כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(12) קראו עוד

איך הכנה לריאיון יכולה לסייע לכם? 

היא תחשוף אתכם לסגנון השאלות הצפויות בריאיון - השאלות שנשאלים בראיונות אישיותיים-התנהגותיים שונות מן השאלות המוכרות לכם מראיונות עבודה רגילים. בראיונות רגילים המיקוד הוא בידע המקצועי שלכם, ואילו בריאיון אישיותי-התנהגותי המיקוד הוא במידת ההתאמה האישיותיות שלכם לתפקיד ולארגון. כדי לצמצם את האי-ודאות בריאיון הצפוי לכם, חשוב להיחשף לפניו לסוגי השאלות שאתם הולכים להישאל. דבר זה יביא להפחתת הלחץ שתחוו בריאיון עצמו ויאפשר לכם להתמודד טוב יותר עם הסיטואציה. 

היא תאפשר לכם להבין איך רואים אתכם מהצד - אחד הדברים המסקרנים ביותר מבחינתנו כמרואיינים הוא איך המראיין מתרשם מאיתנו, מה הוא חושב על התשובות שלנו ומה דעתו על ההתנהלות שלנו (שפת הגוף, לבוש וכדומה). בדרך כלל אחרי ראיונות אנחנו נשארים עם הספקות והשאלות, ודבר זה עלול להקשות עלינו להשתפר מריאיון לריאיון. שיקוף של איש מקצוע בנוגע להתנהלות שלנו יכול לשפר באופן משמעותי את התפקוד שלנו ברגע האמת. 

היא תאפשר לכם לדעת אילו תכונות כדאי להבליט ואילו להצניע - אחת הדילמות הגדולות ביותר במהלך ריאיון נוגעת לתכונות האישיות שעלינו להבליט, לעומת אלו שכדאי לנו להצניע. הפתרון לכך טמון בהבנה של התכונות החשובות לצורך ביצוע התפקיד שאליו אתם מתמיינים ושל התכונות שעלולות להזיק. דבר זה אינו פשוט, מכיוון שסט התכונות משתנה מתפקיד לתפקיד ומארגון לארגון. הכנה ממוקדת לתפקיד שאליו אתם מיועדים, תסייע לכם להבין אילו מהתכונות החזקות שלכם כדאי לכם להבליט בריאיון ולהפך.

היא תאפשר לכם להבין במה עליכם להשתפר כדי לעבור את הריאיון בהצלחה - הפקת הלקחים היא החלק החשוב ביותר בהכנה לריאיון. משוב מקצועי על התנהלותכם יסייע לכם לבנות תשובות מתאימות יותר לשאלות שנשאלתם, לאתר סיטואציות מהעבר שמאירות אתכם באור חיובי יותר ולהבין איך להתאים את שפת הגוף למעמד הריאיון. 

היא תכין אתכם לריאיון בסביבה שאתם לא מורגלים בה - רוב הראיונות נערכים כיום באופן מקוון, וכדי להצליח בהם נדרשת התנהלות שונה למדי מזו שנדרשת בראיונות פרונטליים. הדיבור אל המצלמה, הסביבה הביתית והתפעול הטכני חשובים לא פחות מהתשובות שלכם במהלך הריאיון. בנוסף, קיים קושי גדול "לעבור מסך" ולהצליח להציג ולהביע את עצמכם כפי שהייתם רגילים בריאיון פרונטלי. הכנה מותאמת לסביבה המקוונת תאפשר לכם ללמוד כיצד להתמודד עם אתגרים טכניים ומסיחי דעת, כך שתוכלו להתמקד בריאיון עצמו. כמו כן, היא תעזור לכם להביא את עצמכם לידי ביטוי גם דרך מסך המחשב.    

אז מה צפוי לכם בהכנה לריאיון?

  1. סימולציה מלאה של ריאיון אישיותי-התנהגותי - בשלב הראשון בהכנה תעברו סימולציה של ריאיון מלא. הסימולציה תתקיים פנים אל פנים או בזום, בהתאם לריאיון שאליו זומנתם. את הסימולציה יערוך מדריך מקצועי ומנוסה מצוות המכון, שישמש כמראיין שלכם, ובמהלכה תישאלו שאלות הצפויות לעלות בריאיון שאליו זומנתם בהתאם למכון המיון שבו תיבחנו, לתפקיד שאליו אתם מועמדים ולעיתים גם לארגון שאליו אתם מתמיינים.
  2. משוב מפורט - בסיום הסימולציה ייתן לכם המדריך משוב מפורט על התשובות שנתתם וכן על התרשמותו מכם. המשוב יכלול התייחסות להופעה שלכם, לשפת הגוף, לטיב התשובות (עד כמה היו ענייניות ומלאות) והאם הצלחתם להציג את עצמכם באור חיובי בעיניו. בנוסף, המדריך יסייע לכם לנסח תשובות טובות יותר לשאלות שהמענה שלכם עליהן לא היה מספק, להתמקד בתכונות האישיות שלכם הרלוונטיות לתפקיד, לבחור סיטואציות המדגימות בצורה טובה יותר את החוזקות שלכם ולשפר את שפת הגוף.  

משך ההכנה: כשעה.

קחו את ההכנה שלכם צעד קדימה

תיקון ושדרוג קורות חיים

שולחים הרבה קורות חיים, ולא חוזרים אליכם? אולי אתם זקוקים רק לעדכון ולרענון קורות החיים שלכם.

קורות חיים כתובים היטב, מעוצבים כראוי ומותאמים לדרישות התפקיד, הם תנאי בסיסי לקבלת זימון לראיון עבודה. היות שהתחרות על כל משרה גדולה מאוד, יש לכם לא יותר מכמה שניות כדי להרשים את מי שמקבל את קורות החיים שלכם, ולכן יש משמעות גדולה מאוד לנראות שלהם, לתוכן וליכולת שלכם להבליט בהם את הניסיון והכישורים הרלוונטיים לתפקיד. 

מפגש ההכנה לריאיון הוא הזדמנות לקבל חוות דעת מקצועית על קורות החיים שלכם ולהבין מה נדרש כדי לשפר ולהתאים אותם למשרות שאתם מתמודדים עליהן. 

משך ההכנה: כחצי שעה (תוספת למפגש ההכנה לריאיון).

אז רוצים להפסיק לחזר אחרי מקומות עבודה ושיתחילו לחזר אחריכם? סמנו ✔ בתיבה המכירה ליד "תיקון ושדרוג קורות חיים".

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.