כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(12) קראו עוד

הריאיון האישי - הזדמנות של ממש

הריאיון האישי הוא אחד המרכיבים החשובים והמרכזיים בציון ההתרשמות שלכם. למרות החשש והאתגר הקיים, הריאיון האישי הוא הזדמנות של ממש. למעשה, הריאיון האישי הוא התחנה היחידה בצו הראשון שבה מבקשים מכם להראות את עצמכם, להדגיש את מה שחשוב לכם, להסביר מהי נקודת המבט שלכם ואיפה אתם רואים את עצמכם בשירות הצבאי. הצבא מעוניין להכיר אתכם לעומק כדי להתאים לכם את התפקיד הנכון ביותר, ואת ההזדמנות הזאת אתם לא הולכים לפספס.

האתגרים בריאיון האישי - ממה אתם חוששים?

    • להרגיש בנוח ולחשוף יותר מדי - רבים מהמלש"בים המגיעים לראיון האישי פוגשים בו חיילת נעימה וחברותית ונוטים לשכוח את מטרת המפגש האמיתית. תפקידה של החיילת שיושבת מולכם, המאבחנת הפסיכוטכנית, הוא לאבחן את מידת ההתאמה שלכם לשירות הצבאי ולתפקידים השונים בו, ולהבין מהי רמת המוטיבציה שלכם לשירות. המאבחנות הפסיכוטכניות ינסו להשרות אווירה רגועה ונינוחה בחדר ויפנו אליכם באופן בלתי רשמי שנועד להוריד את המגננות שלכם ולגרום לכם להרגיש בנוח. כמובן שחשוב מאוד שתהיו מסוגלים להראות מי אתם באמת, אך זכרו תמיד שלא מדובר במפגש חברתי אלא בריאיון שמטרתו לקבוע את עתידכם בצה"ל בשנים הבאות. השתדלו שלא לחשוף תכונות שליליות או רמזים למוטיבציה נמוכה בגלל חוסר תשומת לב או בגלל ניסיון להתחבב על המאבחנת. רצוי שתגיעו ליום הריאיון כשאתם מכירים את העמדות שלכם בנוגע לתפקידים השונים בצה"ל (לדוגמה, תפקידים קרביים), ויודעים לנמק בבהירות, בביטחון ובכנות מהי עמדתכם בעניין ומהן ההעדפות שלכם. כמו כן, חשבו כיצד להבליט הישגים שונים שעומדים לזכותכם - השתתפות במיזמי התנדבות, תנועות נוער וכו'. כל אלה יתרמו רבות לגיבוש הרושם הראשוני עליכם, ויסייעו לכם לפתוח דלתות להזדמנויות שירות מעניינות. 
    • לשדר חשש ולחץ ולחבל בציון שלי - כמעט כל מבחן בכל מסגרת עלול להכניס את הנבחנים בו ללחץ ולחרדה. על אחת כמה וכמה ריאיון אישי מול מאבחנת פסיכוטכנית שלא פגשתם מעולם, ושעשוי לקבוע את עתידכם בצה"ל. עם זאת, ההגעה לתחנת הריאיון האישי לא חייבת להיות המפגש הראשון שלכם עם כיסא המרואיינים. עם הכנה אישית לראיון אפשר להגיע לצו הראשון כשאתם כבר מנוסים במענה על שאלות אישיות, כשאתם מכירים את מעמד הריאיון האישי וכשאתם מוכנים להשיג את הציון הדרוש לכם.  
    • לקבל ציון שאינו מספק ושעלול להשפיע לרעה על הקבלה ליחידות מובחרות - בתחנת הריאיון האישי תקבלו בעצם את ציון ההתרשמות שלכם, ולכן אין להקל ראש בחשיבות הריאיון. עם זאת, מענה כן ואמין על שאלות המראיינת והכנה מוקדמת לריאיון עשויים בהחלט לתרום משמעותית לציון גבוה שיסייע לכם להשיג את התפקיד שעליו אתם חולמים.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.