על התוכניות המיוחדות למחוננים ומצטיינים

במסגרת קידום החינוך למצויינות לתלמידים מחוננים ומצטיינים של משרד החינוך, פועלות מספר תוכניות ייחודיות הן ברמה הבית ספרית, למשל: כיתות נחשון ומסד נחשון והן ברמה הארצית, למשל: תוכנית הנשיא למדעני וממציאי העתיד, תוכנית בר אילן לנוער מוכשר במתמטיקה ועוד. על מנת להתקבל לתוכניות השונות יש לעבור מבחני מיון קפדניים וייחודים כאשר בנוסף בחלק מהתוכניות יש לעבור גם מבחני איתור מחוננים של מכון קרני. למכון נועם ערכות הכנה לכל אחת מהתוכניות אשר יעזרו לילדכם להתכונן בצורה המיטבית למבחני המיון והקבלה השונים.


ערכות התרגול שלנו

ערכות ההכנה לתוכניות מיוחדות שלנו לא רק מותאמות לשכבת הגיל של ילדכם, אלא גם לתוכנית הספציפית אליה נבחן!

לערכות תקפים שונים לבחירה, כך שתוכלו להתאים את הערכה לזמן התרגול הדרוש לכם. כל השאלות בערכה פותחו על ידי אנשי פיתוח מנוסים וכוללות פתרונות והסברים מפורטים. הערכות מעודכנות באופן שוטף על מנת להתאים לרמה ולפורמט של מבחן הקבלה.

בנוסף, באפשרותכם לרכוש מינוי פרימיום ולקבל גישה ל-3 ערכות תרגול והכנה לבחירתכם.

← לחצו למידע נוסף על מינוי פרימיום


"המלצתי להמון מכרים להשתמש בערכה מכיוון שהיא עזרה לי מאוד לקראת הבחינה ובעזרתה גם עברתי את הבחינה."

 

תלמיד שהתקבל לבר אילן, יולי 2020

התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה

התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה – בר-אילן היא תוכנית של אוניברסיטת בר אילן הכוללת שני מסלולים. המסלול לכיתות ו' וז' מטרתו ללמד תכנים נוספים במתמטיקה, כמו גם להעניק שיטות נוספות וכלים לפיתוח חשיבה. המסלול לכיתות ח'-י' נמשך 3 שנים ומאפשר לתלמידים לגשת לבגרות במתמטיקה בהיקף של 5 יח"ל כבר בתום כיתה י'. על מנת להתקבל לכל אחד מהמסלולים בתוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה בבר-אילן, יש לעבור מבחן מיון במתמטיקה המותאם לגיל הנבחנים. מכון נועם הכין עבורכם ערכת תרגול אונליין שתמקד ותכין אתכם בצורה היעילה ביותר ללימוד מתמטיקה למבחן הקבלה וכך תסייע לכם בשיפור התוצאות.

← למידע נוסף על התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה


מדעני וממציאי העתיד

תוכנית 'מדעני וממציאי העתיד – תוכנית הנשיא' נוסדה על מנת ליצור עתודה של חוקרים ואנשי מדע אשר בעתיד תהווה את חוד החנית של האקדמיה והתעשייה הישראלית. תוכנית זו מיועדת לתלמידים בוגרי כיתות ח' ומעלה אשר מוגדרים כמחוננים ומצטיינים. התוכנית כוללת לימודים אקדמיים אשר מתקיימים ביחידות לנוער שוחר מדע באוניברסיטאות ונמשכים מתחילת כיתה ט' ועד סוף יב'. אחד משלבי המיון לתוכנית הוא מבחן קרב הבודק יכולות פסיכוטכניות וכולל חלקים כמותיים, מילוליים וצורניים. מכון נועם מציע ערכת תרגול אונליין מותאמת למבחן זה, הזמינה מכל דפדפן 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.   

← למידע נוסף על תוכנית מדעני וממציאי העתיד


תוכנית אלפא

תוכנית אלפא למחוננים שמה לה למטרה לקדם ולאתגר את יכולותיהם של תלמידים מחוננים ושוחרי מדע תוך פיתוח יכולות חברתיות, ובכך להכשיר את דור ההמשך של העולם המדעי והמחקרי. התוכנית מתקיימת במכון וייצמן ובאוניברסיטאות השונות. התוכנית מיועדת לתלמידים מחוננים בוגרי כיתות ח'-ט' והקבלה אליה מותנית במעבר מבחן קרב וכן במבחן לאיתור מחוננים של מכון קרני (עבור תלמידים שטרם הוגדרו מחוננים). מומלץ לתרגל מראש על מנת לשפר את ההישגים לקראת יום המבחנים. מכון נועם מציע תרגול אונליין למבחנים אלו המותאם לתוכנית אלפא, המתבצע במערכת הזמינה למשתמש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. 

