כל עבודה בהישג ידך
 

האם להתפטר מהעבודה?

השבוע באחת מפגישות הייעוץ פגשתי גבר בן 50 שהחליט להתפטר מעבודתו כמנהל בכיר בחברת הייטק לצאת לטיול להודו ולחפש עבודה חדשה לאחר שישוב משלושה חודשי טיול במזרח. כששאלתי למה החליט לעזוב תפקיד בכיר לפני מציאת עבודה חדשה, הוא השיב: "נמאס לי, כבר 3 שנים אני רוצה לעזוב את העבודה הזאת, אני רוצה להחזיר את השליטה לחיים שלי, לעשות כל מה שבא לי, יש לי אפשרות כלכלית לא לעבוד." התשובה היתה טעונה רגש חזק שעוצמתו הפתיעה אותי.

התלבטתי מה לייעץ לו. הלב אמר: "אם זה מה שהוא באמת רוצה, שיתפטר, שיסע להודו, שיירגע, שייהנה, יחזור ויחפש עבודה חדשה." השכל אמר: "נכון יותר לדחות את היציאה להודו עד לאחר מציאת עבודה חדשה, לאדם בן 50 יהיה קשה למצוא עבודה והוא עלול להיקלע למשבר כשישוב מהטיול. עדיף לדחות את הפיטורים והטיול ולנסוע לחופשה בהודו במסגרת העבודה החדשה.

הקרב בין תחושת הלב והשיקול הרציונאלי בהרבה החלטות קשה להכרעה. כשאנו פועלים על פי תחושת הלב, אנו מרגישים מאושרים יותר. לדוגמה, אם הבוס שלך יפגע בך ותחליט כתוצאה מהיחס שלו להתפטר מהעבודה, תרגיש תחושת נעימה של שליטה וכוח. אם לעומת זאת תבלום את כעסך ותישאר בעבודה למרות היחס שלו, תרגיש מתוח ופגוע.

גם במקרה שתיארתי, אם הוא יחליט להתפטר מיידית מעבודתו, בטווח הקצר, בחצי שנה הקרובה, הוא יהיה מאושר יותר, הוא ייהנה מהטיול וירגיש שליטה על חייו. לעומת זאת אם יחליט לדחות את הטיול להודו ואת ההחלטה על הפיטורים, הוא יאלץ להתאזר בסבלנות, לוותר על נטיית לבו, לעשות מאמץ נוסף בעבודה שאינה מעניינת אותו, מאמץ שעלול לעורר בו אכזבה.

החלטה על פי השכל קשה יותר, היא דורשת שליטה עצמית, מאמץ, משמעת, סבלנות, דחיית סיפוקים, בגרות.

החלטה על פי הלב קלה יותר, ספונטאנית, משחררת, מלהיבה, נותנת תחושת כוח ושליטה בחיינו, אך היא מרגילה אותנו לקבלת סיפוק מיידי, להתנהגות לא שקולה. החלטות על פי הלב הופכות אותנו לחלשים יותר.

בהחלטות מורכבות כמו עזיבת מקום עבודה, בחירת מקצוע, החלטה על פי תחושת הלב תגרום לנו תחושת כוח ושליטה, אך קיים חשש שנפגע בהתקדמותנו התעסוקתית. אם נחליט על פי השכל, נדרש למאמץ ולמשמעת עצמית אך נבטיח תוצאות טובות יותר בעתיד.

מאת דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם
מתוך הטור "יחסי אהבה ועבודה" שפורסם בעיתון "מעריב".


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
חנות מכוני מיון וארגוניםליווי אישי למפוטרים

מבחני דוגמא בחינם


ממליצים
עברתי בהצלחה וגם התקבלתי לתפקיד. תודה רבה !!!
נבחנה באור יישומים לתפקיד אדמיניסטרטיבי, יולי 2013


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id