על התוכניות המיוחדות למחוננים ומצטיינים

במסגרת קידום החינוך למצוינות לתלמידים מחוננים ומצטיינים של משרד החינוך, פועלות מספר תוכניות ייחודיות הן ברמה הבית ספרית, למשל כיתות נחשון ומסד נחשון, והן ברמה הארצית, למשל תוכנית הנשיא למדעני וממציאי העתיד, תוכנית בר אילן לנוער מוכשר במתמטיקה ועוד. על מנת להתקבל לתוכניות השונות יש לעבור מבחני מיון קפדניים וייחודיים,ובחלק מהתוכניות יש לעבור גם מבחני איתור מחוננים של מכון קרני. למכון נועם ערכות הכנה לכל אחת מהתוכניות אשר יעזרו לילדכם להתכונן בצורה המיטבית למבחני המיון והקבלה השונים.


ערכות התרגול שלנו

ערכות ההכנה לתוכניות המיוחדות שלנו לא רק מותאמות לשכבת הגיל של ילדכם, אלא גם לתוכנית הספציפית שאליה הוא נבחן.

לערכות תקפים שונים לבחירה, כך שתוכלו להתאים את הערכה לזמן התרגול הדרוש לכם. כל השאלות בערכה פותחו על ידי אנשי פיתוח מנוסים וכוללות פתרונות והסברים מפורטים. הערכות מעודכנות באופן שוטף על מנת להתאים לרמה ולפורמט של מבחן הקבלה.

בנוסף, באפשרותכם לרכוש מינוי פרימיום ולקבל גישה ל-3 ערכות תרגול והכנה לבחירתכם.

← לחצו למידע נוסף על מינוי פרימיום


"המלצתי להמון מכרים להשתמש בערכה מכיוון שהיא עזרה לי מאוד לקראת הבחינה ובעזרתה גם עברתי את הבחינה."

 

תלמיד שהתקבל לבר אילן, יולי 2020

התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה

התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה – בר-אילן היא תוכנית של אוניברסיטת בר-אילן הכוללת שני מסלולים. המסלול לכיתות ו' ו-ז' מטרתו ללמד תכנים נוספים במתמטיקה, כמו גם להעניק שיטות נוספות וכלים לפיתוח חשיבה. המסלול לכיתות ח'-י' נמשך 3 שנים ומאפשר לתלמידים לגשת לבגרות במתמטיקה בהיקף של 5 יחידות לימוד כבר בתום כיתה י'. על מנת להתקבל לכל אחד מהמסלולים בתוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה בבר-אילן, יש לעבור מבחן מיון במתמטיקה המותאם לגיל הנבחנים. מכון נועם הכין עבורכם ערכת תרגול אונליין שתמקד ותכין אתכם בצורה היעילה ביותר ללימוד מתמטיקה למבחן הקבלה וכך תסייע לכם בשיפור התוצאות.

← למידע נוסף על התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה


מדעני וממציאי העתיד

תוכנית "מדעני וממציאי העתיד – תוכנית הנשיא" נוסדה על מנת ליצור עתודה של חוקרים ואנשי מדע אשר בעתיד תהווה את חוד החנית של האקדמיה והתעשייה הישראלית. תוכנית זו מיועדת לתלמידים בוגרי כיתות ח' ומעלה אשר מוגדרים כמחוננים ומצטיינים. התוכנית כוללת לימודים אקדמיים אשר מתקיימים ביחידות לנוער שוחר מדע באוניברסיטאות ונמשכים מתחילת כיתה ט' ועד סוף י"ב. אחד משלבי המיון לתוכנית הוא מבחן קרב הבודק יכולות פסיכוטכניות וכולל חלקים כמותיים, מילוליים וצורניים. מכון נועם מציע ערכת תרגול אונליין מותאמת למבחן זה, הזמינה מכל דפדפן 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.   

← למידע נוסף על תוכנית מדעני וממציאי העתיד


תוכנית אלפא

תוכנית אלפא למחוננים שמה לה למטרה לקדם ולאתגר את יכולותיהם של תלמידים מחוננים ושוחרי מדע תוך פיתוח יכולות חברתיות, ובכך להכשיר את דור ההמשך של העולם המדעי והמחקרי. התוכנית מתקיימת במכון ויצמן ובאוניברסיטאות השונות. התוכנית מיועדת לתלמידים מחוננים בוגרי כיתות ח'-ט' והקבלה אליה מותנית במעבר מבחן קרב וכן במבחן לאיתור מחוננים של מכון קרני (עבור תלמידים שטרם הוגדרו מחוננים). מומלץ לתרגל מראש על מנת לשפר את ההישגים לקראת יום המבחנים. מכון נועם מציע תרגול אונליין המותאם לתוכנית אלפא, המתבצע במערכת הזמינה למשתמש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. 

