כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(31) קראו עוד

 איך מתכוננים למבחן מחוננים שלב ב'?

רק 3% מהילדים שייבחנו במבחן המחוננים שלב ב' ויקבלו את הציונים הגבוהים ביותר יוגדרו כמחוננים. 5% נוספים יוגדרו כמצטיינים. כן, מבחן שלב ב' לא רק קשה הרבה יותר ממבחן שלב א', אלא שבסופו של דבר רק ילדים מעטים יצליחו לעבור אותו. אז מה חשוב לדעת ומה צריך לעשות כדי להגדיל את הסיכויים שהילדים שלכם יהיו בין אלה שיוגדרו כמחוננים או מצטיינים?

 להכיר את המבחן ואת אופן המענה בו - העלייה בדרגת הקושי של מבחן שלב ב' מתבטאת בהיקף הנושאים שהמבחן כולל, בדרגות הקושי הגבוהות, ובמשך המבחן. ערכות ההכנה שלנו כוללות חומרי תרגול רבים וסימולציות מלאות, שלהם מטרתם משותפת - לספק לילדים התנסות מעמיקה שתשלח אותם למבחן מוכנים ורגועים. היכרות מקדימה תעזור להפיג את החרדה מהשימוש בו ותמנע טעויות. 

 לעבוד ביעילות בהגבלת זמן - מבחן שלב ב׳ ארוך ממבחן שלב א'ֿ בסך הכול ב-20 דקות, אך מספר השאלות בו כפול, מה שאומר שהגבלת הזמן בו הופכת למלחיצה במיוחד. סיטואציה כזו תדרוש מהילדים לעבוד באופן זריז, מדויק ויעיל. כדי להרגיל את הילדים לאופן העבודה הזה, כל פרקי התרגול והסימולציות שבערכה נערכים בהגבלת זמן כמו במבחן האמיתי. בנוסף, כל התרגולים והסימולציות מלווים בהסברים הכוללים שיטות פתרון יעילות וטריקים ייחודיים שמקצרים את זמני הפתרון.

 לשלב אסטרטגיות חשיבה מסדר גבוה - ההצלחה במבחן שלב ב' תלויה ביכולת של הילדים ליישם אסטרטגיות חשיבה מסדר גבוה, כגון יכולת השוואה והסקה. בערכת ההכנה שלנו קיימים הסברים מפורטים שיסייעו לילדים להטמיע את אסטרטגיות החשיבה הללו תוך כדי תרגול, ובהמשך גם ליישם אותן במבחן בקלות.

 לדעת מול מי נבחנים - במבחן שלב א' נבחנו הילדים ביחס להישגים של שאר הילדים בכיתה שלהם. לעומת זאת, בשלב ב' הילדים ייבחנו ביחס להישגים של כל שאר הנבחנים בארץ. וזה לא הכול, מבחן שלב ב' נועד מראש לבחון אך ורק ילדים ברמה גבוהה - וכן, רובם מגיעים למבחן כשהם מוכנים. כדי לתת לילדים שלכם את כל הסיכויים לעבור את המבחן הזה, הם צריכים להגיע אליו כשהם מכירים את הנושאים שעומדים להופיע בו, מתורגלים בעבודה זריזה בהגבלת זמן, ושומרים על רמת שליטה גבוהה בחומר ביחס לשאר הנבחנים. 


 בוחרים את ההכנה שהכי מתאימה לילדים שלכם

כמו בכל דבר אחר בחיים, גם בהכנה למבחן המחוננים לכל ילד יש צרכים שונים, וכמובן לוח זמנים שצריך להתחשב בו. כדי להתאים לילדים שלכם את ההכנה המדויקת, אנו מציעים 3 אפשרויות הכנה שונות, שנבדלות זו מזו בהיקף השאלות שבערכה:

ערכה הכנה בסיסית  ערכת הכנה מורחבת ערכת הכנה מורחבת +
מעל 800 שאלות  מעל 1,200 שאלות

מעל 1,200 שאלות (הכנה מורחבת)
מעל 900 שאלות (פיתוח חשיבה)

סך הכל מעל 2,200 שאלות 

* סך השאלות בכל ערכה לא כולל התייחסות לסרטוני ההדרכה ולמשחקים הלימודיים הכלולים בה.

כל אחת מערכות ההכנה כוללות:

    • תרגול מקיף בכל נושאי המבחן 
    • 3 סימולציות מלאות של מבחן המחוננים, כולל אפשרות להדפסה ודפי סימון תשובות
    • דו״ח תוצאות לכל פרק תרגול וסימולציה
    • משחקים אינטראקטיביים, סרטוני הדרכה וקובצי הסבר מפורטים

נוסף על כל אלה, בערכת פיתוח החשיבה, הכלולה בערכה המורחבת +, תמצאו תרגול מקיף בנושאים שאינם כלולים במבחן המחוננים, אך מסייעים בפיתוח אופני החשיבה המסייעים להצלחה במבחן. נושאי התרגול בערכה מתמקדים בשפה, בציורים, בחשבון ובצורות, והיא כוללת גם סרטוני ידע כללי. 

מלווים אתכם כל הדרך למבחן - גם בוואטסאפ! 

