מסלול שחקים - שירות צבאי שמכוון גבוה

מסלול שחקים הוא מסלול התמחות משולב ביחידה 8200, המציע לכם השתלבות ב-7 מסלולי שירות שונים, כגון שוב"ל, חבצלות אמנון ואח"מ. בסיום ההכשרה תשובצו בבסיסי אמ"ן ברחבי הארץ, ותוכלו לקחת חלק מרכזי במחקר מודיעיני מתקדם, בעיבוד נתונים ובבניית תמונת מצב עדכנית עבור הדרג המדיני והצבאי. 

הכשרות המסלול מתקיימות במתקני הדרכה אזרחיים שונים, ולרוב במסגרות טרום-צבאיות. בשל האופי הייחודי של התפקידים במסלול ושל אופי ההכשרה, תחויבו לחתום על תקופת קבע בת חצי שנה עד שנה וחצי. בנות שישרתו במסלולים השונים יידרשו להשלמת תקופת שירות החובה ל-32 חודשים. 


מה מצפה לכם בתהליך המיון למסלול שחקים?

תנאי הקבלה למסלול שחקים מחמירים, וכדי לעמוד בהם נדרשים נתוני איכות גבוהים במיוחד. נתוני האיכות ייקבעו בצו הראשון שלכם, ואף על פי שאמ"ן לא מסגיר את נתוני הסף שבהם צריך לעמוד, אם אכן תשיגו את הנתונים המתאימים, תקבלו זימון ליום מיון מרוכז.

יום המיון אורך כ-8 שעות, והוא מתקיים באופן פרונטלי במתקן "רמות", ברחוב מנחם בגין 53, תל אביב-יפו. הזימונים ליום המיון נשלחים בין החודשים אוגוסט לאפריל בכל שנה.

מבחנים פסיכוטכניים ומקצועיים

 מבחנים פסיכוטכניים  - המבחנים הפסיכוטכניים הם מבחנים ממוחשבים הדומים לאלו שבהם נבחנתם בצו הראשון. הפעם יבחנו המבחנים את השליטה שלכם בנושאים, כגון ידע כללי, צירופי מילים ולוגיקה. במקרים מסוימים תיבחנו גם במבחני זריזות ודיוק, מבחני הוראות, אנלוגיות מילוליות ועוד. 

מבחן מתמטיקה מומצאת - מבחן זה מורכב משני מבחנים שונים בני כשעה כל אחד, הכוללים כ-40 שאלות. מטרת המבחן היא לבחון את יכולת ההבנה שלכם, את היכולת שלכם ליישם במהירות חוקים חדשים ובלתי מוכרים ואת יכולתכם להסתגל בזריזות לצורת עבודה חדשה. לפני שיוצגו השאלות, יוצג בפניכם דף חוקים והוראות שיכיל חוקים מתמטיים מומצאים - אלו חוקים שלא תקפים מחוץ לגבולות המבחן ושלא נתקלתם בהם מעולם. בשלב השאלות תידרשו ליישם את החוקים החדשים שאליהם נחשפתם ולהתמודד עם השאלות בעזרתם. 

שפה מילולית מומצאת - בדומה למבחן המתמטיקה המומצאת, מבחן זה יציב בפניכם חוקי תחביר מילוליים חדשים ובלתי מוכרים, ויבקש מכם ליישם אותם באמצעות השאלות השונות שיציג. גם מבחן זה נועד לבחון את יכולת ההסתגלות שלכם למצבים חדשים ואת יכולת ההבנה והיישום שלכם. 

מבחן רובוט חכם -  במבחן זה יוצג בפניכם קוד מסוים שתפקידו להפעיל מכונה. השאלות שבמבחן ידרשו מכם לחשוב מה אפשרי לעשות במסגרת הפעלת הקוד ומה לא, מה יקרה אם הקוד ישתנה באופן זה או אחר ועוד. 

