כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(9) קראו עוד

תוכנית צוערים בשירות המדינה

התוכנית נוסדה בשנת 2012 כדי ליצור עתודה ניהולית איכותית לתפקידים שונים בשירות המדינה. ההשתתפות בתוכנית כרוכה בתהליך מיון קפדני שבסופו זוכים להתקבל רק כ-30 מועמדים. מרגע שהתקבלו, הצוערים מועסקים כעובדי מדינה, ועליהם להתחייב לעבוד בשירות המדינה לפחות 4 שנים מסיום ההכשרה.

התוכנית מורכבת משני שלבים:

 • הכשרה – הכשרה בת שנתיים, הכוללת לימודי תואר שני מורחב במדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית, בשילוב הכשרה עיונית וחווייתית במגוון היבטים הקשורים לעשייה הציבורית, והתמחות עם חונך אישי המותאם לצוער.
 • השמה – השתלבות אישית של הצוערים בשירות המדינה לאורך ארבע שנים, באופן שבו יוכלו להשפיע ככל הניתן, בהתאם לכישוריהם ולהכשרה שעברו. לאחר שלב זה יתקדמו הצוערים בשירות המדינה בהתאם לעבודתם בפועל.

תנאי הסף להגשת מועמדות:

בוגרי תואר ראשון או תואר שני בהצטיינות או בממוצע 84.5 ומעלה במוסדות אקדמיים מוכרים בארץ.

*מועמדים אשר יגיעו לשלב מתקדם יידרשו לגשת לחלק הכמותי של מבחן ה-GRE ולהשיג בו ציון 146.


"בזכות הערכה שלכם קיבלתי ציון 9 מתוך 9! תודה רבה למכון נועם!"

 

נבחנה במיוני צוערים לשירות המדינה – מאי 2019


איך תסייע לכם ערכת ההכנה להתכונן ליום המיון?

  • חיזוק השליטה בחומר: ודאי חלף זמן רב מאז תרגלתם לאחרונה את סוגי השאלות הצפויות במבחן. קובצי "הסרת החלודה" יסייעו לכם לחזק את השליטה בכל הנושאים, ולהגיע ליום המיון כשאתם רגועים ומוכנים. 
  • תרגול ממוקד בכל תחומי המבחן: ערכת ההכנה כוללת תרגול מעשי וממוקד בכל הנושאים הצפויים בבחינה. התרגול בערכה מוגבל בזמן ומטרתו לדמות עד כמה שניתן את תנאי הבחינה האמיתיים.
  • הכנה למבחני אישיות: הערכה כוללת הכנה מקיפה למבחני האישיות הצפויים ביום המיון, הכוללת מידע תיאורטי רב ותרגול מעמיק.
  • ידע הוא כוח: ערכת ההכנה כוללת מידע תיאורטי על התחנות השונות הצפויות לכם ביום המיון, וכן טיפים ייחודיים שיסייעו לכם להגיע ליום המיונים בתחושת ודאות וביטחון.

באפשרותכם להוסיף לערכת ההכנה אונליין הדרכה אישית עם מאבחנת פסיכוטכנית. הדרכה זו מתקיימת במפגש פנים אל פנים או בזום, ובמהלכו תעבור איתכם המאבחנת על הנושאים הצפויים במבחן ותיתן לכם טיפים וכלים חשובים לקראת המבחן. בזמן ההדרכה תוכלו להעלות שאלות שהתקשיתם איתן בזמן התרגול. סמנו וי בתיבת המכירה אם אתם מעוניינים גם בהכנה זו. 

מיונים בימי קורונה

נציבות שירות המדינה ממשיכה לקיים את תהליכי המיון לקורס הצוערים כסדרם בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כך שנכון להיום ועד הודעה חדשה יתקיימו המיונים באמצעים מקוונים.

מה צריך לדעת לקראת המבחנים הממוחשבים?

 • ימים ספורים לפני מועד המבחן יישלח אליכם קישור למערכת המבחנים. אם לא קיבלתם אותו, זכרו לבדוק גם את תיקיית הספאם.
 •  תוקפו של הקישור יפוג בתום הזמן המוקצב. הקפידו להתחבר במועד שאליו זומנתם.
 •  יש להיכנס לקישור המבחן באמצעות דפדפן גוגל כרום או פיירפוקס, במחשב או במחשב הנייד (אין אפשרות להיבחן בטלפון הנייד). ודאו מראש שיש ברשותכם תעודת זהות או רישיון ובהם תמונה עדכנית, ושמצלמת הרשת שלכם פועלת ומכוונת אל פניכם. אם אינכם יכולים להיבחן בשל בעיה טכנית, פנו אל מרכז השירות של אגף בחינות ומכרזים בטלפון 9276*.
 •  אף שמבחן המיון יתקיים בסביבה הביתית שלכם, יש להתייחס אליו כאל כל מבחן מיון אחר - קבלת סיוע מחברים וכן שימוש במחשבון, במילון ובמידע מהאינטרנט אסורים בהחלט, ועלולים להוביל לפסילת מועמדותכם.
 •  במקרה של תקלה טכנית בזמן ביצוע הבחינה פנו אל המכון שבו נערכים לכם המיונים (קינן שפי במייל nasham@keinan-sheffy.co.il ; אדם מילא בטלפון 03-6450072). אם לא התקבל מענה בתוך 30 דקות, יש לפנות למרכז השירות של אגף בחינות ומכרזים.
אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.