כל עבודה בהישג ידך
 

פרויקט א"א - אקדמיה לגיל הצעיר - האוניברסיטה העברית ירושלים

מעוניינים שילדיכם יתקבלו לפרויקט א"א?
פרויקט א"א - אקדמיה לגיל הצעיר אשר מתקיים במרכז למעבדות לנוער על שם בלמונטה באוניברסיטה העברית מאפשר לתלמידים מצטיינים ללמוד באוניברסיטה במקביל ללימודים בתיכון ולסיים חובותיהם לקבלת תואר ראשון במדעי הטבע (B.Sc) טרם גיוסם לצבא. הפרויקט הוא שיתוף פעולה בין מכללת אורט ע"ש יוסף חרמץ בגבעת רם לבין האוניברסיטה העברית. הקבלה לפרויקט תלויה בסדרת מבחנים שעל ילדיכם לעבור. מכון נועם הכין עבורכם ערכת הכנה המאפשרת תרגול מוקדם של מבחני הקבלה, ומגדילה את הסיכויים להצלחה.

על תוכנית אקדמיה לגיל הצעיר

מטרת תכנית א"א היא לאתר ולעודד תלמידים בעלי יכולות גבוהות אשר מחפשים לאתגר את עצמם מבחינה אינטלקטואלית על ידי לימוד מקצועות מדעיים ברמה אקדמית. איתור התלמידים מתחיל בכיתה ז' כאשר סדרת המיונים מתקיימת בתחילת כיתה ח'. תלמידים אשר ימצאו מתאימים ישתלבו בקורס הכנה לקראת לימודים באקדמיה המתקיים במרכז המעבדות למדעים ע"ש בלמונטה בגבעת רם בירושלים.
בשנה הראשונה ללימודי התוכנית יתקיים קורס העשרה במתמטיקה אשר יועבר על ידי צוות אקדמי בכיר. היקף הקורס הינו 4 שעות שבועיות. החל מכיתה ט' ישתלבו התלמידים בלימודים אקדמיים ויוכלו לצבור נקודות זכות לתואר ראשון עד סוף כיתה יב'. תלמידים אשר יצברו יותר ממחצית הנקודות לתואר יוכלו לדחות את שירותם הצבאי בשנה אחת על מנת לסיים את לימודיהם.

תנאי קבלה לפרויקט א"א

על מנת להתקבל לתכנית א"א ידרשו התלמידים לעבור את שלבי המיון הבאים:

  • מבחן מכון קרני
  • הצגת תעודות בית ספר מהשנתיים האחרונות
  • ראיון אישי

מידע על מכון קרני

מכון קרני עורך מבחנים לאיתור ילדים מחוננים, לתלמידים בכיתה א' ועד התיכון.  התלמידים מאותרים למסגרות שונות כמו: כיתת מחוננים, בית ספר למחוננים, חוגי העשרה, מסלולים מדעיים בבתי הספר ועוד.
מבחני המחוננים נערכים בבית הספר או במכון קרני שבכפר סבא. על מנת להיבחן, יש להירשם מראש ולשלם סכום סמלי.

מידע על המבחן

המבחנים ברובם אינם מבוססים על חומר הלימוד בבית ספר ונקראים מבחנים פסיכוטכניים.
במסגרת מבחנים אלו, נתקלים התלמידים בשאלות ובאתגרים שאינם מכירים מהלימודים בבית ספר, כמו - אורך המבחן, כמות השאלות ולחץ הזמן. מטרת המבחנים של מכון קרני הינה איתור תלמידים בעלי פוטנציאל, המתאימים ללמידה במסלול למחוננים. המבחן מתוכנן לגילוי תלמידים בעלי תפיסה מהירה, סקרנות, כישורים מרחביים ועוד. רק בין 1%-3% מהתלמידים שניגשים לבחינה, מתקבלים אליה.

↑ לתחילת העמוד

מה כולל המבחן?

