כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(41) קראו עוד

מיון לחיל המודיעין - כאן העתיד שלכם מתחיל

אם תאותרו כבעלי נתונים מתאימים לשירות בחיל המודיעין, תקבלו זימון ליום מיון המורכב מכמה שלבים:

1. מבחנים פסיכוטכניים כלליים - סדרה של מבחנים שמטרתם לבחון את היכולות הקוגניטיביות שלכם, וכוללים, בין היתר, שאלות בנושאים מילוליים, כמותיים וצורניים, וכן שאלות הבוחנות חשיבה מרחבית, זריזות ודיוק וכו'. מבחנים אלו למעשה בוחנים כישורים בסיסיים שחשוב שיהיו לכל חייל וחיילת בחמ"ן, והם נחשבים למבחנים ברמה גבוהה יותר מהמבחנים הפסיכוטכניים שנערכים בצו הראשון.

2. מבחני אישיות - מבחן האישיות העיקרי שתעברו הוא שאלון 300. שאלון זה נועד לבחון אם אתם מתאימים לשירות בחיל מבחינת תכונות האופי ודפוסי ההתנהגות שלכם. בפועל זה נעשה באמצעות 300 היגדים בנושאים שונים (יחסי אנוש, נטיות אישיות וכו'), שתתבקשו לסמן את מידת ההסכמה שלכם איתם. בשאלון יושם דגש מיוחד על העקביות שלכם, ובמקרים של חוסר קוהרנטיות בתשובותיכם עשויות להופיע התראות על כך. נוסף על המבחנים האלה, יהיו לכם שאלונים הנוגעים לפרטיכם האישיים ולנתוני ההשכלה שלכם.

3. מבחנים מתקדמים - מבחנים אלו מיועדים למועמדים פוטנציאליים ליחידות אשר דורשות כישורים מיוחדים. הרכב המבחנים בשלב זה משתנה ממועמד למועמד, והוא יושפע מהנתונים האישיים שלכם וגם מהביצועים שלכם בשני השלבים הראשונים. דוגמאות למבחנים שבהם אתם עשויים להיבחן בשלב זה: מבחן תכנות, פענוח מפות, שפות מומצאות ועוד.
שימו לב: לא כולכם תיבחנו במבחנים אלו, אבל זה לא מעיד שלא הצלחתם בשני השלבים הראשונים. 

 במהלך יום המיון תקבלו שאלון העדפות מותאם אישית, שבו תוכלו לדרג את התפקידים שתרצו לשרת בהם.

 

 מה תקבלו בערכה?  

הכנה למבחנים הפסיכוטכניים - הערכה מחולקת בהתאם לנושאי המבחנים הפסיכוטכניים: מילולי ולוגי, זריזות ודיוק, סדרות חשבוניות, צורות, חשיבה מרחבית ואנגלית. בתוך כל נושא יש חלוקה לתתי-נושאים, המסודרים לפי ההסתברות שיופיעו ביום המיון שלכם, ובתוך כל פרק תרגול השאלות מסודרות ברמת קושי עולה, כפי שיהיה במיונים עצמם. בערכה תוכלו למצוא גם קובצי הדרכה, למקרה שתצטרכו תזכורת בנוגע לשיטות הפתרון של סוגי השאלות השונים. בנוסף, בסיום כל פרק תרגול תקבלו דו"ח תוצאות מפורט, הכולל פתרונות והסברים מלאים. 

הכנה לשאלון 300 - בערכה מחכה לכם סימולציה מלאה של שאלון 300, המכילה היגדים בכל הנושאים שמאפיינים את השאלון שתמלאו ביום המיון. גם כאן יופק לכם דו"ח תוצאות בסיום השאלון, שיעזור לכם להבין איפה אתם עומדים מבחינת הפרופיל האישיותי שמתקבל עליכם, ואם יש תחומים שכדאי לכם לשפר את המענה עליהם. אלו שירצו להעמיק עוד יותר גם יוכלו לקרוא את ההסברים התיאורטיים שצירפנו על השאלון.

אז אם אתם רוצים לעבור את יום המיון בהצלחה - זאת הדרך. 

שימו

המבחנים שתעברו יותאמו למגמה שבה אתם לומדים. ליתר דיוק, אם אתם לומדים במגמות ריאליות כמו פיזיקה ומדעי המחשב או במגמת ערבית, סביר להניח שהמבחנים שלכם יכללו גם פרקים בנושאים הנלמדים במגמה. כדי להתכונן לפרקים הללו, אנחנו מציעים לכם לחזור על החומר שלמדתם בשנה האחרונה במגמה, ולוודא שאתם שולטים בו. 

עוד דבר שחשוב שתדעו - לא בטוח שתיבחנו בכל הנושאים במבחנים הפסיכוטכניים. ערכת ההכנה תכין אתכם לכל הנושאים האפשריים, ותיתן לכם את כל הכלים שאתם צריכים, כך שלא יהיו לכם שום הפתעות. 


ואפשר גם לקחת את זה עוד צעד קדימה...

ברכישת הערכה תוכלו לצרף גם את ההדרכות האישיות שלנו:

 הדרכה אישית לשאלון 300

מפגש משוב בן חצי שעה עם מדריך או מדריכה מהמכון, שיעברו איתכם על התוצאות שלכם בסימולציה של השאלון, ויסבירו לכם איזה רושם תשובותיכם יוצרות והאם הוא מתאים למה שמצופה מחיילי כלל חמ"ן. ההדרכה האישית תאפשר לכם ללמוד מהטעויות שלכם בסימולציה, להבין מה עומד מאחורי השאלות במבחן ולקבל עצות פרקטיות לשיפור המענה שלכם.

 הדרכה לקראת הריאיון האישי

מטרת הריאיון האישי היא להכיר אתכם לעומק ולגלות את מידת המוטיבציה שלכם לשרת בחיל המודיעין. לשם כך תידרשו לענות על שאלות במגוון תחומים הקשורים בחייכם, כגון לימודים, מערכות יחסים, שימוש בחומרים ממכרים, מצב נפשי ועוד. כדי להכין אתכם בצורה הטובה ביותר למה שצפוי לכם בריאיון, תיפתח ההדרכה (שאורכה כשעה) בסימולציה של ריאיון מלא. במסגרת הריאיון תישאלו את כל השאלות האופייניות לראיונות בצבא בכלל, ובמודיעין בפרט. בחלק השני של ההדרכה תקבלו משוב מפורט על התשובות שנתתם. לצד דגשים לשימור, יתמקדו המדריך או המדריכה שיעבירו לכם את ההדרכה בשאלות שבהן תשובותיכם לא היו מספקות, ויסייעו לכם לשפר את המענה עליהן. 

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.