כל עבודה בהישג ידך
 

טיפים למרכז הערכה

זומנתם למרכז הערכה? מתלבטים אם "להנמיך פרופיל", לשמור על אווירה נעימה ולשתף פעולה למען הצלחת הקבוצה או להוכיח את כישורי המנהיגות והניהול שלכם גם במחיר של השתלטות על הפעילות? למדו מהי מטרת מרכזי ההערכה, מה הם מחפשים במועמדים ואיך לזכות בהערכה גבוהה.

מהי המטרה של מרכזי ההערכה?

מטרת מרכזי ההערכה היא לבחון את התנהגותו של היחיד ואת ההתאמה של כישוריו החברתיים לתפקיד. כלומר, הצלחת הקבוצה חשובה, אך ההתנהלות האישית במהלך ההערכה חשובה אף יותר. 

מרכז הערכה - מה עלול להכשיל אותי?

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על התפקוד במהלך מרכז הערכה הוא הלחץ במהלך הדיון. קבוצה יכולה להיות מקום מגונן ותומך; כשאנו בקבוצה תומכת, במשפחה, בין חברים, אנו לרוב חשים ביטחון. אנו לא לבד, יש לנו עם מי להתייעץ, ממי לקבל עזרה. בקבוצה תומכת יש כללים וחוקים. כשהכללים ברורים נבחנים יודעים איך להתנהג, כיצד לפתור קונפליקטים.

אולם, כללים אלה לא חלים על מרכז הערכה. במרכז הערכה אין סמכות מוסכמת, והנבחן חש חוסר ביטחון, קיים חשש שתשתרר אנרכיה, מתיחות, ומאבקי כוח. הסמכות היחידה במרכזי הערכה היא של הבוחנים שמנהלים את הפגישה, אך הם אינם חלק מהקבוצה הם מייצגים את הארגון מעל לקבוצה, ולמעשה בתוך הקבוצה עצמה אין סמכות מוגדרת, אין מי שהוכר כמנהיג, אין חוקים, כל הנבחנים שווים. חסר לקבוצה מנהיג פורמאלי מוסכם. כשאין סמכות מקובלת שקובעת מה לעשות, כשאין כללים מוסכמים, המתח בקבוצה עולה.

מצב הלחץ מתחזק גם בשל העובדה שלעתים:
•חלק מהנבחנים, בשל תחושת הלחץ מגיבים בשתלטנות ותוקפנות. דבר שמגביר את תחושת הלחץ.
•חלק אחר של הנבחנים יגיב במבוכה והסתגרות, בתחושה שאין להם רצון לתרום באווירה כל כך מתוחה, שמרכז הערכה אינו מאפשר להם להביע את יכולתם האמיתית, שהאנשים הכוחניים לא מאפשרים להם להשתתף.

איך לצלוח את המכשולים שטמונים במרכז ההערכה?
ההכנה למרכז הערכה מפחיתה את רמת הלחץ ומאפשרת להגיע למבחן יותר רגוע וממוקד. כשרמת הלחץ יורדת, היכולת לפעול באופן ענייני משתפרת, זה היתרון הגדול של הכנה למרכז הערכה. למדו עוד על הכנה למרכז הערכה.


↑חזור לתחילת העמוד

טיפים להתנהלות במהלך ההערכה

•נבחן שסגנונו אסרטיבי והחלטי, שרעיונותיו מתקבלים, שתרומתו לקבוצה משמעותית, יוערך כמתאים לניהול.
•נבחן שהתנהגותו ידידותית, מתחשבת ונעימה, אך חסרה כוח השפעה, יוערך כמתאים לתפקיד איש צוות, ופחות לתפקיד ניהולי.
•נבחן שמתנהג בתוקפנות ושתלטנות יוערך כמועמד שמתקשה לפעול בחברת אנשים. הוא לא יומלץ לתפקידי צוות, ולעיתים ייפסל גם לתפקידים אחרים.
•נבחן שיציג מעורבות נמוכה, לא יומלץ לתפקידי ניהול, ייתכן כי נבחן כזה יומלץ לתפקידים טכניים, למשל, תפקיד כבודק תוכנה בחברת היי-טק.

לימדו עוד על:

דינמיקה קבוצתיתראיון עבודה
מבחני אישיותקורות חיים
מבחנים פסיכוטכניים


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
אדם מילא – הכנה אונלייןחנות מכוני מיון וארגוניםAKT – חנות אונלייןקינן שפי – הכנה אונליין
פילת – הכנה אונליין


מבחני דוגמא בחינם


ממליצים
מאוד מרוצה, עבר בהצלחה את המבחנים. הרגיש שהגיע מוכן ולא הפתיעו אותו.
הכנה לכבאות, יולי 2013
ההכנה שעשיתי במכון נועם עזרה לי מאוד. התמונות היו ממש זהות, הסיפורים היו ממש קלים. קיבלתי ציון 7 והתקבלתי. תודה רבה.
נבחנה בקינן שפי לנמל אשדוד, יולי 2013


Created by red-id