מבחן אישיות

שאלון 300 - מבחן אישיות ממוחשב הכולל היגדים בתחומים שונים, כגון מצבים כלליים, חברתיים ואישיים. המבחן יבקש מכם לדרג את מידת ההסכמה שלכם עם ההיגדים האלה בסולם שנע מ"איני מסכים כלל" ל"מסכים במידה רבה מאוד". תשובותיכם יסייעו לבוחנים לבחון את מידת ההתאמה של אופייכם לתפקיד, וכן לאתר נטיות אישיות שונות הרצויות לתפקיד, כמו גם כאלו שאינן רצויות בו. 

מיונים נוספים

ריאיון אישי וסיווג ביטחוני - רוב המיונים לתפקידי מודיעין דורשים סיווג ביטחוני ברמה גבוהה, לכן סביר מאוד להניח שגם המיונים למסלולי שחקים ידרשו זאת, אף על פי שלא ידועה רמת הסיווג המדויקת שאליה תידרשו. כמו כן, קרוב לוודאי שתצטרכו לעבור גם ראיונות אישיים במסגרת תהליך המיון שלכם. 

מבדקי קצונה - כל המועמדים שיעברו את שלבי המיון הראשונים למסלול, יזומנו גם למבדקי התאמה לקצונה כדי לבחון את התאמתם לשירות כקצינים בצה"ל. 

דעו מה מצפה לכם


שחקים - תתי-המסלולים

מסלול אע"מ

השירות במסלול אע"מ יאפשר לכם לקחת חלק מרכזי בנעשה ביחידת האיסוף המרכזית של חיל המודיעין. מסלול ההכשרה יכין אתכם למגוון תפקידים מרתקים המשלבים שימוש במחשבים ובמערכות טכנולוגיות מתוחכמות, התמודדות עם אתגרים אינטלקטואליים רבים, עיבוד וניתוח מידע, יכולות פיקודיות ועבודת צוות.

קורס ההכשרה הוא קורס האורך 4 חודשים במסגרת טרום-צבאית. הקורס מתקיים במתקן אזרחי במרכז הארץ. בוגרי הקורס ישובצו בבסיסי אמ"ן השונים ברחבי הארץ. 

תנאי הקבלה

  • פרופיל 25 ומעלה
מסלול שוב"ל

מסלול שוב"ל מיועד למתגייסים בעלי אוריינטציה ריאלית-לוגית שמעוניינים לעסוק בתחומי החלל והלוויינות. במהלך ההכשרה, תוכלו ללמוד על מושגים הנדסיים ופיזיקליים, ואף להעמיק בנושאים מודיעיניים שונים. 

בקורס ההכשרה תרכשו ידע בנושאים שונים הקשורים לפיזיקה ולהנדסה, וכן תלמדו לתפעל מערכות טכנולוגיות מתקדמות. מערכות אלו ישמשו אתכם בשירותכם הצבאי כדי לעמוד בקשר עם גורמים בתעשיית החלל ובתעשיות המודיעין המבצעיות. 

תנאי הקבלה

  • פרופיל 25 ומעלה
  • בוגרי תיכון במגמות ריאליות
  • התחייבות לשירות קבע בן שנה. בנות יידרשו להשלמת משך שירות החובה ל-32 חודשים
מסלול אמנון

מסלול אמנון משלב עיסוק בטכנולוגיות מסווגות בתחום הסייבר. המתגייסים למסלול, שאינם נדרשים בהכרח לידע קודם בתחום הסייבר או המחשבים, זוכים לקחת חלק משמעותי בעשייה המבצעית של יחידות הסייבר השונות.

קורסה ההכשרה אורך כחודשיים, ולאחריו ישולבו הבוגרים בקורסי המשך ביחידות אמ"ן השונות. 

