פסיכומטרי טייק 2. או 3...

להיבחן בפסיכומטרי פעמיים או שלוש זה אולי לא תענוג גדול, אבל אין כמעט סטודנט בפקולטה נחשבת שלא עשה זאת. אז אם גם אתם ניגשים לפסיכומטרי בפעם השנייה או השלישית, דעו לכם שאתם בחברה טובה. 

עכשיו כל מה שנותר לעשות הוא להבין איך הפעם תוכלו לעשות את זה טוב יותר. 

 חזקו את השליטה דווקא בתחומים החלשים 

הרבה מאוד תלמידים לפסיכומטרי נוטים להתרכז בתחומים שהם חזקים בהם ומוותרים על התחומים שבהם הם מתקשים. לכאורה, זה מובן. התמודדות עם תחומים שאנחנו חלשים בהם מחייבת אותנו להשקיע אנרגיה ומאמצים רבים, ולעיתים גם להתמודד עם תסכול ואכזבה. בנוסף, אין שום ערובה לכך שכל ההשקעה הזאת תשתלם לנו בסוף. לכן נוח לנו בהרבה להתרכז בתחומים שאנחנו חזקים בהם ולקוות ששיפור בהם יביא לנו את הציון המיוחל. 

אלא שבפועל זה לא המצב. דווקא בתחומים שאנחנו חזקים בהם, קשה יותר להשתפר. הסיבה לכך פשוטה - יש פחות מקום לשיפור, מה שאומר שאם היינו טובים בהם, עכשיו יהיה עלינו להצטיין. וזה לא פשוט. אם תיזכרו בלימודים שלכם בבית הספר, בוודאי תסכימו שקשה יותר לשפר ציון 85 ל-95 מאשר ציון 60 ל-80.  

מה שחשוב שתדעו הוא שכדי לשפר את ציון הפסיכומטרי שלכם אתם לא צריכים להפוך למומחים בתחומים החלשים שלכם. למעשה, גם שיפור קל בהם, כזה שיאפשר לכם לענות נכונה על עוד שאלה או שתיים בפרק, יכול להיות מתורגם לתוספת של עד 50 נקודות לציון שלכם. וזה, כידוע, הבדל גדול מאוד. 

 מיציתם את החומרים הישנים, תתקדמו

גם אם החומרים שבהם נעזרתם במועד הקודם היו טובים, אין טעם שתחזרו אליהם. תרגול מחודש של תרגילים שכבר תרגלתם וקריאת הסברים שמציגים אסטרטגיות פתרון שכבר הפנמתם, יכולים לעזור לכם להתרענן בחומר, אבל הם לא יעזרו לכם לשפר את הציון.

כדי לשפר את הציון שלכם עליכם להיחשף לפרקי תרגול חדשים, אשר יחייבו אתכם להשקיע מאמץ בפתרון, ולכן גם יסייעו לכם להשתפר בתחומים שבהם התקשיתם. כמו כן, פרקי התרגול יספקו לכם פרספקטיבה חדשה, שונה מזו שהכרתם, אשר תציע דרך שונה להתמודדות עם שאלות, אסטרטגיות פתרון חדשות ועוד.  

 תרגלו סימולציות ותחקרו אותן

אל תסתפקו בתרגול ממוקד של פרקים - כדי להשיג ציון גבוה יותר עליכם לתרגל סימולציות. תרגול סימולציות יאפשר לכם להתרגל לתנאי הבחינה, ובראשם מגבלת הזמן, וכן להתמודד עם רמת השאלות ועם האינטנסיביות הנובעת מאורך המבחן ומהמעברים בין הפרקים השונים.

אם אתם רוצים להפיק מהסימולציות את המרב, אל תסתפקו במעבר על הפתרונות. תחקור מלא של הסימולציה, הכולל קריאה של ההסברים, הוא אחד הכלים האפקטיביים ביותר לשיפור הציון. קריאת ההסברים תסייע לכם להבין היכן טעיתם ולמה, וכן תעזור לכם ללמוד ולהפנים אסטרטגיות פתרון, שיסייעו לכם בהמשך בשאלות דומות. 

 

בערכות ההכנה שלנו תמצאו חומרי תרגול חדשים וסימולציות מלאות 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.