← למידע נוסף על תוכנית אלפא


תוכנית אידאה

תוכנית אידאה למחוננים מפתחת ומאתגרת תלמידים מחוננים על מנת להכשיר את דור ההמשך של העולם המחקרי בתחומים ההומניסטים. התוכנית שמה דגש על למידה אקדמית מחקרית במקביל לפיתוח יכולות חברתיות ועבודה קבוצתית. התוכנית מתקיימת באוניברסיטת תל אביב ומיועדת לתלמידים מחוננים בוגרי כיתות ח'-ט'. הקבלה אליה מותנית במעבר מבחן קרב ומבחן לאיתור מחוננים של מכון קרני (במידה והמתמיין טרם הוגדר כמחונן). מומלץ לתרגל מראש כדי לשפר את ההישגים לקראת יום המבחנים ולהכיר את סגנונה. מכון נועם מציע תרגול אונליין למבחנים אלו המותאם לתוכנית אידאה, כך תוכלו לתרגל את נושאי הבחינה ולהגדיל את סיכוייכם להתקבל.

← למידע נוסף על תוכנית אידאה


מגמות סייבר בבתי הספר התיכוניים

מגמות הסייבר בבתי הספר התיכוניים הוקמו לאחר שהמנהל למדע ולטכנולוגיה במשרד החינוך קבע את פיתוח תחום הסייבר כיעד לאומי. המגמות הוקמו בשיתוף פעולה מלא עם  קרן רש"י, מטה הסייבר הצה"לי, מטה הסייבר הלאומי ויחידת 8200 כדי להכשיר את הנוער הישראלי לקידום ולהובלת תחום הסייבר בישראל.
לימודים במגמות הסייבר ברמת 5 יח"ל לימוד מעלים את הסיכוי להתקבל ליחידות סייבר עיליות בצה"ל, ובכך להתחיל לסלול את דרככם המקצועית. 
על מנת להתקבל למגמות הסייבר יש לעבור מבחן קבלה פסיכוטכני. מכון נועם מציע לכם ערכת הכנה אונליין שתסייע לכם להגיע מוכנים ורגועים לבחינה.

← למידע נוסף על מגמות הסייבר


תוכנית נחשון ומסד נחשון

תוכנית נחשון ותוכנית מסד נחשון הן תוכניות בשיתוף משרד הביטחון שמטרתן לייצר עתודה אנושית שתתאפיין בכישורים מנהיגותיים ובידע נרחב בתחום המדע עבור תוכניות העילית של צה"ל, ובהן תוכנית תלפיות. תוכנית מסד נחשון, המיועדת לגילאי 15-12, היא "האחות הקטנה" של תוכנית נחשון – תוכנית מובילה לגילי 18-16 אשר מפתחת פוטנציאל לעתודה מובילה בבתי ספר תיכוניים. לכל בית ספר דרישות שונות לקבלה לכיתת נחשון, אך לרוב אחת מהן היא סדרת מבחנים פסיכוטכניים הנערכים דרך בית הספר או דרך מכון קרני. הנושאים במבחן כוללים צורות, תחום מילולי, תפיסה מרחבית, מבחנים טכניים ועוד, ולרוב הם אינם מבוססים על החומר הנלמד בבית הספר. מכון נועם מציע לכם ערכת הכנה אונליין למבחנים הנערכים דרך מכון קרני, אשר תסייע לכם להתכונן למבחנים הפסיכוטכניים באופן המקיף והיעיל ביותר, ובכך לשפר את הסיכויים שלכם להתקבל לתוכנית.  

← תרגול לעולים לכיתה ז'

← תרגול לעולים לכיתה י'

← למידע נוסף על תוכנית נחשון ומסד נחשון


אקדמיה בתיכון

תוכנית אקדמיה בתיכון מיועדת לתלמידי כיתוב י'-י"ב שרוצים להתחיל את המסלול האקדמי שלהם מוקדם. במסגרת התוכנית התלמידים ישתתפו בקורסים אקדמיים בתחומים שונים (מדעי החברה, מדעי הרוח, מדעים והנדסה), יצברו נקודות זכות לתואר הראשון שלהם, ובחלק מהמקרים אף יוכלו להמיר את ציוני הבגרויות שלהם בציוני הקורסים האקדמיים. אפשר להצטרף לתוכנית כבר בכיתה ט', אך לשם כך יש לעבור בהצלחה את מבחן קרני למחוננים ולמצטיינים. בדיוק כאן ערכת ההכנה שלנו, המספקת את ההכנה היסודית והמקיפה ביותר, נכנסת לתמונה.