תנאי הקבלה

  • פרופיל 25 ומעלה
  • המתגייסים למסלול נדרשים לשירות קבע בן 3 שנים. בנות יידרשו להארכת משך שירות החובה שלהן ל-32 חודשים
מסלול אח"מ

מסלול אח"מ מציע לכם שירות ייחודי המשלב נגיעה בעולמות טכנולוגיים ומודיעיניים ועבודת מחקר בתחומי הסייבר. 

ההכשרה כוללת קורס יסוד בן 3 חודשים. מדובר בקורס הכשרה טרום צבאי המתקיים במתקן אזרחי (בסיס סגור) במרכז הארץ. בסיום הקורס, ישובצו החניכים בהכשרות המשך בבסיסי אמ"ן ברחבי הארץ. מטרת ההכשרה היא לצייד את המתגייסים בכלים מחקריים וטכנולוגיים שונים, כגון שפות תכנות וטכנולוגיות ממוחשבות שונות.

בוגרי המסלול ישתלבו בבסיסי אמ"ן הפרוסים ברחבי הארץ, יובילו את המאמץ הטכנולוגי ביחידות הסייבר השונות בצה"ל ויוכלו להתקדם לתפקידי מפתח במערכי ההדרכה, הפיקוד והקצונה.

תנאי הקבלה 

  • פרופיל 25 ומעלה
  • התחייבות לשירות קבע בן שנה. בנות יידרשו להשלים את משך שירות החובה ל-32 חודשים
מסלול ארזים

מסלול ארזים הוא מסלול יוקרתי, ייחודי ומצומצם הפונה לעתודאים. העתודאים שיתגייסו למסלול ילמדו במסגרתו לתואר ראשון דו-חוגי במתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב במשך שנתיים. לאחר סיום הלימודים האקדמיים, העתודאים ימשיכו לקורס קצונה ויסיימו אותו בדרגת סרן. 

בתום התוכנית, יעברו הבוגרים קורס הכשרה שמשכו 5-3 חודשים (בהתאם לתפקיד), ובסיומו יעסקו במחקר מתמטי-טכנולוגי חדשני ובפתרון בעיות מתמטיות מורכבות במיוחד. 

תנאי הקבלה

  • פרופיל 25 ומעלה
  • עתודאי התוכנית יחויבו בשירות קבע בן 3 שנים
מסלול שמ"מ

מסלול שמ"מ הוא מסלול ההכשרה לאחת מיחידות אמ"ן המסווגות ביותר. 

קורס ההכשרה מתקיים במסגרת צבאית, ובמסגרתו ייחשפו החניכים לתכנים מגוונים, כגון לימודי מזרח תיכון ומדינות ערב, לימודי שפה, שיטות עבודה מחקריות ומערכות מודיעיניות ישראליות. 

תנאי הקבלה

  • פרופיל 25 ומעלה 
  • התחייבות לשירות קבע בן חצי שנה. בנות יידרשו להשלים את משך שירות החובה ל-32 חודשים
מסלול מח"א

החיילים המשרתים במסלול מח"א אמונים על מציאת פתרונות מודיעיניים מתקדמים לאיומים שונים בתחום הטכנולוגי. באמצעות שילוב תחומי ידע טכנולוגיים, מודיעיניים ומדעיים ומחקר בתחומי הפיזיקה, המחשבים והמתמטיקה, חושפים החיילים במסלול את האיומים השונים, ומפתחים מענה מודיעיני אפקטיבי עבורם. 

מסלול ההכשרה של החיילים במסלול ארוך - בסיום הטירונות, יתחילו החניכים ללמוד בקורס שיימשך 5 חודשים. לאחר הקורס, יצוותו החניכים לעבודה מעשית עם חוקר ותיק שישמש חונך. בהמשך ולפי ההתקדמות העצמאית של כל אחד, יהפכו החניכים לחוקרים עצמאיים. 

תנאי הקבלה 

  • פרופיל 25 ומעלה
  • התחייבות לשירות קבע בן שנה וחצי. בנות יידרשו להשלמת שירות החובה ל-32 חודשים
אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.