← למידע נוסף על תוכנית אלפא


תוכנית אידאה

תוכנית אידאה למחוננים מפתחת ומאתגרת תלמידים מחוננים על מנת להכשיר את דור ההמשך של העולם המחקרי בתחומים ההומניסטים. התוכנית שמה דגש על למידה אקדמית מחקרית במקביל לפיתוח יכולות חברתיות ועבודה קבוצתית. התוכנית מתקיימת באוניברסיטת תל אביב ומיועדת לתלמידים מחוננים בוגרי כיתות ח'-ט'. הקבלה אליה מותנית במעבר מבחן קרב ומבחן לאיתור מחוננים של מכון קרני (במידה והמתמיין טרם הוגדר כמחונן). מומלץ לתרגל מראש כדי לשפר את ההישגים לקראת יום המבחנים ולהכיר את סגנונה. מכון נועם מציע תרגול אונליין למבחנים אלו המותאם לתוכנית אידאה, כך תוכלו לתרגל את נושאי הבחינה ולהגדיל את סיכויכם להתקבל.

← למידע נוסף על תוכנית אידאה


מגמות סייבר בבתי הספר התיכוניים

מגמות הסייבר בבתי הספר התיכוניים הוקמו לאחר שהמנהל למדע ולטכנולוגיה במשרד החינוך קבע את פיתוח תחום הסייבר כיעד לאומי. המגמות הוקמו בשיתוף פעולה מלא עם  קרן רש"י, מטה הסייבר הצה"לי, מטה הסייבר הלאומי ויחידת 8200 כדי להכשיר את הנוער הישראלי לקידום ולהובלת תחום הסייבר בישראל.
לימודים במגמות הסייבר ברמת 5 יח"ל לימוד מעלים את הסיכוי להתקבל ליחידות סייבר עיליות בצה"ל, ובדרך זו להתחיל לסלול את הדרך המקצועית. 
על מנת להתקבל למגמות הסייבר יש לעבור מבחן קבלה פסיכוטכני. מכון נועם מציע לכם ערכת הכנה אונליין שתסייע לכם להגיע מוכנים ורגועים לבחינה.

← למידע נוסף על מגמות הסייבר


תוכנית נחשון ומסד נחשון

תוכנית נחשון ותוכנית מסד נחשון הינן תוכניות בשיתוף משרד הביטחון שמטרתן לייצר עתודה אנושית שתתאפיין בכישורים מנהיגותיים ובידע נרחב בתחום המדע עבור תוכניות העילית של צה"ל בהן תוכנית תלפיות. תוכנית מסד נחשון, המיועדת לגילאי 12-15, היא "האחות הקטנה" של תכנית נחשון – תכנית מובילה לגילאי 16-18 אשר מפתחת פוטנציאל לעתודה מובילה בבתי ספר תיכוניים. לכל בית ספר דרישות שונות לקבלה לכיתת נחשון, כשלרוב אחת מהן הינה סדרת מבחנים פסיכוטכניים הנערכים דרך בית הספר או דרך מכון קרני. הנושאים במבחן כוללים צורות, מילולי, תפיסה מרחבית, מבחנים טכניים ועוד ולרוב אינם מבוססים על החומר הנלמד בבית הספר. מכון נועם מציע לכם ערכת הכנה אונליין למבחנים הנערכים דרך מכון קרני, אשר תסייע לכם להתכונן למבחנים הפסיכוטכניים באופן המקיף והיעיל ביותר, ובכך לשפר את הסיכויים לקבלה לתוכנית.  

← תרגול לעולים לכיתה ז'

← תרגול לעולים לכיתה י'

← למידע נוסף על תוכנית ומסד נחשון


פרויקט א"א

פרויקט א"א - אקדמיה לגיל הצעיר היא תוכנית שמטרתה לאתר ולעודד תלמידים בעלי יכולות גבוהות אשר מחפשים לאתגר את עצמם על ידי לימוד מקצועות מדעיים ברמה אקדמית. התוכנית היא ארבע שנתית ומיועדת לתלמידי כיתות ט' עד י"ב. בכיתה ח' במסגרת ההכנה לתוכנית יועבר קורס הכנה של 4 שעות שבועיות על ידי צוות אקדמי בכיר. החל מכיתה ט' ישתלבו התלמידים בלימודים אקדמיים ויוכלו לצבור נקודות זכות לתואר. על מנת להתקבל לפרויקט ידרשו התלמידים לעבור מס' שלבי מיון כולל מבחן של מכון קרני. למכון נועם ערכת תרגול אונליין המותאמת למבחן זה. הערכה זמינה מכל דפדפן 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, ומעלה את הסיכויים להצלחה במבחן.

