כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(19) קראו עוד

אילו מיונים צריך לעבור כדי להתקבל לשייטת, לצוללות ולחובלים?

אם אתם מתמיינים לשייטת, בשלב הראשון יהיה עליכם לעבור את יום הסיירות (יום שדה). השתתפות ביום הסיירות היא גם השלב הראשון במיונים לצוללות וחובלים, אולם לשתי יחידות אחרונות אלו תוכלו להגיע בדרך נוספת - "איתור צד". במצב זה, חיל הים יאתר אתכם, ולא תצטרכו לעבור את יום הסיירות. חשוב שתדעו, שאם לא תשתתפו ביום הסיירות, לא תוכלו להתמיין לתפקידים כגון סיירת מטכ"ל, שלדג ודובדבן. 

השלב השני במיונים מיועד לכל המועמדים ליחידות המובחרות בחיל הים. מדובר ביום מיונים מלא, שמתקיים באופן מקוון. עכשיו הגיע הזמן לצלול ולהבין מה צפוי לכם בו.  


מה כולל יום המיון?  

יום המיון המקוון, שתעברו בשלב השני, כולל מבחנים פסיכוטכניים ומבחנים אישיותיים. בסך הכול, צפויים המבחנים להימשך כ-4 שעות.  

המבחנים הפסיכוטכניים

המבחנים הפסיכוטכניים מגוונים מבחינת הנושאים שלהם, וכוללים חלק כמותי, חלק מילולי, חלק צורני וחלק טכני. בסך הכול אורכים המבחנים כשעה, והמענה על השאלות בהם מוגבל בזמן. כדי להצליח במבחנים מומלץ לערוך היכרות מוקדמת עם כל הנושאים שצפויים בהם, וכמובן לתרגל את כל סוגי התרגילים, כך שבזמן אמת תהיו מסוגלים להתמודד איתם בהצלחה. 

  בערכת ההכנה תמצאו תרגול רב בכל הנושאים הצפויים במבחן הפסיכוטכני. התרגול בערכה מתאפשר במגבלת זמן, באופן המדמה את המבחנים האמיתיים. בסוף כל מבחן תקבלו דו"ח תוצאות מלא, ובו פתרונות והסברים מפורטים, אשר יאפשרו לכם ללמוד שיטות פתרון יעילות. בדרך זו תוכלו לממש את הפוטנציאל שלכם ולהגיע רגועים ומוכנים למבחנים.  

מבחני האישיות 

מבחני האישיות שתעברו ביום המיון כוללים שלושה חלקים:

 מבחן קורות חיים ומוטיבציה - מבחן שבו תישאלו על אירועים משמעותיים בחייכם, ובהם הישגים, כישלונות והאופן שבו התמודדתם עם אתגרים שונים. 

 שאלון 300 - שאלון שבו תתבקשו לסווג מספר רב של היגדים בתחום האישיות לפי מידת הסכמתכם איתם. 

 מבחן השלמת משפטים - ובו יינתנו לכם משפטים חסרים, ויהיה עליכם להשלים אותם בפרק זמן של כ-30 שניות למשפט. האופן שבו תשלימו את המשפטים נועד ללמד על נטיות אישיות, תפיסות ועוד.        

  בערכת ההכנה תמצאו מידע תיאורטי על מבחני האישיות, וכן תוכלו לתרגל את שאלון 300 ולקבל עליו משוב ממוחשב כללי. אם אתם מעוניינים בהכנה מקיפה ומעמיקה יותר, סמנו וי בתיבת הרכישה ליד "הדרכה למבחני אישיות", וקבלו הדרכה אישית ממדריך מוסמך, הכוללת הכנה לכל מבחני האישיות, כולל משובים אישיים, המותאמים באופן ספציפי לדרישות במיונים לחיל הים.  

היחידות המובחרות של חיל הים

שייטת 13

שייטת 13 היא אחת היחידות המובחרות בצה"ל. השייטת הינה יחידת קומנדו ימי הפועלת בים, באוויר וביבשה. היחידה מתמחה באיסוף מידע מודיעיני ובביצוע פעילות מבצעית מעבר לקווי האויב כמו פגיעה בכלי שיט ובמתקנים חיוניים בנמלי האויב.
הדרך לשייטת 13 ארוכה ומלאה מכשולים. מי שהצליח לעבור את הגיבוש, יכנס למסלול הכשרה ארוך ומסנן שנמשך כ-20 חודשים. במהלך המסלול, מתמחים הלוחמים בלחימה ימית, אימוני חי"ר ולוחמה בטרור. בין היתר, עוברים לוחמי היחידה קורס צניחה, הכשרה בשיטות פשיטה והפעלת כלי שיט.

חובלים

קורס חובלים הוא קורס קצינים יעודי לקציני ים. הקורס מכשיר את בוגריו לפיקוד על כלי השיט השונים של חיל הים ואורך כשנתיים וחצי. במהלך הקורס עוברים חיילי הקורס הכשרות על כלי שיט שונים ומשלב בו גם לימודים אקדמיים. בסיומו מקבלים הבוגרים דרגות סגן ותואר אקדמי. קורס חובלים נחשב לאחד הקורסים היוקרתיים והתובעניים ביותר בצה"ל. הקורס פתוח לבנים ולבנות וכיום יש גם חובלות בצה"ל. 

צוללות

אחת היחידות היקרות והמתקדמות בצה"ל. הצוללות הן כלי המלחמה היקר ביותר בצה"ל והשימוש בהן הוא איסוף מודיעין והגנה ופטרול מול חופי הארץ. רוב הפעילות של היחידה מסווגת ולא מגיעה לתקשורת בגלל רגישות מבצעית. הקורס נחשב ליוקרתי מאוד ומסלול הכשרה כלוחם ביחידה נמשך כשנה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.