שמעתם על הוובינר החינמי שלנו לצו הראשון? קליק כאן לפרטים

מה זה ציון דפ"ר?

ציון הדפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני) הוא ציון שנקבע במבחנים הפסיכוטכניים (מבחני הדפ"ר) שנערכים בצו הראשון. הציון ילווה אתכם לאורך כל השירות שלכם, ובשילוב עם נתונים נוספים, כגון הפרופיל שלכם וציון ההתרשמות בריאיון האישי, הוא ישפיע על אפשרויות השיבוץ שיופיעו לכם בשאלון ההעדפות (מנילה), וגם על אפשרויות הקידום שיהיו לכם במהלך השירות (קצונה, פיקוד וכו'). מכאן, החשיבות הגדולה שלו.

ציון הדפ"ר שתקבלו ינוע בין 10 ל-90, בקפיצות של 10. הציון ייקבע על פי שקלול של הציונים שתקבלו בכל אחד מהנושאים הכלולים במבחני הדפ"ר. בסך הכול מצפים לכם במבחנים חמישה נושאים (אלא אם כן אתם נבחנים במבחן מותאם, ואז תיבחנו בנושא אחד בלבד), ובכל אחד מהם תקבלו ציון בטווח שבין 1 ל-9. למה זה חשוב ואיך בכלל ציון הדפ"ר שלכם עומד להשפיע על השירות שלכם? אנחנו מייד מגיעים לזה...


איזה דפ"ר תצטרכו בשביל התפקיד שאתם רוצים?

אז כמו שאמרנו, ציון הדפ"ר הוא נתון סופר חשוב - ככל שתקבלו ציון יותר גבוה, כך ייפתחו לפניכם יותר אפשרויות של תפקידים. הרשימה שהבאנו כאן תעזור לכם להבין מה המשמעות של כל ציון בסולם ציוני הדפ"ר ובאילו תפקידים תוכלו לשרת, רק שימו לב לדבר חשוב אחד: כשצה"ל בוחן את מידת ההתאמה שלכם לתפקידים שונים, הוא מביא בחשבון לא רק את ציון הדפ"ר שלכם, אלא גם את הציונים שקיבלתם בכל אחד מהנושאים במבחני הדפ"ר (שכאמור נעים בין 1 ל-9).

• דפ"ר 10 - הציון הנמוך ביותר, שדי נדיר שמקבלים. מלש"בים עם דפ"ר 10 יצטרכו לעבור ועדת חריגים כדי להתגייס. 

• דפ"ר 20 - ציון נמוך שמגביל מאוד את אפשרויות השיבוץ. גם חלק מהמועמדים שיקבלו את הציון הזה יצטרכו לעבור ועדת חריגים כדי להתגייס. 

• דפ"ר 30 - ציון נמוך, אבל לרוב הוא מאפשר שיבוץ ביחידה לוחמת.

• דפ"ר 40 - החל מהציון הזה אפשר לשרת בתפקיד פיקודי זוטר כמו מפקדי כיתות (מ"כים) ומפקדי כלואים, ובתפקידי הדרכה כמו מדריכי תותחנים או מדריכים בחיל הלוגיסטיקה.

• דפ"ר 50 - הציון הממוצע באוכלוסייה. ציון שמאפשר להשתבץ לתפקידים רבים, ובהם אפילו מסלולי ערבית בחיל המודיעין. בנוסף, הציון זה יאפשר לכם לקבל זימון ליום סיירות ולהתחיל את תהליך המיונים ליחידות הלוחמה המובחרות של צה"ל, ובהן שייטת 13, סיירת מטכ"ל, שלדג, דובדבן ומגלן.

• דפ"ר 60 - הציון המינימלי ליציאה לקצונה. בנוסף, הציון הזה יאפשר לכם להתמיין לקורסים ולמסלולים מובילים, למשל קורס חובלים ומסלול גאמ"א סייבר. עם הדפ"ר הזה תוכלו להתקבל גם לתפקידים שונים בחיל התקשוב: בודקי תוכנה, מפתחי לומדה, אנליסטים של מידע מבצעי וכו'.

