כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(12) קראו עוד

מהי דינמיקה קבוצתית ולמה קשה לעבור אותה בהצלחה? 

דינמיקה קבוצתית היא מבחן בהשתתפות של 7 עד 10 מועמדים, שבו נבדקת מידת ההתאמה שלכם מבחינה אישיותית וחברתית לתפקיד שאליו אתם מועמדים. בין השאר נבדקת בדינמיקה היכולת לשתף פעולה, להוביל, לגלות גמישות, לשכנע ולקיים יחסים בין-אישיים תקינים.

את הדינמיקה יעביר מדריך מקצועי מוסמך, ובמהלכה תקבלו משימות שתצטרכו לבצע בקבוצה או בזוגות. המשימות עשויות להיראות תמימות ופשוטות לביצוע, אבל בפועל הן בוחנות לא מעט יכולות אישיותיות וחברתיות. חשוב שתזכרו שאף שאתם חלק מקבוצה, מה שנבחן הוא התפקוד שלכם כאינדיבידואלים. בסוף הדינמיקה המדריך שיעביר אותה יכתוב חוות דעת מקיפה על תפקודכם והתאמתכם לתפקיד, על בסיס ההתנהלות שלכם במשימות השונות.   

דוגמאות למשימות

משימת דירוג עובד מצטיין - במשימה זו תקבלו רשימה של חמישה עובדים ויהיה עליכם להחליט מי מהחמישה הכי ראוי לקבל פרס עובד מצטיין, ומי הכי פחות ראוי לכך. בשלב הראשון כל אחד מהמשתתפים יצטרך לקבל את ההחלטה לבדו, ובשלב השני תתבקשו לקיים דיון קבוצתי ולקבל החלטה משותפת.       

בחלק הראשון של המשימה רבים מתקשים להחליט מהו הדרוג הנכון והראוי ביותר, אך עיקר הקושי הוא בחלקה השני של המשימה. בחלק זה יהיה עליכם לשתף פעולה, להביא את עצמכם לידי ביטוי תוך כדי התחשבות באחרים, להציג נימוקים משכנעים לבחירה שלכם, ובעיקר להפגין את היכולות שאתם נדרשים להן בתפקיד שאליו אתם מועמדים. 

משימת משחקי תפקידים - משימה זו תתקיים בהשתתפות שני מועמדים, שכל אחד מהם יגלם דמות בסיטואציה שביסודה קונפליקט. המשתתפים יתבקשו לחתור למטרה שהוגדרה להם באמצעות דו-שיח תוך כדי שהם מציגים את עמדתם, רצונם וכדומה. 

הקושי העיקרי במשימה זו הוא שלא תמיד ברור מהו האיזון הנכון בין ההתעקשות על השגת המטרה לבין גילוי גמישות ונכונות להגיע לפשרה.   

אז איך מגיעים מוכנים לדינמיקה הקבוצתית? 

הדינמיקה הקבוצתית אינה שונה ממבחנים אחרים שתיבחנו בהם ביום המיון במובן הזה שהיכרות מוקדמת ותרגול יסייעו לכם להבין מה מצופה מכם ואיך כדאי להתמודד עם המשימות השונות.

במסגרת ההכנה שלנו תעברו סימולציה מלאה המדמה את מה שצפוי לכם ביום המיון. את הסימולציה ינחה מדריך מקצועי ומנוסה מצוות המכון, והיא תכלול משימות אופייניות לתפקיד שאליו אתם מתמיינים. אם הדינמיקה שלכם צפויה להתקיים בזום, גם הסימולציה תתקיים בזום כדי להעניק לכם חוויה מותאמת למיונים מרחוק. בסיום הסימולציה תקבלו מהמדריך משוב אישי ומפורט, ובו התייחסות להתנהלות שלכם במשימות השונות וכן דגשים לשיפור ולשימור. בנוסף תוכלו ללמוד מהמשובים שיקבלו שאר המשתתפים בהכנה. 

*הערה: בחלק ממכוני המיון, במיונים לתפקידים מסוימים, המבחן של דינמיקה קבוצתית מוחלף במבחן חדר בריחה. בעת תיאום ההדרכה ניידע אתכם באיזה מבחן אתם צפויים להיבחן, ונתאם לכם התאמה מתאימה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.