כל עבודה בהישג ידך
 

ראיון עבודה - הכנה לראיון עבודה וסימולציות

צפו בסרטון הדרכה לראיון עבודה
ליצירת קשר: 03-53-77-361
info@machon-noam.co.il
ראיון עבודה מהווה שלב משמעותי בתהליך חיפוש עבודה. הראיון הוא הזדמנות עבורכם להציג את עצמכם וקורות חייכם למעסיק הפוטנציאלי וכן להתרשם מהחברה ומהתפקיד אליו אתם מתמיינים. הראיון עשוי לעורר תחושת לחץ בקרב מועמדים רבים, לכן מומלץ לבצע הכנה במטרה לחזק את הביטחון העצמי. 80% מהאנשים שעברו הכנה לראיון עבודה במכון נועם עברו בהצלחה את הראיון הראשון אליו זומנו.

מידע הנמצא בעמוד:
הכנה לראיון עבודה
הכנה לראיון עבודה מצולם
הכנה לראיון טלפוני
איך להתכונן לראיון עבודה?
שאלות נפוצות בראיון עבודה

להכנה לראיון ללימודים
לחצו כאן
שדרגו את קורות החיים שלכם עכשיו!


  "המראיין במכון היה מדהים. שיחק את התפקיד בצורה מדוייקת! חיזק את יכולתי והדגיש את הדברים החשובים ."
מועמד שביצע הכנה לראיון, ינואר 2018


  "ההכנה תרמה לי מאוד ובמיוחד ההכנה בפני הפסיכולוג לקראת הראיון. שני הפסיכולוגים אשר ראיינו אותי תרמו לי מאוד ובמיוחד העלו מהביטחון העצמי שלי דבר שהייתי זקוקה לו."
מועמדת שביצעה הכנה לראיון, נובמבר 2017הכנה לראיון עבודה במכון נועם

ההכנה לראיון אורכת שעה וחצי (90 דקות) ונעשית במתכונת אישית. ההכנה מתבצעת על ידי פסיכולוג קליני, תעסוקתי או מדריך מקצועי עם ניסיון רב בשוק העבודה.

 • בשלב הראשון של ההכנה מתבצעת סימולציית ראיון עבודה מלא בו הפסיכולוג בתפקיד המראיין, שואל את כל השאלות הקשות העשויות להישאל בראיון. במהלך הסימולציה, המדריך מתרשם מתוכן התשובות ומשפת הגוף שלכם ובוחן האם אתם מבטאים את עצמכם באופן מיטבי.
 • בשלב השני של ההכנה, הפסיכולוג נותן לכם משוב על התרשמותו. הוא מפרט את הנושאים בהם יצרתם רושם מקצועי ואת התחומים בהם הרושם שנוצר במהלך הראיון היה שלילי ועלול היה לגרום לפסילתכם בתום ראיון עבודה.
 • בשלב השלישי בהכנה, הפסיכולוג יציע טכניקות למיקוד והתמודדות כדי להפוך את הראיון לשיחה מקצועית ומשכנעת.
 • ניתן גם להתכונן לראיון מהבית דרך תוכנת אונליין. 
 • בנוסף, הנכם זכאים לקבל הדרכה על קורות החיים שלכם ללא תוספת מחיר.     

הכנה לראיון עבודה מצולם

הראיון המצולם מתקיים לאחר שהמעסיק עיין בקורות החיים שלכם או לאחר שיחה טלפונית קצרה ומתבצע באופן הבא: תתבקשו להתיישב מול המצלמה במחשב או סמארטפון ולהכנס לקישור מסויים. שם, תענו על מספר שאלות המוצגות בכתב ותשובותיכם בעל-פה נשלחות לחברה שאליה אתם מתמיינים. ראיון מסוג זה קצר מאוד, כ-7 דקות,  יש להביא את עצמכם לידי ביטוי באופן תכליתי וממצה ואין אפשרות לחזור על שאלה שכבר עניתם עליה. המעסיק יוכל לצפות בסרטון שלכם בכל זמן שיבחר ואף יוכל לשלוח לכם תשובה מיידית. אמנם זהו סוג חדש של ראיון אך זהו ראיון עבודה שעליו חלים כל הכללים של ראיון פרונטלי או טלפוני - יש להציג את עצמכם בלבוש נאות ובאופן רציני, רשמי ואטקרטיבי למשרה. היום יותר ויותר חברות משתמשות בתהליך זה כשלב מסנן לכן כדאי להיות מוכנים! מכון נועם מציע הכנה אישית לראיון המצולם בעזרת פסיכולוג תעסוקתי.

↑ חזרה לראש העמודהכנה לראיון טלפוני

ראיון טלפוני משמש מעסיקים לסינון ראשוני של מועמדים למשרה כלשהי בארגון. בשיחה ישאל נציג החברה אתכם מספר שאלות אודות הניסיון התעסוקתי שלכם (בדרך כלל מתמקדים בשני מקומות העבודה האחרונים): שאלות על מהות התפקידים האחרונים, על תחומי האחריות, על משכי ההעסקה וכדומה.
בשיחה תשאלו מדוע אתם מחפשים עבודה, מה מעניין אתכם במשרה שמציעים לכם בחברה ומדוע אתם חושב שאתם מתאים לה. יתכן ותשאלו שאלות שהן בעלות רלוונטיות ספציפית אליכם, למשל מה הניסיון הניהולי שלכם, מדוע תהיו מוכנים לרדת ממשרה ניהולית ללא ניהולית (אם רלוונטי), מדוע אתם מעוניין בשינוי בתחום העיסוק וכדומה.
לאור התשובות שתענו יחליט נציג הגיוס האם לזמן אתכם לראיון פרונטלי במשרדי החברה או לא. מכון נועם מציע שיחת הכנה לראיון הטלפוני בת 40 דקות.


