כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(3) קראו עוד

האתגרים שמצפים לכם - ואיך להתמודד איתם

יום המיונים במכון שמשון פולימר הוא יום אינטנסיבי שכולל מבחנים פסיכוטכניים, מבחני אישיות וריאיון אישי עם פסיכולוג או פסיכולוגית. כל אחד מהמבחנים מציב כמה אתגרים, אלו העיקריים שבהם:

1. מבחנים פסיכוטכניים: הרבה נושאים, מעט זמן - המבחנים הפסיכוטכניים כוללים לא מעט נושאים: אנלוגיות, לוגיקה, סדרות, מטריצות, גלגלי שיניים ועוד. סביר להניח שאת רובם לא תרגלתם לאחרונה, ואם זה לא מספיק - כל המבחנים מוגבלים בזמן, כך שתצטרכו להיות סופר מיומנים כדי להצליח לענות כל כל השאלות (או לפחות על רובן) בזמן שהוקצב לכם. 

בערכה שלנו תמצאו קובצי הדרכה ויחידות תרגול של כל נושאי המבחנים הפסיכוטכניים. כל נושא מחולק לתתי-נושאים ולרמות קושי, כך שתוכלו להבין בקלות איפה אתם עומדים ולאן אתם צריכים להתקדם. התרגול מוגבל בזמן, כדי שהחוויה שלכם תהיה הכי קרובה למבחן האמיתי, ובסיום כל יחידה תקבלו דו"ח תוצאות עם פתרונות מלאים לכל השאלות. 

2. מבחני אישיות: מה רוצים ממני כאן? - מבחני האישיות מאתגרים כי לא תמיד ברור איך השאלות בהם רלוונטיות לתפקיד, ואילו תכונות ודפוסי התנהגות הם מיועדים לאתר. בגלל זה, הרבה נבחנים הולכים על אחת משתי דרכים: או מענה אותנטי ואסוציאטיבי לחלוטין על כל השאלות - או מענה מתוך ניסיון לקלוע לכוונת הבוחנים ולמצוא חן בעיניהם. עם זאת, כדי לעבור את המבחנים בהצלחה, נדרש להבין טוב יותר מה הם בודקים ואיך מומלץ להתמודד עם סוגי השאלות השונים.  

בערכה תמצאו שתי סימולציות של מבחני אישיות: אחת כללית (עם 215 שאלות!) ואחת לתפקידי ניהול. גם כאן מחכה לכם דוח תוצאות בסיום התרגול, שיעזור לכם להבין מהם הרעיונות שעומדים מאחורי השאלות האופייניות למבחני האישיות ואיך כדאי לגשת אליהן. חוץ מהתרגול, בערכה יש גם הרבה חומר עיוני על הסוגים השונים של מבחני האישיות. 

3. ריאיון: ספר/י לי על עצמך - בריאיון האישי תצטרכו להציג את עצמכם בצורה הכי טובה מבלי להיות יומרניים, לדעת איך להעלות בשיחה את החוזקות שלכם אבל להיות מוכנים לדבר גם על החולשות, ולהדגיש את התאמתכם לדרישות המשרה באופן שהוא לא מלאכותי מדי. בקיצור, יש הרבה ניואנסים שכדאי לשים לב אליהם בסיטואציה המלחיצה של ריאיון. 

בערכה תמצאו סרטון הדרכה של 20 דקות על ראיון העבודה, ומצגת עם דגשים שכדאי לדעת לקראת הריאיון: הדינמיקה עם המראיין או המראיינת, שאלות נפוצות והדרכים להתמודד איתן, החשיבות של טון הדיבור ושל שפת הגוף בריאיון, האופן שבו מומלץ לספר על מקום העבודה הנוכחי שלכם ועוד. 


הכנה למבחני אמינות

מבחני אמינות נועדו לדלות עליכם מידע שעלול להיות בעייתי מבחינת מעסיקים, בין היתר בנושאים כמו רישום פלילי, צריכת סמים ואלכוהול, יחס להימורים ועוד. המבחנים מורכבים מהיגדים שמתארים סיטואציות מהחיים האישיים והמקצועיים שלכם, ואתם תתבקשו לדרג את מידת ההסכמה שלכם עם כל היגד והיגד. העניין הכי מבלבל במבחן הזה הוא שהרבה מהשאלות בו עוסקות בתחומים "אפורים", שאין בהם תשובה נכונה באופן מובהק, ובנושאים שלא לגמרי ברור איך הם רלוונטיים לתפקיד שמתמיינים אליו.

בערכת ההכנה שלנו למבחני אמינות תמצאו קובצי הדרכה שיעזרו לכם להבין מה עומד מאחורי השאלות ואיך כדאי לגשת אליהן, תרגול שמחולק לנושאים שנבדקים במבחנים האלה (יחסים עם קולגות, שוחד והונאה, התנהלות לפי כללי בטיחות ועוד) ושלוש סימולציות מלאות של המבחנים (כל אחת עם 170-100 שאלות). בסיום כל תרגול וסימולציה יחכה לכם דו"ח תוצאות שישקף לכם איך אתם עשויים להצטייר במיונים. 

מעוניינים? סמנו ✔ בתיבת המכירה

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.