מה כוללת ההכנה?

 

 • מבחנים כמותיים: סדרות, אחוזים, בעיות בחשבון
 • מבחנים מילוליים: הוראות, אנלוגיות ועוד
 • מבחני צורות: צורות בשורה, מטריצות
 • זריזות ודיוק: תווים, שמות, מספרים
 • מבחני אנגלית: ניסוח מחדש, אוצר מילים ותרגול, זמנים וקובצי עזר

 • תרגול אונליין מתוזמן המדמה את יום המבחנים
 • תרגול אונליין מודרך המלווה הסברים וטיפים לפתרון
 • ניתן לתרגל אונליין כל מבחן ללא הגבלה
 • השימוש בערכה זמין מכל מחשב ודפדפן
 • ניתן לתרגל בערכה 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה

 

דיילים ודיילות בחברת התעופה ממונים על ביטחונם ורווחתם של הנוסעים וכן על מתן שירותים ומידע הקשור לטיסה. לתפקיד הייחודי הזה מתקבלים רק הטובים ביותר. ההכנה למבחן תבטיח שתגיעו מוכנים לכל שלבי המיונים ותעניק לכם יתרון משמעותי על פני מועמדים אחרים.

מה כוללת ההכנה למיונים לדיילי אוויר וקרקע?

 • הכנה לריאיון באנגלית– שלב א' מורכב ממספר דקות של ריאיון באנגלית וכן בדיקת אוצר מילים באנגלית. זהו שלב מסנן. רצוי להגיע להכנה לריאיון במכון נועם, הן לצורך שיפור האנגלית והן לתרגול שאלות בנושאים הנשאלים בראיונות למיונים לדיילי אוויר. הריאיון במכון ייערך באנגלית ובעברית על ידי פסיכולוג תעסוקתי. ניתן לקיים את הריאיון גם באמצעות תוכנת האונליין מכל מקום שנוח לכם.
 • הכנה למבחנים פסיכוטכניים– מי שעובר את שלב הראיון בהצלחה ממשיך לשלב המבחנים הפסיכוטכניים. המיונים כוללים מבחני הבנת הנקרא, השלמת משפטים, סדרות, מבחני חשבון ומבחנים מילוליים שונים. מומלץ לתרגל באמצעות ערכת ההכנה אונליין – גם על זמן על מנת לדמות את המבחן וגם באופן מודרך ולקבל טיפים וטכניקות לפתרון. ניתן גם לקבל הדרכה אישית על המבחנים על ידי מדריכה פסיכוטכנית מנוסה מצוות מכון נועם.
 • הכנה לדינמיקה קבוצתית– סימולציה של דינמיקה קבוצתית בקבוצה של 6 עד 10 אנשים הכוללת הצגה עצמית, סימולציות שירות ותרגיל כקבוצה. בסיום התרגיל יינתן משוב לכל המועמדים לאור ההתרשמות של המדריך. דינמיקה קבוצתית מהווה אחד השלבים המאתגרים בתהליך המיון, כאשר ההכנה המוקדמת משפרת משמעותית את הביצועים ומעלה את הסיכוי של המועמד להצליח בשלב זה.
 • הכנה למבחני אישיות– במהלך ההכנה אתם תבצעו את מבחני האישיות הרלוונטיים בכיתה של מכון נועם. לאחר מכן אתם תיפגשו עם מדריך מוסמך שינתח יחד אתכם את התשובות שנתתם במבחנים ויסביר לכם באופן מעמיק את אופן עיבוד התוצאות במבחנים אלו. התנסות במבחן והבנה של המשמעות שלו יסייעו לכם לענות על השאלות באופן שישקף נכון את התכונות שלכם.

← הכנה מלאה לדיילי אל על - התחילו לתרגל! 


"התרגול בערכה היה מאתגר וזה היה מעולה עבורי! בנוסף, ההכנה במכון תרמה לי מאוד לתחושת ביטחון ולמיצוי יכולותי."

 

הכנה למבחני מיון לתפקיד, דיילת אוויר, דצמבר 2018


 המבחנים לדיילי אוויר ודיילי קרקע כוללים מספר שלבים:

