טיפים לפני המבחנים: איך להירגע?

אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על הביצועים שלנו במבחני מיון הוא הלחץ. הגיעו ליום מבחני המיון בגישה חיובית כלפי המבחנים. היזכרו בנקודות חשובות שעלו במהלך ההכנה במכון נועם ודמיינו איך הפעם תתמודדו טוב יותר. דברו אל עצמכם בביטויים חיוביים, כל אמירה שלילית סלקו מיד. חשבו על שיטות שמרגיעות אתכם: לקרוא, ללכת לים, לראות סרט, לשמוע מוזיקה. ניתן לחזור על תהליך הדמיון המודרך בבוקר יום המבחן.

מיצאו זמן שקט רק לעצמכם ודברו אליכם באופן חיובי, אפשר גם בקול רם:

 • אני בטוח/ה בעצמי.
 • אני טוב/ה ומוצלח/ת.
 • אני מתאימ/ה לעבודה.
 • אני אצליח במבחנים.
 • אני בטוח/ה בעצמי.
 • יש לי ניסיון רב.
 • אני אדם טוב ומוצלח.

חזרו על פעולה זו מספר פעמים יום לפני המבחנים.


טיפ ערב המבחן: מה עליי לעשות?

 • התארגנות - על מנת להגיע בזמן ליום מבחן המיון ודאו שאתם יודעים לאן להגיע וחשבו את זמן הנסיעה. אם אתם נוסעים ברכב פרטי, הכינו את היעד בוויז לפני הנסיעה וודאו שאתם יודעים כיצד להגיע באופן עצמאי. אם אתם נוסעים בתחבורה ציבורית ודאו שאתם יודעים את מספרי הקווים ומועדיהם.
 • פסק זמן – מיצאו לכם רבע שעה רק לעצמכם. שבו בשקט, הרגעו, עצמו עיניים ודמיינו את עצמכם מתנהלים ביום המבחן עצמו. דמיינו שאתם נכנסים למקום העבודה שלכם. יש לכם זכות מלאה להיות שם. דמיינו זאת באותה רצינות ואחריות שהייתם נכנסים לעבודה.

בוקר מבחן המיון

 • הגעה בזמן – הגעה באיחור ליום המבחנים תיצור רושם שלילי על הבוחנים עוד לפני שפגשו אתכם וכן יכולה לגרום ללחץ שישפיע עליכם בביצוע המבחנים.
 • אוכל ושתיה – מבחני המיון הם מבחנים קשים ומפרכים. הם אורכים כ-8 שעות. לכן רצוי להצטייד בבקבוק מים וכן באוכל כמו כריך או פרי. לא מומלץ להביא אוכל מלכלך או שמדיף ריח חזק.
 • לבוש ורחצה – ודאו שאתם מקולחים, מגולחים, מצוחצחים, נקיים, רעננים, מבושמים ולבושים בבגדים נקיים ובצורה מכובדת. רצוי להגיע בבגדים סולידיים, עם צבעים סולידיים.

התנהגות במהלך מבחן המיון

חשוב להתנהג בכבוד וברצינות לאנשים שתפגשו במהלך היום: לבוחנים, למאבחנים, לפסיכולוגים, לנבחנים האחרים, לפקידת הקבלה. הצוות המקצועי שמלווה אתכם במהלך היום בוחן את התנהגותכם גם כשאתם לא במבחנים. זכרו לכבות את מכשיר הפלאפון או כל מכשיר אחר שעלול להפריע למהלך המבחנים.


טיפים למבחני מיון - מבחנים פסיכוטכניים / מבחני חשיבה

1. בתחילת כל מבחן יש לחשב, במידת האפשר, אומדן זמן שיש להקדיש לכל שאלה.
2. אם "נתקעת" בשאלה באמצע המבחן, יש לנחש תשובה ולעבור לשאלות הבאות.
3. אם הזמן עומד להסתיים ונותרו מספר שאלות, יש לבצע ניחוש מושכל: לקרוא מהר את השאלה, לעבור על התשובות ולבחור בתשובה שנראית הכי מתאימה.
4. רצוי להביא שעון יד למבחן להארכת זמן הבחינה במידה והבחינה לא במחשב.
5. במהלך ביצוע המבחנים היו ממוקדים והתעלמו מהסחות. אם אתם מרגישים בעומס או לחץ במהלך ביצוע המבחנים, מומלץ לצאת להפסקה קטנה, לשתות / לאכול דבר מה, להרגיע את עצמכם ולחזור רעננים להמשך המבחנים.

← תרגלו ערכות הכנה למבחנים הפסיכוטכניים


טיפים לראיון עבודה

הרבה מרואיינים רואים במראיין אדם מאיים עם יכולת השפעה מכרעת על עתידם. בדרך כלל המראיין הוא פסיכולוג, וידיעה זו מעצימה את תחושת הלחץ של המרואיין. הטיפים שלנו יעזרו לך להפחית את תחושת הלחץ מהמראיין, במטרה לענות על כל שאלה בצורה הטובה ביותר.

← הכנה לכל סוגי הראיונות

← למדו טיפים לריאיון עבודה


טיפים למבחני אישיות

מבחני האישיות נכתבו כך שבעזרתם אפשר לחשוף חלקים פחות חשופים באישיות הנבחן. מבחני אישיות כוללים סוגים שונים כגון ציורים, העתקת צורות, השלמת משפטים תיאור תמונות ועוד. בעוד ראיון ודינמיקה קבוצתית בוחנים התנהגות מוחצנת, מבחני האישיות מאפשרים לבוחנים להשלים את התמונה ההתנהגותית על ידי גילוי מידע נוסף לזה שהתגלה בראיון או במבחן הקבוצתי.

← הכנה למבחן אישיות אונליין

← קראו על דוגמאות למבחני אישיות


טיפים לדינמיקה קבוצתית

המטרות המרכזיות של דינמיקה קבוצתית הן לבחון: יכולת עבודה בצוות, לבדוק יכולות ניהוליות, לבחון כישורים חברתיים ועוד. במהלך הדינמיקה, יידרש כל נבחן להתמודד עם מספר מטלות בקבוצה המונה בין 10-6 מועמדים. בחלק מהמקרים, הנבחנים בקבוצה מתמודדים על אותו תפקיד. קיבצנו עבורכם תרגילים וסימולציות עיקריות המקובלות בדינמיקה הקבוצתית.

← למדו עוד על דינמיקה קבוצתית

← קראו על דוגמאות לדינמיקה קבוצתית

 

בסרטון - טיפים למרכז הערכה:

Play

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.