כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(7) קראו עוד

איך ההכנה שלנו תעזור לכם להגיע מוכנים למיונים? 

הכנה לשלב הראשון - ערכת הכנה למבחנים האישיותיים-התנהגותיים 

האתגר המרכזי של מבחני האישיות הוא שהם בוחנים באופן חמקמק ולא בהיר היבטים שונים באישיות שלנו. מועמדים רבים חושבים שהם יודעים מה המבחנים נועדו לבדוק ומנסים לקלוע לתשובות שהבוחנים ירצו לראות, אבל בעצם יוצרים תוצאה הפוכה, שכן במבחנים אלו אפשר גם לזהות את הנטייה לרצות את הבוחנים. לכן, היכרות מוקדמת עם מבחני האישיות, הבנת המטרה שלהם והתנסות מעשית במבחנים יכולות להוביל להבדל משמעותי בתוצאות.

ערכת ההכנה שלנו למבחני האישיות כוללת סימולציה מלאה של מבחן אישיות ממוחשב. במבחן זה יופיעו לפניכם יותר מ-200 היגדים, ואתם תתבקשו לציין את מידת הההסכמה שלכם עם כל היגד. ההיגדים בודקים חמש תכונות-על (מוחצנות, מוסר ואדיבות, פגיעות ללחץ, פתיחות לחוויה ואחריות). בסוף הסימולציה תקבלו דו"ח תוצאות מפורט, שישקף לכם אם אתם עומדים בטווח הרצוי למשֹרת אזרח עובד צה"ל. בערכת ההכנה תמצאו גם חומר תיאורטי על מבחני האישיות הנוספים שיהיו במיונים.

בנוסף, הערכה כוללת שלוש סימולציות של מבחני אמינות ממוחשבים. במבחנים אלו יוצגו לפניכם מאות היגדים בנושאים כגון: יחס להימורים, תקשורת בין-אישית, צריכת סמים ואלכוהול, מוסר עבודה ועוד. עליכם יהיה לסמן את מידת ההסכמה שלכם עם כל היגד. גם כאן תקבלו דו"ח מפורט עם ציון והנחיות לשיפור המענה. כמו כן, בערכה תמצאו יחידות תרגול ממוקדות לכל התחומים הנבדקים במבחן האמינות. 

הערכה היא ערכת אונליין, שזמינה לתרגול 24/7 מכל מכשיר נייד או מחשב, וזמינה לשימוש מייד עם הרכישה.
 

הדרכה אישית למבחני האישיות

אם תרצו להתנסות בכל מבחני האישיות שיהיו במיונים, כולל מבחן תיאור תמונות (TAT), ציורים (HTP), שאלון אישיות והשלמת משפטים, תוכלו להוסיף לערכת האונליין את ההכנה האישית שלנו למבחני האישיות. ההדרכה האישית כוללת מפגש הכנה בן שעה עם מדריך או מדריכה מטעם המכון, שבמסגרתו תתנסו מעשית במבחני האישיות ותקבלו פידבק מקצועי על התשובות שלכם ועל הרושם האישיותי שמשתקף בהן. ההדרכה יכולה להיערך במכון או בזום, לבחירתכם. לאחר הרכישה שירות הלקוחות שלנו ייצור איתכם קשר ויתאם את מועד ההדרכה.

הכנה לשלב השני - ריאיון אצל פסיכולוג 

במסגרת ההכנה לריאיון הפסיכולוגי תפגשו (בזום או במכון, לבחירתכם) מדריך או מדריכה מנוסים מצוות המכון להכנה בת שעה. בחלקה הראשון של ההכנה תעברו סימולציה של ריאיון אישי שדומה לזה שתעברו במיונים האמיתיים, ובחלק השני תקבלו משוב מפורט על התנהלותכם בסימולציה. במשוב הם יתייחסו לדרך הנכונה לבנות תשובות, יפרטו מהן החוזקות והחולשות במענה שלכם וייתנו לכם טיפים חשובים שיעזורו לכם לעבור בהצלחה את שלב הריאיון.

← מעוניינים בהכנה לקראת הריאיון? לחצו כאן לפרטים נוספים


המיונים לאזרחים עובדי צה"ל

תהליך הגיוס של אזרחים עובדי צה"ל מורכב משני שלבי מיון מרכזיים:

שלב א'- מבחנים אישיותיים-התנהגותיים 

בשלב הראשון תזומנו ליום מיון מקוון שאורכו כשלוש עד ארבע שעות. יום המיון כולל שורה של מבחני אישיות ואמינות שמטרתם לבחון תכונות אופי ודפוסי התנהגות שדרושים למילוי התפקיד, וכן לאתר נטיות אישיות והתנהגויות שונות הנדרשות לביצוע התפקיד. אלו המבחנים שיחכו לכם שם:

 • מבחן אמינות ממוחשב - מבחן האמינות נועד לבחון את מידת היושרה וההגינוות של המועמדים לתפקידים השונים. המבחן יציג לפניכם היגדים שונים המציגים סיטואציות מוסריות שונות ומצבים מחיי היום-יום ודרכי התמודדות איתם. אתם תתבקשו לסמן את מידת ההסכמה שלכם עם צורת ההתנהגות המוצעת. 
 • מבחן אישיות ממוחשב - בדומה למבחן האמינות, גם במבחן האישיות יוצגו לפניכם היגדים שונים, שאותם תתבקשו לדרג לפי מידת ההסכמה שלכם איתם. הפעם יציג המבחן היגדים העוסקים בתחומים הנפש והאישיות, כגון התמודדות עם מצבי לחץ, יכולת הנהגה, חברותיות ועוד. מבחן זה נועד לאתר נטיות ודפוסי אישיות חשובים בקרב המועמדים. 
 • שאלון אישיות -  חלק זה ח המבחן נועד למפות את ניסיונכם המקצועי ואת הכישורים שרכשתם במהלך חייכם. השאלון מורכב מסדרה של שאלות פתוחות הנוגעות להתנסויות השונות שלכם בחייכם האישיים ולניסיון התעסוקתי שצברתם. 
 • השלמת משפטים - במבחן השלמת משפטים מופיעים משפטים חסרים, שאתם תתבקשו להשלים. האופן שבו תבחרו להשלים את המשפטים יעזור לבוחנים לגלות עוד על תפיסת עולמכם ועל הנטיות השונות שלכם, כמו למשל הנטייה לפסימיות, ליצירתיות, לגמישות ועוד. 
 • מבחן תיאור תמונות (TAT) - במבחן TAT תתבקשו לתאר במילים את הסיטואציה שמשתקפת בתמונות שונות. האופן שבו תפרשו את התמונות ישפוך אור על מאפייני האישיות הבולטים שלכם ועל מערכות היחסים שלכם עם הסביבה.
 • ציור תמונות (HTP) - במבחן ציור תמונות תתבקשו לצייר עצמים שונים. המבחן בודק בין היתר את דרך ההתמודדות שלכם עם משימה לא מוכרת, את תפיסת העצמי, האחר ואספקטים שונים בעולמכם, וכן עוזר לזהות אם קיימת טראומה או נטייה לאגרסיביות. 

שלב ב'- ריאיון פסיכולוגי 

אם עברתם את השלב הראשון, תזומנו לריאיון אישי מול פסיכולוג או פסיכולוגית. בשונה מריאיון רגיל, שממוקד לרוב בידע מקצועי, הריאיון שתעברו בשלב זה הוא ריאיון אישיותי-התנהגותי, והוא יעסוק בעיקר בהצלחות ובכישלונות שלכם במקומות עבודה קודמים, באופן ההתמודדות שלכם עם קונפליקטים ולחצים שונים, בניסיון המקצועי שלכם ובהתקדמות שלכם לאורך הקריירה, בתכונות אישיותיות שונות ובסיבות שהובילו אתכם לשרת כאזרחים עובדי צה"ל.

 

שימו  - במסגרת עבודתכם בצה״ל, אם תתבקשו לעבוד עם חומרים רגישים שונים, תתבקשו גם לעבור גם בדיקת התאמה ביטחונית.


אזרח עובד צה"ל - כל מה שצריך לדעת 

מה זה אזרח עובד צה"ל? 

אזרח עובד צה"ל (או בקיצור, ע"צ או אע"צ), הוא אזרח שעובד במסגרת צה"ל, ומועסק על ידי משרד הביטחון. אזרחים עובדי צה"ל לא לובשים מדים ולא נחשבים לחלק מכוחות הצבא הסדיר. חלק מהע"צים הם בדרגת בח"ק (בחזקת קצין), כלומר ממלאים תפקיד שמקביל לתקן של רב-סרן ומעלה, אבל רוב הע"צים הם בדרגת בח"ג (בחזקת חוגר).

מי יכול להיות אזרח עובד צה"ל?

כל אזרח או אזרחית ישראלים ששירתו בצבא (או שהם בעלי פטור משירות ע"פ חוק) יכולים להתקבל לעבוד כאזרחים עובדי צה"ל, כל עוד עמדו בהצלחה במבחני ההתאמה וכן עברו בדיקת התאמה ביטחונית. 

איך מגישים מועמדות לתפקיד של אזרח עובד צה"ל? 

צה"ל מציע משרות רבות לאזרחים עובדי צה"ל. ניתן להגיש קורות חיים באתר דרושים לאזרחים עובדי צה"ל.

מה כולל תהליך הגיוס של אזרחים עובדי צה"ל? 

תהליך הגיוס לתפקיד כולל הגשת מועמדות, בדיקת התאמה ביטחונית, מעבר מבחני אישיות לתפקיד וריאיון אישי. עבור חלק מהתפקידים ייתכן שתתבקשו לעבור מבחני מיון נוספים.

מהן הזכויות המרכזיות של אזרח עובד צה"ל?

אזרחים עובדי צה"ל הם לא חיילים או קצינים בקבע, ולכן יש להם תנאים שונים משל משרתים בצה"ל. לרוב, אזרחים עובדי צה"ל חתומים במסגרת הסכם קיבוצי מול מערכת הביטחון. את פירוט הזכויות מפיץ הארגון הארצי לעובדי צה"ל. ניתן למנות כמה זכויות מרכזיות:

 • חופשות - ימי החופשה השנתיים נקבעים על פי הדירוג, הוותק בעבודה והדרגה. כמובן, אזרחי עובדי צה"ל זכאים לחופשות בתשלום בחגים ובימי שבתון.
 • השתלמויות - אזרחים עובדי צה"ל זכאים להשתתף בקורסים בעלי זיקה למקצוע שלהם, ולזכות בגמול השתלמות.
 • ביטוחים - ביטוח חיים, ביטוח בריאות וביטוח תאונות אישיות במחירים מסובסדים.
 • מועדון ההטבות "חבר" - גם אזרחים עובדי צה"ל זכאים להיות חלק ממועדון הצרכנות של "חבר", שמעניק הטבות למשרתי קבע ולגמלאי צה"ל.
לאילו הטבות זכאים אזרחים עובדי צה"ל?

אזרחים עובדי צה"ל זכאים למגוון הטבות. אלו רק כמה מהן:

 • נופש שנתי בתשלום מלא/מסובסד (תלוי בוותק) 
 • מלגת לימודים לילדי עובדים 
 • מענק הוצאות לימודים 
 • ביטוחים שונים 
 • שי שנתי

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.