כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(20) קראו עוד

כיצד ומדוע להתכונן למבחן תיל?

מכון תיל מבצע מבחני קבלה לישיבות, מכללות וארגונים. מבחני תיל הם מבחנים פסיכוטכניים ממוחשבים. לרוב, זהו מפגשם הראשון של המתמיינים עם מבחנים מסוג זה. המפגש הראשוני, לצד הזמן המוגבל ועצם מעמד המבחן, מפעיל לחץ רב ויכול להשפיע על יכולת ההתמודדות וכך גם על תוצאות הבחינה - כלומר להציג תמונה שלא תואמת את יכולות המתמיין או המתמיינת. הכנה מוקדמת תספק לכם היכרות עם נושאי הבחינה ושליטה בהם.

מכון נועם בנה ערכת הכנה אינטרנטית למבחן תיל לפנימיות. ערכת ההכנה שלנו כוללת שאלות בסגנון המבחן שתעברו. באמצעות תרגול בערכה תיחשפו לסוגי השאלות שיופיעו במבחן. כך לא תהיו מופתעים ולחוצים בעת פתרון המבחן, ותגיעו אליו רגועים ומצוידים בכל הידע הנדרש כדי לעבור אותו בהצלחה.


לשדרוג ההכנה:

הדרכה אחד על אחד לקראת המבחנים הפסיכוטכניים

מפגש הדרכה אישי, בן 90 דקות, עם מדריכה פסיכוטכנית מצוות המכון. במהלך המפגש המדריכה תתייחס לשאלות שעלו במהלך התרגול בערכה, תיתן כלים וטיפים להתמודדות יעילה ומהירה עם השאלות במבחן, ותנחה איך כדאי להמשיך ולהתכונן עד למועד המבחן. ההדרכה כמובן מותאמת למכון המיון ולכיתה הרלוונטיים. לבחירתכם, המפגש יכול להתקיים במכון או בזום.

מעוניינם בהדרכה? סמנו  בתיבת המכירה

הכנה לריאיון האישי

מפגש זום בן שעה עם אחד או אחת מהמראיינים המקצועיים שלנו במכון. ההכנה מורכבת מסימולציה של ראיון הקבלה בפנימייה, שבה המראיין או המראיינת ישאלו שאלות הנוגעות, בין היתר, במוטיבציה, בתחביבים ובהישגים של התלמידים; לאחר מכן יוקדש זמן למשוב על הסימולציה - איך לבנות את התשובות, באילו מקומות כדאי לפרט יותר ובאילו פחות, למה חשוב לשים לב בשפת הגוף וכן הלאה.

מעוניינם בהכנה לריאיון? סמנו  בתיבת המכירה


פנימיות שדורשות מעבר מבחן מיון תיל

פנימייה

פנימיות רבות ממיינות בעזרת מבחן תיל, החל מפנימיות חקלאיות ועד פנימיות טכנולוגיות ומדעיות. טרם הבחירה בפנימייה מומלץ לקרוא עליה ועל הערכים שהיא מקדמת. יש פנימיות למצוינות אשר על מנת להתקבל אליהן צריך לעבור מבחן פסיכוטכני.

פנימייה צבאית 

יש פנימיות צבאיות לפיקוד, כמו גם פנימיות של חיל הים, חיל החימוש וחיל האוויר, שממיינות מועמדים בעזרת מבחני תיל. במרבית הפנימיות הצבאיות יש לעבור ימי מיון הכוללים בין היתר מבחנים במתמטיקה, אנגלית או עברית ומבחן פסיכוטכני.

שימו לב! יש פנימיות שאחד מתנאי הקבלה שלהם הוא מעבר מבחן במתמטיקה. כדי לעזור לכם להתכונן, פיתחנו ערכת הכנה במתמטיקה שתשפר את הסיכויים שלכם להצליח בבחינה.


מידע נוסף על מבחן תיל

המבחנים בתיל נערכים באמצעות מחשב ונמשכים כשלוש שעות. 

בעת פתרון המבחן, לקראת כל סוג שונה של שאלות מופיעה הודעה המכילה הוראה, הסבר ושאלה לדוגמא. יש לקרוא בעיון את ההנחיות המופיעות בהודעה זו טרם המשך המבחן. במהלך המבחן לא ניתן להשתמש במחשבון - יינתנו דפי טיוטה לצורך חישובים ידניים. 

סוגי השאלות הצפויים במבחנים:

  • מילולי: שאלות מסוג אנלוגיות מילוליות, אוצר מילים ועוד.
  • חשבון: שאלות מסוג סדרות חשבוניות, בעיות מילוליות ועוד.
  • צורות: מטריצות, צורות בשורה.
  • שאלות היגיון שונות.
  • שאלות הבודקות הבנה טכנית.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.