כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(16) קראו עוד

בואו נפרק את זה - מה לא לעשות בריאיון האישי?

למראיינת הפסיכוטכנית שתפגשו בריאיון האישי יש הרבה השפעה על התפקידים שתקבלו בשאלון ההעדפות - אז ברור שאתם רוצים לעשות עליה רושם טוב. אבל אתם גם צריכים להיות אותנטיים וכנים - כי המראיינת תדע לזהות אם אתם לא, ובעיקר כי כדאי לכם שצה"ל יציע לכם תפקידים שבאמת מתאימים לכם. הינה כמה מקומות שהרבה מלש"בים נופלים בהם:

  • משתפים יותר מדי - המראיינת בצו הראשון תהיה סופר נחמדה ונעימה (דיסטנס לא יהיה שם). לא מעט מלש"בים קצת שוכחים שמדובר בריאיון רשמי ומתחילים לדבר איתה כאילו היא חברה שלהם. אז שימו לב שאתם לא נכנסים לפינות שלא נשאלתם עליהן, ושאתם לא עונים בצורה מסוימת רק כדי להתחבב על המאבחנת. 
  • לא יודעים - בריאיון האישי אתם הולכים להישאל הרבה שאלות, וחלקן יעסקו בנושאים שעשויים להיות רגישים או מורכבים. צריך לזכור בהקשר הזה שלכל שאלה יש סיבה, כך שאם תענו "לא יודע/ת" על כל שאלה קשה - זה ישפיע על ציון ההתרשמות שהמראיינת תיתן לכם.
  • רק רוצים לסיים עם זה - היום של הצו הראשון הוא יום ארוך ומעייף, ולפעמים הריאיון האישי מגיע רק לקראת הסוף שלו. אבל גם אם כבר מיציתם ואתם רוצים לחזור הביתה, תעשו מאמץ אחרון ותיכנסו לריאיון כאילו רק התחלתם את היום: תהיו קשובים וסבלנים, ייקח כמה זמן שייקח (ושווה לזכור שבמקרים חריגים הריאיון גם יכול להגיע לשעתיים).

ויותר חשוב מזה - מה כן לעשות?

כמו הרבה דברים אחרים, גם בראיונות - ככל שמתנסים בזה יותר, זה בא יותר בקלות. וההכנה שלנו תיתן לכם את ההתנסות שהכי קרובה לדבר האמיתי:

  • בשלב הראשון של ההכנה תעברו סימולציה של הריאיון האישי מול מדריך או מדריכה מצוות המכון. זה בעצם אומר שתישאלו את השאלות שהמראיינות הפסיכוטכניות שואלות בראיונות - על היחסים שלכם עם המשפחה, חיי החברה שלכם, הישגים, תחביבים וכמובן המוטיבציה והשאיפות שלכם לשירות הצבאי. בחלק מהשאלות גם תתבקשו לתת דוגמאות שמחזקות את תשובותיכם.
  • בשלב השני של ההכנה המדריך או המדריכה יעברו איתכם על התשובות שלכם, וינחו אתכם איך לשפר אותן כך שידגישו את ההתאמה שלכם לתפקידים שמעניינים אתכם: הכישורים והיכולות שכדאי לכם להבליט (וגם אלו שפחות...), הדוגמאות שישרתו אתכם בצורה הטובה ביותר והדרכים לרתום גם את השאלות הקשות לטובתכם. אחרי כל זה כבר לא יהיו לכם הפתעות בריאיון האישי :)

ההכנה יכולה להתקיים במכון או בזום, לבחירתכם. לאחר הרכישה ניצור איתכם קשר לתיאום מועד ההדרכה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.