כל עבודה בהישג ידך
 

מבחן תיל למכללות – שאלות ותשובות 

ניגשים למבחן תיל לקראת קבלה למכללה? יש לכם שאלות בנושא?
רוצים לדעת כמה זמן אורך המבחן? מתי כדאי להתחיל ללמוד? איפה מתקיים המבחן? בדף זה ריכזנו עבורכם תשובות לשאלות נפוצות בנושא.

לנוחיותכם, ניתן להוריד את הקובץ בגרסת pdf ולהדפיסו. לחצו כאן להורדת הקובץ.

לרכישת הכנה למבחן תיל מכללות לחצו כאן.

שאלות נפוצות על מבחן תיל למכללות:


מבחן תיל הוא מבחן פסיכוטכני הבוחן התאמה למסלול הלימודים המבוקש. המבחן הוא ממוחשב מסוג של רב-ברירה (מבחן אמריקאי) ומורכב ממבחנים פסיכוטכניים בתחומים שונים (חשיבה כמותית, כושר מילולי, טכני וכו').

מבחן תיל מתקיים בחברת תיל בתל אביב או במוסדות הלימוד. על מנת לתאם מועד עליכם ליצור קשר עם חברת תיל בטלפון: 03-5787444

ציון המבחן נע בין 200-800. הציונים הנדרשים לקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד ומסלולי הלימוד השונים. ברוב המקומות ציון המינימום הנדרש לקבלה הוא 500. תוקף הציון הוא עד 3 שנים ממועד המבחן.

ניתן לגשת למועד נוסף (גם עבור מוסד לימודים אחר) רק בתום חמישה חודשים ממועד המבחן הראשון. אנו ממליצים להתכונן באמצעות תרגול מקיף בערכת ההכנה אונליין, אשר יעלה את סיכויי ההצלחה במבחן. לפרטים נוספים ולרכישה.

אורכו הממוצע של המבחן הוא 3 שעות, אך עשוי להשתנות בהתאם למגמות לימוד שונות. בין הפרקים ניתן לצאת להפסקות קצרות לשירותים. יש לציין כי מספר השאלות הכולל בכל פרק וכן הזמן המוקצב לכל פרק אינו ידוע לנבחנים. בערכת ההכנה אונליין תוכלו להתנסות בסימולציות בהן המענה על השאלות בכל פרק הוא מתוזמן, ההתקדמות בשאלות בתוך אותו הפרק אינה ידועה ולא ניתן לחזור לענות על שאלות מפרקים קודמים. כך תוכלו לדמות את המבחן האמיתי.

מאחר שמדובר בשאלות רב-ברירה עם 4 אפשרויות לרוב, כאשר מגיעים לשאלה שלא יודעים כיצד לפתור, ההמלצה שלנו היא לנחש ובכך להעלות את סיכויי ההצלחה ל-25 אחוז. המלצה זו תקפה במקרים בהם לא נאמר מפורשות שיש קנס על תשובות שגויות.

השימוש במחשבון אסור במבחן, אך ניתנים דפי טיוטה לחישובים.

התשובה היא- כן, בהחלט! המבחנים הפסיכוטכניים מהווים אתגר לא קל, אך ניתן להתמודד אתו היטב באמצעות הכנה מוקדמת. דרך הכרות מוקדמת עם סוגי המבחנים ותרגול מודרך תוכלו לרכוש מיומנויות פתרון ולשפר את הישגיכם, כמו גם להוריד את מפלס הלחץ לקראת הבחינה. על כן, אנו ממליצים בחום להתחיל לתרגל מבעוד מועד על מנת להגיע מוכנים למבחן.
לפרטים נוספים ורכישת ערכת הכנה למבחני תיל מכללות לחצו כאן.

במידה ויש לכם אבחון, עליכם לעדכן את המכללה או את חברת תיל. הקלות הניתנות הן בחינה עם מחשבון, מילונית (אם יש חלק של אנגלית במבחן) ו/או תוספת זמן של 25 אחוז. אנו ממליצים ללקויי למידה להגיע אלינו להדרכה אישית עם מאבחנת פסיכוטכנית על מנת לשפר טכניקות ושיטות עבודה. בנוסף, בערכת ההכנה תוכלו לתרגל ללא זמן דרך תרגול מודרך המלווה בהסברים לכל שאלה.
>> לתיאום הדרכה כתבו לנו לתיאום הכנה במכון השאירו פרטים או כתבו לנו ל- info@machon-noam.co.il או השאירו פרטים.

מבחני תיל הנם חסויים ומשתנים בין מוסדות הלימוד ומסלולי הלימוד השונים, כך שלא ניתן לדעת בדיוק אלו מבחנים יכללו במבחן. בערכת ההכנה שלנו תוכלו לתרגל מגוון נרחב של מבחנים בתחומים שונים אשר בסבירות גבוהה יופיעו במבחן. עם זאת, לא סביר שכל המבחנים בערכה ייכללו במבחן עצמו אלא רק חלקם. מומלץ לתרגל על פי המיקוד שתקבלו.