בקבוצת הוואטסאפ שלנו תוכלו לשאול כל שאלה שתעלה אצלכם בנוגע לשלב ב' של מבחני המחוננים. אם הילדים מתקשים בתרגיל מסוים במהלך העבודה עם הערכה או לא בטוחים כיצד לגשת לאחד הנושאים, המדריכים המנוסים שלנו יעזרו לכם להנחות אותם בפתרון התרגילים ויעזרו לכם ללמד אותם שיטות עבודה נוחות ויעילות שיעזרו להם גם בהמשך. תוכלו גם לשאול שאלות הנוגעות ליום הבחינה, כמו מה כדאי להביא למבחן, איך להכין את הילד ליום המבחן, מה חשוב לדעת בנוגע ליום עצמו ועוד.  

את השאלות אפשר לשלוח לכל אורך השבוע, ואת התשובות תקבלו בימים שני וחמישי עד השעה 12:00. שימו לב - מספר המשתתפים בקבוצה מוגבל!

שימו לב - התרגול בערכת האונליין יהיה זמין עבורכם מייד לאחר הרכישה. שירות הלקוחות שלנו ישלח לכם לינק להצטרפות לקבוצת הווטאסאפ בהקדם.

מוכנים לעוד הצעה שווה? ערכת פיתוח חשיבה לילדי כיתות ב׳-ד׳ במחיר מיוחד!

ערכת פיתוח החשיבה שלנו היא ערכת אונליין המיועדת לילדים סקרנים שתמיד רוצים לדעת עוד. הערכה כוללת סרטונים, מאות תרגילים מגוונים בנושאים כמו שפה, חשבון וצורות. התרגול בערכה מחולק ל-3 דרגות קושי שונות, כך שהילדים יוכלו להתקדם בקצב שלהם ולשמור על האתגר.

ערכת פיתוח החשיבה כלולה בחבילה "מורחבת +", כמו כן תוכלו להוסיף אותה לחבילה "בסיסית". הערכה זמינה לשימוש למשך 6 חודשים. 


 מה הופך את ערכות ההכנה שלנו לסיפור הצלחה?

ערכות ההכנה שלנו הותאמו להתמודדות עם האתגרים הייחודיים שמציב מבחן המחוננים, וחשוב הרבה יותר - לנבחנים הצעירים שעומדים להיבחן בו. הערכות מספקות לילדים חוויית למידה מעמיקה שמותאמת לתנאי המבחן כבר מהרגע הראשון, באמצעות האלמנטים הבאים: 

 תרגול ראשון מודרך - המפגש הראשון עם כל נושא בערכת ההכנה נערך באופן מודרך. הילדים יערכו היכרות עם הנושא באמצעות פרק תרגול מיוחד שיאפשר להם לקבל פידבק מיידי - אם הילד שגה, תוצג לפניו התשובה הנכונה והסבר על אופן הפתרון. בדרך זו, הילדים יפנימו את החומר מהרגע הראשון, ילמדו את דרכים חדשות לפתרון ויוכלו ליישם ולבחון אותן כבר בשאלה הבאה. גם חיווי על תשובות נכונות יוצג לילדים מייד, ויבנה את המוטיבציה שלהם להמשיך לענות וליישם את דרכי המענה החדשות שלמדו. 

 למידה תוך כדי תנועה - לאחר שיערכו היכרות ראשונית עם הנושאים שבערכה, הילדים יפנו לתרגול מסוג שונה - הפעם הפידבק יופיע רק בתום התרגול, ממש כמו במבחן האמיתי. המענה על השאלות בחלק זה יתבצע בהגבלת זמן שדומה מאוד לזו שקיימת במבחן האמיתי, מה שיחייב את הילדים להתרגל לעבוד באופן זריז ומדויק כבר מהרגע הראשון. 

 יישום שיטות פתרון המותאמות לזמן מוגבל - בסיום התרגול, יוצג לפניכם דו״ח תוצאות שיפרט באילו שאלות הילדים צדקו ובאילו שגו. לצד כל אחד מהתרגילים יוצג גם הסבר לפתרון. ההסברים שלנו כוללים שיטות פתרון שמותאמות במיוחד למבחן בהגבלת זמן, ומטרתם היא לסייע לילדים ללמוד אסטרטגיות מענה שיחסכו להם זמן ויובילו אותם לתשובה הנכונה. יישום האסטרטגיות יאפשר להם להעמיק את השליטה בחומר מחד, ומאידך לעבוד במהירות וביעילות. 

 עדכון תדיר - מטעמים ברורים, מבחני המחוננים מתעדכנים ומשתנים משנה לשנה. צוותי המחקר והפיתוח שלנו עושים מאמצים להשיג את המידע ולעדכן את הערכות מייד ולפי הצורך. השנה נוספו למבחן שאלות בנושא צורות יוצאות דופן. ערכת ההכנה שלנו כוללת כעת גם את השאלות החדשות הללו, וכן את כל סוגי השאלות שהופיעו במבחני המחוננים בשנים האחרונות. המטרה היא לאפשר לילדים להתנסות בפתרון כמה שיותר סוגי שאלות, כך שבמידת הצורך הם יוכלו להתמודד גם עם אתגרים פחות צפויים. 

 


המלצות

4.8
כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.