• דפ"ר 70 - ציון זה (בצירוף הציון שתקבלו במבחנים הפסיכוטכניים ביום המא"ה) הוא ציון סף לתפקידים טכנולוגיים רבים, למשל תוכניתנים ומגיני סייבר, שפותח אפשרויות שיבוץ גם ביחידה 8200 וביחידה 81. זה גם ציון הדפ"ר שנדרש במיונים לקורס טיס.

• דפ"ר 80 - ציון דפ"ר 80 הוא ציון הסף שצריך כדי להתמיין ליחידות אקסקלוסיביות ולמסלולי עילית, למשל תוכנית תלפיות ומסלולים שונים של שחקים (כמו חבצלות).

• דפ"ר 90 - הציון הכי גבוה שאפשר להשיג במבחני הדפ"ר. עם ציון כזה, אין סוף לאפשרויות שייפתחו לפניכם.

לא קיבלתם את הציון שרציתם? אל תתייאשו

מעבר לזה שאתם יכולים להגיש ערעור על ציון הדפ"ר (כבר נרחיב על זה), אתם יכולים גם להגיש בקשה לוועדת חריגים באזור האישי שלכם באתר מתגייסים או במוקד מיטב במספר 1111.

כאן מתחילים לעבוד על הציון שאתם רוצים


איך מגישים ערעור על ציון הדפ"ר?

אפשר להגיש בקשת ערעור על ציון הדפ"ר שלכם דרך האזור האישי שלכם באתר מתגייסים, בתנאי שקיבלתם ציון של דפ"ר 70 או פחות.

אם אתם תלמידים שיש להם ממוצע 80 במקצועות הריאליים (5-4 יחידות מתמטיקה, פיזיקה, כימיה וכו') וממוצע 90 במקצועות הומניים (ספרות, תנ"ך, היסטוריה וכו'), או ממוצע 90 ב-3 יח"ל מתמטיקה וממוצע 90 במקצועות ההומניים - הבקשה שלכם תאושר ותקבלו מבחן חוזר. אבל גם אם אין לכם את הנתונים האלה, תוכלו לנסות בכל זאת לבקש מבחן חוזר.

בבקשת הערעור שלכם חשוב שיהיו הפרטים האישיים שלכם, מכתב אישי שמסביר למה לדעתכם מגיע לכם מבחן חוזר, המלצה מגורם מחנך וגיליון ציונים עדכני.

שימו : אי אפשר לבקש מבחן חוזר אחרי שכבר עשיתם מבחן חוזר אחד, ואי אפשר לשנות את ציון הדפ"ר במהלך השירות.

קליק לעוד פרטים בנושא ערעור על ציון הדפ"ר

שאלות נפוצות

יש לי פרופיל קרבי. מה הסיכוי שאקבל בשאלון ההעדפות תפקיד טכנולוגי?

בגדול, לרוב המוחלט של התפקידים הטכנולוגיים לא מקבלים מלש"בים עם פרופיל קרבי, אבל אם יש לכם רקע שמתאים לתפקידים טכנולוגיים למיניהם (למשל הרחבתם ערבית או שיש לכם ידע בתכנות) יכול מאוד להיות שכן תקבלו זימון לתפקידים שזה רלוונטי אליהם. ואם לא - תמיד אפשר להגיש בקשה מיוחדת למיטב. 

תוך כמה זמן מקבלים ציון דפ"ר?

את ציון הדפ"ר שלכם תקבלו עד חודש מביצוע המבחנים. תוכלו לראות אותו באזור האישי שלכם באתר מתגייסים.

מה נחשב ציון דפ"ר טוב?

הציון הממוצע באוכלוסייה הוא 50, כך שציון גבוה יותר - כלומר כזה שייתן לכם יותר אפשרויות בשאלון ההעדפות - כבר נחשב ציון טוב. ובאמת, החל מדפ"ר 60 ייפתחו לפניכם הרבה יותר דלתות: עם דפ"ר 60 למשל אפשר לצאת לקצונה, עם דפ"ר 70 תוכלו להתמיין ל-8200 או לטיס, עם דפ"ר 80 לנסות להתקבל לתלפיות או לחבצלות וכך הלאה.

איזה אחוז באוכלוסייה מקבל דפ"ר 90?

רק חמישה אחוזים מהמלש"בים שנבחנים במבחני הדפ"ר מקבלים דפ"ר 90.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.