 • שלב הריאיון:
  שלב המיונים הראשון כולל ריאיון באנגלית. רמת האנגלית הדרושה גבוהה ומטרתה לאפשר לדיילים ולדיילות לשוחח באופן שוטף עם הנוסעים. הראיון באנגלית נמשך מספר דקות ובמהלכו יישאלו שאלות כגון: מדוע אתם רוצים להיות דיילי אוויר? למה אתם חושבים שאתם מתאימים להיות דיילי קרקע? ועוד. לעיתים גם יתבקשו המועמדים לתרגם משפטים מאנגלית לעברית כגון: "אסור לעשן במטוס", "הנחיתה תתבצע בעוד מספר דקות, הנוסעים מתבקשים לחזור למושביהם ולהדק את חגורת המושב".
  חשוב להתכונן לחלק זה מראש בעזרת ההכנה של צוות מכון נועם. ההכנה כוללת סימולציה של ראיון באנגלית ולאחר מכן משוב של המראיין. ההכנה תכין את המועמדים לחלק זה של ראיון ובמידת הצורך לראיון הנוסף שיתקיים לאחר המיונים הפסיכוטכניים והדינמיקה. ההכנה מתבצעת בהנחיית הצוות המקצועי והמיומן של המכון שכולל פסיכולוגים וצוות מורים המתמחים בשפה האנגלית. 
 • שלב המבחנים הפסיכוטכניים ומבחני האישיות:
  מי שעובר בהצלחה את הריאיון עובר למיונים של המבחנים הפסיכוטכניים. אורכו של המבחן כ-3 שעות. המבחנים מורכבים ממספר נושאים: מבחנים באנגלית הכוללים השלמת משפטים, הבנת הנקרא, אוצר מילים ועוד, מבחנים מילוליים וכן מבחנים בחשבון כגון סדרות. כל המבחנים מורכבים משאלות אמריקאיות בלבד. 
  תוכלו להתכונן לחלק זה של המבחן באמצעות ערכת ההכנה אונליין של מכון נועם שמאפשרת לתרגל כל מבחן על זמן או באופן מודרך. הערכה מאפשרת להיחשף לסוגי המבחנים השונים והתרגול בהם מוריד מרמת הלחץ ביום המבחנים. בנוסף, שלב זה של המיונים כולל מבחני אישיות – המבחנים נערכים במחשב ובכתב ומטרתם להכריע האם למועמד תכונות אישיות התואמות את דרישות התפקיד. המבחנים האלה לעתים קרובות בנויים באופן שעלול לבלבל את המועמד. קיימת טענה שהדרך הכי טובה לענות על השאלות היא לשלוף את המחשבה הראשונה שעולה בראשכם אך הדבר אינו נכון. ההבנה של המשמעות העומדת מאחורי כל שאלה תסייע לכם לענות על השאלות באופן ממוקד שישקף נכון יותר את התכונות שלכם. מכון נועם מציע לכם הכנה אישית הכוללת תרגול מעשי והנחייה של מדריך מוסמך. 
 • שלב הדינמיקה הקבוצתית:
  מי שעובר בהצלחה את השלב הפסיכוטכני, עובר לשלב הדינמיקה קבוצתית. הדינמיקה הקבוצתית נערכת בקבוצה של 6 עד 10 מועמדים. הדינמיקה מתבצעת מול נציגי חברות התעופה ופסיכולוג תעסוקתי. אורכה כ-3 שעות והיא כוללת הצגה עצמית, משימות קבוצתיות ומשימות בזוגות. רצוי ומומלץ להתכונן לחלק זה בעזרת צוות הפסיכולוגים המיומן של מכון נועם. המועמדים יעברו הכנה לדינמיקה שתדמה את יום המבחנים. במהלך הסימולציה יבצעו המועמדים משימות הדומות לאלו המופיעות במבחן האמיתי ויקבלו משוב ודגשים לשיפור.
 • שלב הריאיון השני:
  מי שעובר את יום המיונים בהצלחה יזומן לראיון נוסף עם דייל ראשי. במהלך הריאיון שאורך כחצי שעה יישאלו המועמדים שאלות הקשורות לתכונות טובות ורעות שלהם, אילו תכונות לדעתם דרושות לדיילים ועוד. לריאיון הזה רצוי ומומלץ להתכונן באמצעות ההכנה לריאיון של מכון נועם.

מועמדים שלא עוברים את המיונים מקבלים מייל עם תשובה שלילית. לחלק מהמועמדים לדיילי אוויר ניתנת האפשרות להגיש ערעור תוך 14 יום. וועדת הערעור כוללת את נציגי חברת התעופה. במהלך וועדת הערעור יעברו המועמדים ראיון נוסף של כ-10 דקות ובו יישאלו שאלות הקשורות לתכונותיהם וכן למה לדעת המועמדים לא עברו את המיונים. תוצאות וועדת הערעורים יינתנו לאחר יום.
לראיון הזה חשוב ביותר להתכונן, והמומחים שלנו ישמחו לעזור לכם בכך.

שימו לב! תוצאות המיונים נשמרות לאורך זמן ולא ניתן לגשת שנית למבחן בתקופה זו, לכן חשוב להתכונן היטב לכל שלבי המיונים ולא להסתמך על הזדמנות שנייה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.