ודגשים להתמודדות נכונה איתם. מההדרכה תצאו מצוידים בתוכנית למידה מותאמת אישית, שתלווה אתכם ממש עד למועד המבחן.

מתאים לכם? סמנו ✔ בתיבת המכירה


מה מחכה לכם בהמשך תהליך המיון?

אם תעברו את שלב האבחון הקוגניטיבי (שלב א'), צפויים לכם עוד שני שלבים מסננים:

שלב ב': אבחון אישיותי-התנהגותי - בשלב זה ייבחנו היכולות האישיות והבין-אישיות שלכם. הוא למעשה מתחלק לשניים: בחלקו הראשון תתבקשו להשלים מבחני אישיות מסוגים וכן מבחן מקצועי, ובחלקו השני תזומנו לריאיון אישי עם פסיכולוג או פסיכולוגית ולדינמיקה קבוצתית. גם השלב הזה לרוב מתקיים בצורה מקוונת.

שלב ג': ועדת בוחנים - ריאיון מול מספר חברי ועדה (בדרך כלל מדובר בנציגי המשרד ובנציגי ציבור אחרים), שיפנו אליכם שאלות אישיות ומקצועיות המבוססות על הביצועים שלכם במבחנים הקודמים, על קורות החיים שלכם וכו'. שלב זה יתקיים בצורה פרונטלית (רק במקרים חריגים אפשר לקבל אישור לראיון ועדה מקוון).

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.