← למידע נוסף על פרויקט א"א


תוכנית אלברטו

תוכנית אלברטו מיועדת לתלמידים בעלי יכולות גבוהות המעוניינים ללמוד אחר הצהרים חוגים בתחומי המתמטיקה, מחשבים והמדעים. התוכנית מיועדת לתלמידים מצטיינים בגילאי א' - ו' ועל מנת ללמוד בתוכנית יש להביא מכתב המלצה מבית הספר. החל מכיתה ד' יש לעבור מבחן קבלה פסיכוטכני אשר כולל נושאים צורניים וכמותיים. אנו מציעים ערכת תרגול אונליין שתסייע לילדכם להתכונן למבחן הקבלה הפסיכוטכני, וכך תשפר משמעותית את סיכויי קבלתו לתוכנית.

← למידע נוסף על תוכנית אלברטו


תוכנית מ"ח - דוידסון

תוכנית מ"ח – מכון דוידסון היא אחת מתוכניות המצויינות של מכון דוידסון בבית הספר למדע עכשווי אשר נמצא במכון וייצמן. התוכנית היא לתלמידי כיתות י'-י"ב הלומדים 5 יח"ל פיזיקה ומתמטיקה. טרם תחילת הלימודים, ניתן לבחור מסלול לימוד מתוך מספר מסלולים המתקיימים בשעות אחה"צ. הלימוד בתוכנית מזכה במס' יחידות לימוד בבגרות. על מנת להתקבל לתוכנית יש לעבור מבחן קבלה קפדני במהלך כיתה י'. מומלץ מאוד להתכונן למבחן זה על מנת להוריד את הלחץ מהמבחן ולשפר את סיכויי ההצלחה. מכון נועם מציע ערכת תרגול אונליין ייעודית למבחן הקבלה לתוכנית זו, הזמינה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

← למידע נוסף על תוכנית מ"ח - דוידסון


תוכנית מ"ח - חמד"ע

תוכנית מ"ח – חמד"ע היא תוכנית המיועדת לתלמידים מצטיינים בעלי אוריינטציה מדעית הלומדים מתמטיקה ופיזיקה בהיקף של 5 יח"ל ומתקיימת במרכז שוורץ-רייסמן לחינוך מדעי בתל אביב. התוכנית מוכרת על ידי משרד החינוך ומזכה את התלמידים ב-5 יחידות לימוד לבגרות. אחד התנאים לקבלה לתוכנית הוא הכרת בית-הספר בתלמידים כתלמידים מצטיינים, זאת בהסתמך על ציוניהם. תלמידים אלו עוברים תהליך מיון שכולל בין השאר מבחן יכולות וכישורים פסיכוטכניים. למכון נועם ערכות הכנה מקצועיות ומותאמות למבחנים אלו, שיאפשרו לילדכם ללמוד ולתרגל, וכך להביא לשיפור משמעותי של התוצאות.

← למידע נוסף על תוכנית מ"ח - חמד"ע


פרויקט MEET 

תוכנית MEET הינה פרוייקט חינוכי שנועד ליצור שפה משותפת בין צעירים ישראלים ופלסטינאים. במסגרת הפרויקט התלמידים ירכשו כלים טכנולוגיים, עסקיים וניהוליים מתקדמים במטרה לעודד אותם להוביל לשינוי כמו גם לקדם אינטרסים משותפים מבחינה טכנולוגית וכלכלית. כחלק מתנאי הקבלה על המועמדים לעבור מבחנים פסיכוטכניים שונים, ראיון אישי באנגלית ודינמיקה קבוצתית בשפת האם של התלמיד במהלך כיתה ט'. מכון נועם הכין עבורכם ערכת תרגול אונליין שתמקד ותכין אתכם בצורה היעילה ביותר למבחני הקבלה וכך תסייע לכם בשיפור התוצאות.

← למידע נוסף על פרויקט MEET


תוכנית קדם עתידים

תוכנית המצוינות של קדם עתידים - תוכנית שפיצים היא תוכנית מצוינות אזורית לתלמידי תיכון בעלי הצטיינות יתרה. התוכנית מתקיימת באקדמיות המובילות באזור מגוריהם של התלמידים ומטרתם היא להעמיק את לימודי ההנדסה בתחומים שונים. התוכנית מאפשרת לימודי אקדמיה בגילאי התיכון בקבוצות קטנות ומודרכות תוך צבירת נקודות זכות לתואר ראשון וביצוע עבודת גמר לתעודת הבגרות בשווי 5 יח"ל. מכון נועם הכין עבורכם ערכת תרגול להכנה למבחני הקבלה לתוכנית.  

← למידע נוסף על תוכנית קדם עתידים

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.