מטרת ערכת ההכנה היא לרענן ידע קודם בנושאי המבחן וכן ללמד את העקרונות והמיומנויות שעומדות בבסיס השאלות השונות, לצורך שיפור הישגים ויכולות. מחקרים וניסיון מראים כי תרגול מוקדם, המלווה בהדרכה, משפר את הביצועים ומגדיל את סיכויי ההצלחה במבחן. על כן, אנו ממליצים להתכונן למבחנים הפסיכוטכניים ולהתחיל בתרגול מבעוד מועד. מכון נועם מציע לכם להתכונן באמצעות התרגול אונליין שלנו. בנוסף, תוכלו להגיע להכנה אישית במכון עם מאבחנת פסיכוטכנית על מבחני תיל.

הערכה כוללת מאגר נרחב של מבחנים לתרגול בנושאים המופיעים במבחן תיל (כמותי, מילולי, לוגי, זריזות ודיוק, צורות וחשיבה מרחבית, מבחנים טכניים וכן מבחני אנגלית), וכן, 2 סימולציות לתרגול המוגבלות בזמן על מנת לדמות את המבחן, ומכילות שאלות נבחרות הנפוצות במבחני הקבלה למכללות.
ניתן לבצע תרגול על זמן, המדמה את המבחן או תרגול מודרך המלווה בהסברים מפורטים לכל שאלה ובטיפים לפתרון. בנוסף, תוכלו לעקוב אחר התקדמותכם באמצעות דו"ח תוצאות חכם לאחר כל תרגול.
ניתן לתרגל בערכה באופן עצמאי 24/7 וללא הגבלה. לפרטים נוספים ולרכישת ערכת ההכנה.

ההמלצה שלנו היא להתחיל לתרגל מבחנים פסיכוטכניים בערכת ההכנה אונליין על פי מיקוד המבחנים המופיע בכניסה לערכה, ודרך התרגול להפנים את הידע ואת טכניקות התרגול. מומלץ גם להיעזר בקבצי הסרת חלודה בערכה על מנת לרענן את הידע במתמטיקה במידת הצורך. המעבר לתרגול על זמנים תלוי בתחושה ובהתקדמות האישית שלכם. אם מדובר בנושאים שאתם כבר שולטים בהם, תוכלו לתרגל ישירות על זמנים. בנושאים שאתם חשים יותר חלשים בהם וזקוקים לתרגול, ניתן לתרגל באופן מודרך על מנת לצבור ביטחון וידע, ולאחר מכן לעבור לתרגול מתוזמן. יש לציין כי אין הגבלה על מספר הפעמים שניתן לבצע כל מבחן בערכה, ורצוי להגיע בתרגולים לציון ממוצע מעל 7 (בסולם של 1-10). אם הציון נשאר נמוך, מומלץ להגיע להדרכה אישית עם מאבחנת פסיכוטכנית למתן טיפים ומענה על שאלות שעלו. כמו כן, כדאי לתרגל את הסימולציות בערכה על זמן לקראת המבחן. 

תלוי בכם ובמידת ההשקעה וההתמדה שלכם. ערכות האונליין כוללות חומרי תרגול ולימוד בהיקף של מאות או אלפי שאלות ותוכלו לשפר באמצעותן את הישגיכם באופן ממוקד ומהיר. באופן כללי, אם מפנים מספיק זמן בכל יום לתרגול והפנמה של העקרונות השונים, שבוע לימודים אינטנסיבי עשוי להספיק. מומלץ להיעזר בדוח התוצאות של כל מבחן על מנת לבחון את ההתקדמות האישית ורמת המוכנות למבחן (ההמלצה היא להגיע לציון שמעל ל-7 מתוך 10). יש לציין כי פתרון התרגולים באמצעות תרגול מודרך הכולל הסברים אינו ערובה להצלחה, וחשוב לתרגל גם תרגול מתוזמן.
↑בחזרה לראש העמוד

למידע נוסף ולתיאום הכנה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
↑ בחזרה לראש העמוד


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
ערכות הכנה לאמיר/ם
תרגול לתיל מכללות ולאמיר/םהכנה אונליין למבחן תיל מכללותתרגול לתיל + הדרכה אישיתהכנה לראיון קבלה למכללה


מבחני דוגמא בחינם
פסיכוטכני חינם למכללות (תיל)


ממליצים
"נבחנתי למגמת הנדסת בניין וקיבלתי ציון 649. תודה מכון נועם."
נבחן למגמת הנדסת בניין, אוקטובר 2013 – סמי שמעון
"ברצוני להודות לכם, ללא העזרה של החומרים באתר לא הייתי מצליחה להתכונן למבחן ולעבור אותו..."
עשה הכנה לתוכנית BA מנהלים ברופין, ינואר 2014


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id