שירות לאומי במשרד הביטחון

השירות הלאומי במשרד הביטחון הוא שירות התנדבות ייחודי ומאתגר המציע לבנות מעל גיל 18 שקיבלו פטור משירות בצה"ל הזדמנות להשתלב בלב העשייה הביטחונית של מדינת ישראל. השירות הלאומי במשרד הביטחון הוא בחסות עמותות השירות "בת עמי" ו"שילה", שהוסמכו למטרה זו מטעם משרד ראש הממשלה. המתנדבות למסלול זה מתחייבות להתנדב לתקופת שירות בת שנתיים, בשונה ממסלולים אחרים בשירות הלאומי, שבהם תקופת השירות היא בת שנה אחת בלבד. לרוב, מתחילות בנות השירות במשרד הביטחון את תקופת השירות בתאריך 1.9 בכל שנה. במקרים מסוימים, אפשר להתמיין ולהשתבץ לשירות גם במהלך השנה.


מבחני המיון לשירות לאומי במשרד הביטחון

תהליך המיון מורכב משני שלבים:

  • יום מיון הכולל מבחנים פסיכוטכניים שונים, דינמיקה קבוצתית וריאיון אישי. 
  • יום חשיפת אשכולות - חשיפת האגפים, התפקידים ותחומי העיסוק השונים שאליהם נמצאתן מתאימות. 

כדי להתחיל בתהליך המיון, יש לפנות אל אחת מהעמותות "בת עמי" ו"שילה". המיונים לשירות מתקיימים במרכז הארץ. 


למה חשוב להתכונן למבחני המיון?

  • כי חשוב לרענן את החומר לפני הבחינה - החומר המופיע בבחינה הפסיכוטכנית הוא חומר שאתן בוודאי מכירות וכבר נתקלתן בו בעבר. עם זאת, סביר להניח שעבר זמן מאז הפעם האחרונה שתרגלתן את החומר, שהתנסיתן בפתרון שאלות מסוג זה ושיישמתן את שיטות הפתרון שלמדתן כדי להתמודד עם השאלות. בדיוק בשל כך חשוב להתכונן לפני הבחינה, לרענן את הזיכרון, לערוך היכרות מחודשת עם החומר ולתרגל את השאלות בנושאים השונים.
  • כי המבחנים מוגבלים בזמן - מבחני המיון הפסיכוטכניים כוללים שאלות שהמענה עליהן מוגבל בזמן. כלומר, כדי להצליח בבחינה, תצטרכו לא רק לענות נכון, אלא גם מהר. הצורך לענות במהירות עלול להלחיץ ולפגוע בטיב התשובות שתענו, ולכן חשוב להתכונן מראש, לתרגל את אופן העבודה במגבלת הזמן ולהגיע למבחן כשאתן מוכנות ומכירות את טווחי הזמנים ואת מיומנויות הפתרון המהירות הנדרשות.  
  • כי אפשר להימנע מתחושת חרדה ולחץ ומתחושת חוסר ודאות - חרדה, לחץ ואי ודאות עלולים לפגוע בתפקוד שלכן בבחינה ולהקשות עליכן להצליח. הכנה מקיפה ומעמיקה ותרגול כל הנושאים שעתידים להיות בבחינה יפחיתו את אי הוודאות והלחץ, ויאפשרו לכן להגיע לבחינה רגועות ולממש את מלוא הפוטנציאל שלכן.  

מה עושים כדי להגיע מוכנים ליום המיון?

  • מתחילים בתרגול מודרך - כדי לרענן את הזיכרון, להכין את הבסיס לעבודה ולהתחיל ליישם שיטות פתרון חדשות ויעילות, חשוב להתחיל לתרגל באופן מודרך. בתרגול המודרך ילוו את השאלות הסברים מפורטים, אשר יאפשרו לכן להבין כיצד יש לגשת לשאלות ויחשפו אתכן לשיטות פתרון מומלצות.  
  • ממשיכים לתרגול במגבלת זמן - עבודה במגבלת זמן עלולה לעייף, להלחיץ ולגרום לבלבול ולטעויות מיותרות, ולכן חשוב שתגיעו מתורגלות ומוכנות לעבודה בלחץ זמן. התרגול במגבלת זמן יסייע לכן להתרגל לטווחי הזמן הנתונים לפתרון כל שאלה, ויעזור לכן לחדד את מיומנויות הפתרון המהיר שלכן כך שתוכלו לפתור יותר שאלות בזמן קצר יותר. 
  • קוראים חומרים תיאורטיים על מבחני דינמיקה קבוצתית ועל ראיונות אישיים - ערכת התרגול אונליין שלנו כוללת חומרים תיאורטיים על מבחני דינמיקה ועל ראיונות, שיסייעו לכם להתמודד עם שני מבחנים אלו. בין השאר תוכלו למצוא בהם שאלות לדוגמה וטיפים למענה נכון על שאלות רווחות, שייסיעו לכן להציג את אישיותכן בצורה הטבעית והטובה ביותר. 

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.