כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(24) קראו עוד

מבחן המיון לתוכנית מ"ח - הצעד הראשון בדרך למעבדה

הקבלה לתוכנית מ"ח (מדע חישובי) של מכון דוידסון מותנית בעמידה במבחן מיון פסיכוטכני מקוון, הכולל שאלות בנושאים מתמטיים ופסיכוטכניים שונים. מדובר במבחן ממוחשב, שבו תיבחנו מהבית, ושכולל שאלות אמריקאיות בלבד. כן, גם במתמטיקה.

שאלות אמריקאיות במבחן מקוון במתמטיקה הן בהחלט לא דבר שגרתי, ומה שחשוב לדעת בהקשר הזה הוא שבשונה ממבחני מתמטיקה שאתם מכירים מבית הספר, במבחן הזה תיחשב אך ורק התשובה הסופית. המשמעות היא שגם אם בחרתם בדרך הנכונה לפתרון, לא תקבלו עליה ניקוד. 

מבחן המיון הוא מבחן אינטנסיבי במיוחד: משכו כ-3 שעות והוא כולל שאלות רבות בהגבלת זמן מחמירה. במבחן הזה תידרשו לא רק לעבוד בזריזות גבוהה מכפי שאתם רגילים, אלא גם להתמודד עם שאלות מתמטיות בדרגות קושי גבוהות במיוחד ועם שאלות פסיכוטכניות בנושאים שלא פגשתם מעולם כמו מטריצות ושאלות צורניות.

 איך מתמודדים עם דרישות המבחן, ומה עושים כדי להגיע מוכנים?

מבחן הוא תמיד דבר מלחיץ, בייחוד כשהוא מזמן לכם מפגש עם נושאים לא מוכרים. כדי לא להגיע למצב שבו המתח והלחץ פוגעים בריכוז ובביצועים שלכם, חשוב שתגיעו למבחן אחרי שערכתם היכרות עם אופי השאלות ועם הדרישות שהוא מציב. או בקיצור, אחרי שתרגלתם בערכת ההכנה. 

אז איך מתכוננים למבחנים בעזרת הערכה? 

  • מתרגלים שאלות בכל נושאי המבחן - בערכה תוכלו להתנסות במענה על שאלות אמריקאיות בכל הנושאים הכלולים במבחנים הפסיכוטכניים, כגון מטריצות, מבחני צורות, בעיות מילוליות במתמטיקה, אלגברה וכו'. התרגול בערכה מתבצע בהגבלת זמן, כמו במבחן האמיתי, מה שיעזור לכם להתרגל לעבוד בזריזות וביעילות.  
  • לומדים מטעויות ומקבלים הסברים מפורטים - בסוף כל פרק תרגול תקבלו דו"ח תוצאות מלא ומפורט. הדו"ח כולל פתרונות והסברים לכל השאלות, ובעזרתו תוכלו למפות את הקשיים שלכם, ללמוד מהטעויות ולסגל דרכי פתרון יעילות שכדאי ליישם.
  • נעזרים בדפי הסבר ובקובצי עזר - נוסף על התרגול בנושאי המבחן, בערכת ההכנה תמצאו הסברים על מושגים בסיסיים שחשוב להכיר לפני המבחן וקובצי עזר בנושא פתרון בעיות מילוליות בחשבון, סדרות ועוד.

כל מה שחשוב לדעת על תוכנית מ"ח

  • תוכנית מ"ח היא תוכנית תלת-שנתית, המיועדת לתלמידים מצטיינים העולים לכיתה י'.
  • תהליך המיון לתוכנית כולל שלב אחד בלבד - מבחן המיון המקוון.
  • עליכם להירשם למבחן באמצעות אתר מכון דוידסון. עלות ההרשמה היא 65 ש"ח. 
  • המתקבלים לתוכנית יוזמנו להשתתף במחנה קיץ בן ארבעה ימים במכון דוידסון. המחנה יתקיים בחופש הגדול שלפני כיתה י', והוא אינו שלב ממיין. 
  • מפגשי התוכנית יתקיימו במהלך שנת הלימודים בתדירות של פעם בשבוע ולמשך שלוש שעות בכל פעם. נוסף על מפגשי התוכנית ייהנו המתקבלים לתוכנית גם מסדנת חנוכה בת יומיים ומסדנת פסח בת שלושה ימים. 
  • הלימודים בתוכנית מ"ח מסתיימים לאחר חופשת הפסח. 
  • עלות ההשתתפות בתוכנית מ"ח היא 3,500 ש"ח.  

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.