מתי מקבלים צו ראשון?

התשובה לשאלה הזו תלויה בתאריך הלידה העברי שלכם. (זה הזמן להסתכל בתעודת הלידה או פשוט לשאול את אמא או אבא).

 • ילידי תשרי עד אדר, שיחגגו 16 מוקדם יותר, יקבלו צו גיוס ראשון בחודשים דצמבר, ינואר או פברואר.
 • ילידי ניסן עד אלול, שיחגגו 16 מעט מאוחר יותר, יקבלו צו גיוס ראשון בחודשים אפריל, מאי או יוני שלאחר מכן.

בהמשך השנה יכולים לזמן אתכם לבדיקה חוזרת או להשלמות במידת הצורך.


טיפים חשובים לצו הראשון

  • השלימו את הבדיקות הרפואיות – יש אפשרות לעשות בדיקות דם ושתן במרפאה של קופת החולים. את התוצאות (שחייבות להיות תקפות ל-3 חודשים לפני מועד הצו הראשון) תוכל להביא איתך ללשכת הגיוס, במקום להתרוצץ ביום המיונים, שהוא מאוד מלחיץ בכל מקרה.
  • עברו בדיקת ראייה – למרכיבי משקפיים מומלץ להביא מסמכים רפואיים מתאימים.
  • רשמו את כתובת הדוא"ל שלכם, והביאו אותה עמכם לצו הראשון. אם אין לכם מייל- צרו חשבון לפני כן.
  • כדאי להצטייד באוכל ושתייה, וגם להביא כסף כדי לקנות במכונות או בשק"ל (סוג של קיוסק צבאי).
  • היו סבלניים- יתכן שתצטרכו להמתין בתורים הארוכים עם שאר המלש"בים שזומנו לצו ראשון. מומלץ להביא אתכם דברים שיעזרו לכם להעביר את הזמן, כמו פלאפון, ספר, או עיתון.
  • התחילו להתכונן למבחנים הפסיכוטכניים! המבחנים הפסיכוטכניים בצו הראשון יקבעו את הדפ"ר והקב"א שלכם, ולכן יקבעו גם את אפשרויות השיבוץ שצה"ל יפתח בפניכם. לכן חשוב מאוד להתכונן מראש.
   ערכת ההכנה אונליין של מכון נועם נועדה בדיוק לזה, תוך ארבעה חודשים (ובעצם גם תוך 7 ימים אם צריך) תוכלו להגיע מוכנים ולשפר את סיכויי הקבלה שלכם.
  • כל שנותר עכשיו הוא לקחת נשימה עמוקה. אתם יודעים לקראת מה אתם הולכים, למדתם והתכוננתם, כל המבחנים מוכרים לכם ואתם בשליטה. התייחסו ברצינות למאבחנות ולמבחנים, וקחו את הכל בסבלנות. עוד כמה שעות והצו הראשון יהיה מאחוריכם, ועתידכם הצבאי לפניכם.

"הבן שלי מתגייס עוד שבועיים והודות להכנה הטובה שלכם לקראת צו ראשון הוא קיבל את מה שרצה"

 

אמא מרוצה, הכנה לפסיכוטכני צו ראשון, אוגוסט 2018

שאלות נפוצות

אפשר להביא את ההורים לצו הראשון?

מותר להגיע עם הורה אם מדובר בנער/ה עם מוגבלות שלא מאפשרת הגעה ללא ההורים. אחרת, אין כניסה של הורים ללשכת הגיוס. את הצו הראשון תצטרכו לעשות בלי אבא ואמא. אין טעם להביא אותם כי הם יצטרכו לשבת בחוץ כל היום, אז אם הם נותנים לכם טרמפ תיידעו אותם שכדאי שיעשו עוד תוכניות ליום הצו הראשון שלכם ושיגלו סבלנות כי יתכן וזה יקח הרבה זמן.

קיבלתי צו ראשון ולא יכולתי להגיע, אבל שכחתי להודיע. מה יקרה עכשיו?

ככלל כדאי להודיע למרכז המידע של לשכת הגיוס אם קיבלתם צו ראשון ואתם לא יכולים להגיע, אם שכחתם להודיע לא צריך להיבהל. צו נוסף עם תאריך חדש יגיע לביתכם, דאגו להתייצב או להתקשר לתאם מועד אם המועד המיועד לא מתאים לכם. במידה ולא התייצבתם שלוש פעמים זה כבר הופך להיות לא נעים... כולל צו פקודת מעצר לתהליכים.

איך לדחות צו ראשון?

אתם יכולים להתקשר למוקד של מיטב בטלפון 3529* או 03-738-8888 ולספר מהי סיבת הדחייה. קחו בחשבון שאתם עלולים "להתייבש" מעט בהמתנה, אבל בטלפון תוכלו להיות בטוחים שהצד השני קיבל את בקשת הדחייה שלכם.

אופציה נוספת היא לפנות למיטב דרך עמוד הפייסבוק שלהם או במייל.

שמעתי שהמבחנים הפסיכוטכניים לוקחים מלא זמן, חבר שלי המליץ לי ללחוץ אנטר כל הזמן ולסיים מוקדם, למה לא בעצם? גם ככה ייקחו אותי להיות לוחם אם יש לי פרופיל גבוה.

המבחנים האלו קובעים את העתיד שלך, היום אתה חושב על להיות לוחם, מחר תחליט שאתה רוצה להיות קצין, שנה בתפקיד ותחלום לשנות שיבוץ למשהו אחר ולהתקדם, אי אפשר לדעת מה יהיה והמבחנים האלו קובעים הכל! עם דפ"ר נמוך קשה מאוד עד בלתי אפשרי להתקדם בצבא לשנות עמדות, והצבא בארץ הוא קרש קפיצה גם לחיים האזרחיים. הרבה מאוד תפקידים אזרחיים מסתמכים על ניסיון צבאי בתחום בלבד, או על קצונה. אל תלחץ אנטר ותקדיש את הזמן לענות נכון ובביטחון.

הניסיון שלנו מלמד שהכנה מוקדמת לצו ראשון תעלה את ציון הדפ"ר ותאפשר לכם לזכות בתפקידים טובים יותר בצה"ל.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.