← למידע נוסף על תוכנית אקדמיה בתיכון


תוכנית אלברטו

תוכנית אלברטו מיועדת לתלמידים בעלי יכולות גבוהות המעוניינים ללמוד אחר הצהריים חוגים בתחומי המתמטיקה, המחשבים והמדעים. התוכנית מיועדת לתלמידים מצטיינים בכיתות א'-ו', וכדי להשתתף בה יש להביא מכתב המלצה מבית הספר. החל מכיתה ד' יש לעבור מבחן קבלה פסיכוטכני אשר כולל נושאים צורניים וכמותיים. אנו מציעים ערכת תרגול אונליין שתסייע לילדכם להתכונן למבחן הקבלה הפסיכוטכני, וכך תשפר משמעותית את סיכויי קבלתו לתוכנית.

← למידע נוסף על תוכנית אלברטו


תוכנית מ"ח - דוידסון

תוכנית מ"ח – מכון דוידסון היא אחת מתוכניות המצוינות של מכון דוידסון בבית הספר למדע עכשווי אשר נמצא במכון ויצמן. התוכנית מיועדת לתלמידי כיתות י'-י"ב הלומדים 5 יח"ל פיזיקה ומתמטיקה. טרם תחילת הלימודים, ניתן לבחור מסלול לימוד מתוך מספר מסלולים המתקיימים בשעות אחר הצהריים. הלימוד בתוכנית מזכה במספר יח"ל בבגרות. על מנת להתקבל לתוכנית יש לעבור מבחן קבלה קפדני במהלך כיתה י'. מומלץ מאוד להתכונן למבחן זה על מנת להוריד את הלחץ מהמבחן ולשפר את סיכויי ההצלחה. מכון נועם מציע ערכת תרגול אונליין ייעודית למבחן הקבלה לתוכנית זו, הזמינה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

← למידע נוסף על תוכנית מ"ח - דוידסון


תוכנית מ"ח - חמד"ע

תוכנית מ"ח – חמד"ע היא תוכנית המיועדת לתלמידים מצטיינים בעלי אוריינטציה מדעית הלומדים מתמטיקה ופיזיקה בהיקף של 5 יח"ל ומתקיימת במרכז שוורץ-רייסמן לחינוך מדעי בתל אביב. התוכנית מוכרת על ידי משרד החינוך ומזכה את התלמידים ב-5 יח"ל לבגרות. אחד התנאים לקבלה לתוכנית הוא הכרת בית הספר בתלמידים כתלמידים מצטיינים, זאת בהסתמך על ציוניהם. תלמידים אלו עוברים תהליך מיון שכולל בין השאר מבחן יכולות וכישורים פסיכוטכניים. למכון נועם ערכות הכנה מקצועיות ומותאמות למבחנים אלו, שיאפשרו לילדכם ללמוד ולתרגל, ובכך להביא לשיפור משמעותי של התוצאות שלו.

← למידע נוסף על תוכנית מ"ח - חמד"ע


פרויקט MEET 

תוכנית MEET היא פרויקט חינוכי שנועד ליצור שפה משותפת בין צעירים ישראלים ופלסטינאים. במסגרת הפרויקט התלמידים ירכשו כלים טכנולוגיים, עסקיים וניהוליים מתקדמים במטרה לעודד אותם להוביל לשינוי ולקדם אינטרסים משותפים מבחינה טכנולוגית וכלכלית. כחלק מתנאי הקבלה על המועמדים לעבור מבחנים פסיכוטכניים שונים, ריאיון אישי באנגלית ודינמיקה קבוצתית בשפת האם של התלמיד במהלך כיתה ט'. מכון נועם הכין עבורכם ערכת תרגול אונליין, שתמקד ותכין אתכם בצורה היעילה ביותר למבחני הקבלה וכך תסייע לכם בשיפור התוצאות.

← למידע נוסף על פרויקט MEET


תוכנית קדם עתידים

תוכנית המצוינות של קדם עתידים - תוכנית שפיצים היא תוכנית מצוינות אזורית לתלמידי תיכון בעלי הצטיינות יתרה. התוכנית מתקיימת באקדמיות המובילות באזור מגוריהם של התלמידים ומטרתם היא להעמיק את לימודי ההנדסה בתחומים שונים. התוכנית מאפשרת לימודי אקדמיה בגילי התיכון בקבוצות קטנות ומודרכות תוך צבירת נקודות זכות לתואר ראשון וביצוע עבודת גמר לתעודת הבגרות בשווי 5 יח"ל. מכון נועם הכין עבורכם ערכת תרגול להכנה למבחני הקבלה לתוכנית.  

← למידע נוסף על תוכנית קדם עתידים

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.