פסיכומטרי פעם שנייה

אין ספק שזה לא קל לגשת פעם שנייה, שלישית או רביעית לבחינה הפסיכומטרית. יחד עם זאת חשוב לדעת כי אחת הדרכים היעילות ביותר לשיפור ציון פסיכומטרי היא לגשת למבחן פסיכומטרי חוזר כמו גם לפתור מבחני סימולציה ומבחני עבר. ידוע כי בממוצע ניתן לשפר את הציון ממועד למועד בעשרות נקודות ולעיתים אף בלמעלה מ-100 נקודות. כיצד ניתן לעשות זאת? לחצו על הלינק שיפור ציון הפסיכומטרי והחלו לצבור נקודות.


כללי הזהב לשיפור ציוני פסיכומטרי

כלל זהב ראשון – תרגול מביא לשלמות

תרגול מדויק וחכם של השאלות המופיעות בבחינה, בצד הפנמת ההסברים ודרכי הפתרון שריכזנו בעבורכם בערכת הסימולציות שלנו, ישפרו במידה ניכרת את יכולותיכם ויסייעו לכם להגיע אל היעד שהצבתם לעצמכם.

כלל זהב שני – לִמדו מטעויות

אל תיתנו לטעויות לתסכל אתכם, לִמדו אותן וּמֵהֶן. כל טעות שתעשו יכולה להפוך לרווח נקי בבחינת האמת. ככל שתבינו טוב יותר מה גורם לכם לטעות בבחינה – לחץ של זמן, יהירות או מחסור בידע – תוכלו לטפל בבעיה וכך תגדילו את הסיכויים שלכם להצליח.

כלל זהב שלישי – חומרים חדשים = סיכויים חדשים

אם למדתם למועד הקודם מחומרים של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, מחומרים של מכונים אחרים או מחומר הקיים באינטרנט, לא יהיה חכם מצדכם לתרגל שוב את אותם חומרים. לכן המלצתנו היא לתרגל לפסיכומטרי בפעם השנייה בעזרת חומרים מעודכנים, כגון אלו הקיימים אצלנו בערכת ההכנה לפסיכומטרי ואשר מתעדכנים ממועד למועד.

כלל זהב רביעי – להסתכל לפנים ולא לאחור

גם אם מציעים לכם קורס חוזר חינם או קורס בתשלום סמלי במכון שבו למדתם למועד הקודם, עשו לעצמכם טובה וותרו על ההצעה. אחת הסיבות לסרב להצעה היא שלרוב החומרים יהיו דומים, ובמקרים מסוימים אף זהים. סיבה נוספת היא שאם לא הצלחתם כיוון שהכיתה הייתה עמוסה או בשל היעדר כימיה עם המורה, אין שום טעם לחזור לאותה סביבת למידה. בחרו בדרך הכנה מתאימה לבחינה חוזרת. תרגול פסיכומטרי אונליין מקיף ואיכותי בהחלט יכול לקדם אתכם לעבר המטרה הנכספת.

כלל זהב חמישי – לחץ תנו לו לצאת

אחד מהגורמים הלא מטופלים בהכנה לפסיכומטרי הוא הלחץ. על פי מחקרים שונים שנערכו בנושא, לחץ פסיכולוגי משפיע השפעה ניכרת על תפקודם של נבחנים רבים ופוגע בהישגיהם. אמנם יש אנשים שהם "אייסמנים" באופיים, אבל כל אדם יכול ללמוד לתפקד טוב יותר במצבי לחץ. למי מכם שירצו עזרה אישית פנים אל פנים, אנו מציעים פגישת הכנה עם פסיכולוג מומחה בנושא הפחתת חרדת בחינות.

כלל זהב שישי – למה ללמוד בשישי?

אנו יודעים כי רבים מכם משלבים עבודה עם לימודים לפסיכומטרי, ועקב כך שוקלים לקחת קורס הכנה המתקיים בימי שישי או ללמוד בכוחות עצמכם בבית ביום זה. אנו מבינים את האילוצים ואת הצורך לעבוד בזמן ההכנה לבחינה, ועם זאת ממליצים שלא להתיש את עצמכם כך שתגיעו עייפים לקו הסיום. בערכת הפסיכומטרי אונליין שלנו תוכלו לתרגל בכל שעה ומקום שתרצו, כך שלא תהיו מוגבלים לימים ולשעות קבועים. בדרך זו תרוויחו זמן מנוחה ביום שישי, תוכלו ללכת לים, לקרוא ספר או לבלות עם חברים ותגיעו לבחינת האמת עם מספיק כוחות.

כלל זהב שביעי – העולם לא נבנה ביום אחד אלא בשבעה

קחו את הזמן ועשו דברים בצורה הדרגתית. למידה היא תהליך, ועל כן אל תצפו להגיע ליעדים שהצבתם לעצמכם בתוך חודש; יכול להיות שתגיעו, ויכול להיות שלא. לפיכך אנו ממליצים להתחיל את ההכנה לפסיכומטרי כחצי שנה לפני מועד הבחינה. בחודשיים הראשונים תוכלו לבחור את מסלול הלימוד המתאים ביותר מבחינתכם, להחליט איזה ציון אתם צריכים, היכן אתם מעדיפים להיבחן וכמה זמן וכסף אתם יכולים או רוצים להשקיע בתהליך ההכנה וכמובן להבין מה הבחינה דורשת מכם. לאחר שתסיימו את כל הבירורים ותדעו בדיוק לאן אתם מכוונים, מומלץ להתחיל ללמוד לקראת הבחינה. תחילה ללא מגבלת זמן, ולאחר שתרגלתם את כל סוגי השאלות, התחילו לפתור כמה שיותר סימולציות ומבחני אמת במגבלת זמן.

כלל זהב שמיני – אפשר להשתפר בכל אחד מהפרקים

יש תלמידים המניחים שהם אינם טובים בתחום או בנושא מסוים, ועל כן מוותרים מראש על הסיכוי שלהם להשתפר. עשו לעצמכם טובה ואל תהיו קשים עם עצמכם, די בכך שהמרכז הארצי לבחינות ולהערכה יקשה עליכם במבחן הפסיכומטרי. אמנם באופן טבעי יש תחומים ונושאים שאנו חזקים בהם יותר ואחרים שאנו חזקים בהם פחות, אבל אין נושא או תחום שאי אפשר להשתפר בו. די בשיפור קל בתחום "חלש" (2-1 תשובות נכונות בפרק), כדי שציונכם יעלה ב-50-20 נקודות. אם כן, אין טעם להתעכב על שאלות קשות ועל נושאים שוליים, אך גם אין מקום לוותר מראש על נקודות יקרות.

כלל זהב תשיעי – כל שיפור הוא משמעותי

ייתכן שגם שיפור של 100 נקודות בסימולציה האחרונה לעומת הראשונה יותיר אתכם בתחושה שלא השגתם דבר מכיוון שלא הגעתם לציון שאליו כיוונתם. אפשר להבין זאת, אבל אין מקום לבטל הישג משמעותי כל כך רגע לפני הבחינה. כפי שציינו, ההיבט המנטלי חשוב מאוד להצלחה. אם השגתם שיפור, העריכו את עצמכם על כך. זה רק מוכיח שאתם מסוגלים להשתפר ושמה שנראה בלתי אפשרי הפך לאפשרי. בכך תחזקו את הביטחון העצמי ואת תחושת המסוגלות שלכם לקראת הבחינה הפסיכומטרית ותגדילו את הסיכוי שלכם להצליח בבחינה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.