מבחני המחוננים כוללים מבחנים בנושאים כגון: כמותי, מילולי, צורות, מרחבי ועוד. בעבור כל נושא, מוקצב זמן למענה. לרוב, זמן המענה הממוצע לשאלה הינו דקה ומטה. המבחנים מאופיינים ברמת שאלות גבוהה ובזמן מועט לפתרון כל שאלה.

הנושאים שבבחינה

נושא פירוט
מילוליבחלק זה, יופיעו מבחנים מילוליים מסוגים שונים, כגון: כושר מילולי, השלמת משפטים, אנלוגיות מילוליות, יוצא דופן ועוד. מטרת המבחנים הללו הינה לבחון יכולות מילוליות שונות, אוצר מילים והבנת הנקרא.
כמותיבחלק הכמותי ישנם תרגילים מסוגים שונים. חלק זה כולל בעיות מילוליות, תרגילים מספריים בלבד, מבחני סדרות ומבחני הצבת נעלמים. בניגוד למבחנים בחשבון הנערכים בבית הספר, מטרת חלק זה אינה לבדוק ידע חשבוני בלבד, אלא כישורים מתמטיים שונים וחשיבה יצירתית לפתרון בעיות מתמטיות.
צורותתלמידים בגילאי בית ספר טרם התנסו במבחנים מסוג זה. חלק זה כולל מבחנים צורניים משני סוגים: מטריצות וצורות בשורה. לצורך המענה על שאלות אלו על התלמידים למצוא ולנסח את החוקיות שמתקיימת בין הצורות שבמבחן.
מרחביעל מנת לענות על חלק זה יש צורך בפיתוח כישורים מרחביים ואנליטיים. באמצעות היכרות ותרגול של שאלות אלו, המענה על השאלות הופך קל יותר.

↑ לתחילת העמוד

מדוע כדאי להתכונן למבחן?

גורמים כגון: אופיו השונה של המבחן, חוסר היכרות עם סוגי השאלות וזמן המענה המועט, משפיעים על תפקוד הילד בזמן המבחן. בנוסף, לעיתים הלחץ מפני המבחן גורם לילדים לתפקד באופן חלקי ולא להפגין את כישוריהם במלואם.
על מנת לעזור לילדיכם להגיע רגועים ליום המבחן, ולהצליח לממש את מלוא הפוטניאל שלהם, מומלץ לתת להם להתנסות קודם בערכת ההכנה שלנו למבחן לאיתור מחוננים של מכון קרני. מטרת ערכת ההכנה הינה להפחית את חוסר הוודאות והלחץ של התלמידים לקראת המבחן, ולאפשר להם לממש את יכולותיהם במבחן.
ערכת ההכנה האונליין שלנו הוכנה על בסיס משובים שנאספו מתלמידים ומהורים, והיא מדמה את המבחן בתוכן, בצורה ובזמנים.

הערכה מכילה שאלות מכל התחומים והרמות שישנם במבחן לאיתור מחוננים של מכון קרני: צורות בשורה, אנלוגיות, כושר מילולי, תרגילי חשבון, בעיות חשבון, חשיבה מרחבית, זריזות ודיוק, ועוד. הערכה פותחה ע"י צוות פסיכולוגים, אנשי חינוך ואנשי פיתוח ומחשבים עם ניסיון של שנים רבות בפיתוח מבחנים פסיכוטכניים.

↑ לתחילת העמוד לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
פרויקט א"א - ערכה בסיסיתפרויקט א"א - ערכה מורחבת

מבחני דוגמא בחינם
מבחן דוגמא בחינם-קרני מחוננים

ממליצים
"ההכנה הייתה ממש כיפית. זמן איכות של כל המשפחה. התקבלנו."
הכנה למסלול מחוננים, לכיתה ז', מבחנים בקרני, ינואר 2014 – ביה"ס שז"ר
"אני מרגיש בטוח בעצמי בזכות הערכה שלכם. המון תודה!"
תלמיד שנבחן במכון קרני, ספטמבר 2015


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id