הכנה לראיון ללימודים

על מנת לשפר את הסיכוי להתקבל ללימודים יש להגיע מוכנים ככל האפשר! מכון נועם מציע הכנה אישית מוקדמת לראיון קבלה על ידי אחד מהמדריכים המקצועיים שלנו. בהכנה תעברו סימולציה המדמה את הראיון האמיתי ובסיומה תקבלו משוב על התנהלותכם בראיון, כולל טיפים לשימור ושיפור. הכנה מוקדמת תפחית את מפלס הלחץ והחרדה ותשפר משמעותית את הסיכוי לעבור את הראיון ולהתקבל ללימודים. 


איך להתכונן לראיון עבודה?

הכנה לראיון עבודה היא חשובה ומשמעותית. מועמדים שמתכוננים מגיעים בדרך כלל רגועים ובטוחים יותר לראיון ומצליחים להביע את עצמם בצורה מיטבית. מומלץ לבצע את הפעולות הבאות על מנת להגיע מוכנים לראיון:

 1. הכרת מקום העבודה העתידי - לרוב, מראיינים ישאלו אם שמעתם על החברה או אם אתם יודעים במה היא עוסקת. שאלה זו נועדה לבדוק האם אתם יודעים לאן אתם מגיעים והאם תחום העיסוק מעניין אתכם. מומלץ להכיר את החברה טרם הגעה לראיון - להכנס לאתר שלה, לקרוא במה היא עוסקת ואילו מוצרים היא מציעה. זהו גם שלב חשוב עבורכם בבחינת ההתאמה של מקום העבודה אליכם.
 2. הכנת תשובות לשאלות - אין הכוונה לשנן תשובות עבור שאלות, אלא לדעת אילו נושאים חשוב לכם להדגיש ואיך להתמודד עם נושאים רגישים. לרוב, התשובה האינטואיטיבית לשאלה לא תהיה התשובה הכי מתאימה שתציג אתכם, את נסיונכם והיכולת שלכם בצורה הטובה ביותר. טרם הראיון מומלץ לחשוב איך תענו על שאלות נפוצות כמו "ספר לי על עצמך" , "מדועעזבת את מקום עבודתך הקודם" או "מדוע אתה מתאים למשרה זו?". 
 3. תרגול ראיון - אנו ממליצים לבצע סימולציה של ראיון עבודה מול איש מקצוע, חבר או קרוב משפחה. הסימולציה תעזור לכם להכיר את סיטואצית הראיון, תאלץ אתכם להתמודד עם השאלות הקשות ולהביע את עצמכם בקול רם. מומלץ להגיע למכון נועם או להתכונן דרך תוכנת אונליין לביצוע סימולציה עם מדריך מקצועי ומנוסה בתחום.

שאלות נפוצות בראיון עבודה

 • ספרו על עצמכם
 • מדוע עזבתם את מקום העבודה?
 • מהם השגיכם המרכזיים בעבודה?
 • מדוע הגשתם מועמדות למשרה זו?
 • מה הכישלון הגדול ביותר שלכם בעבודה?
 • האם אתם מתאימים לתפקיד ניהולי?
 • האם אתם יודעים לעבוד בעבודת צוות?
 • מדוע אתם מתאימים לתפקיד?
 • תארו הצלחה שלכם.
 • מה אהבתם בתפקידכם האחרון?
 • תארו את הממונה עליכם.

← למידע נוסף אודות שאלות בראיון.


  "ההדרכה תרמה מאוד ברמה הפרקטית להבין היכן טעיתי ואיך לשפר, ההמלצות היו מאוד רלוונטיות וההתייחסות מקצועית."
הכנה לראיון, מרץ 2018

הדגשים של מכון נועם לקראת ראיון עבודה

 • בראיון עבודה אין הזדמנות שנייה. מי שמשאיר רושם לחוץ, לא ממוקד ו/או חסר בטחון לא יזכה במשרה הנכספת.
 • ראיון עבודה מעורר תחושת לחץ כמעט אצל כולם. גם אנשים מוכשרים בעלי ותק וניסיון בעבודה עלולים להיכשל בראיון עבודה בגלל תחושת לחץ. יש מרואיינים שבשל הלחץ מגיבים בביקורתיות ובזלזול כלפי המראיין ולעומתם ישנם מרואיינים שמתכנסים בעצמם ומאבדים את המיקוד והריכוז.
 • החשיבות הגדולה ביותר של הכנה לראיון עבודה אחד על אחד נעוצה בהורדת מפלס הלחץ, בקבלת משוב מקצועי והצגת היתרונות של המועמד בזמן קצר ובצורה ממוקדת ומקצועית. תוצאות הכנה לראיון עבודה במכון נועם משמעותיות ביותר.
 • קורס ההכנה במכון נועם לראיון עבודה מאפשר לכם להגיע לרגע הקריטי במיטבכם. רגועים, ממוקדים ונינוחים.

↑ בחזרה לראש העמוד

בנוסף הכנו עבורכם כמה דפים שימושיים:


הכנה לראיון במכון נועם
טיפים לראיון עבודה
תכונות שליליות בראיון
שפת גוף בראיון עבודה
שאלות בראיון עבודה
ראיון עבודה שני
עריכת ושדרוג קורות חיים

למידע נוסף ותיאום הכנה מלאה – השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id