כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(3) קראו עוד

תהליך המיון למשרות מאגר הסטודנטים

נציבות שירות המדינה מייעדת מגוון תפקידים לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון ושני ולסטודנטים הלומדים בתוכניות להנדסאים ולטכנאים. תהליך המיון למשרות הסטודנטים כולל לרוב רק שלב מיונים אחד: אבחון הקוגניטיבי. בשלב זה תיבחנו במבחנים פסיכוטכניים בנושאים שונים, כגון מבחנים כמותיים, מבחנים מילוליים, מבחני זריזות ודיוק ומבחני צורות.

 שימו לב ♥ תפקידים מסוימים המיועדים לסטודנטים בנציבות שירות המדינה עשויים לכלול שלב מיון נוסף - שלב האבחון התנהגותי אישיותי, הכולל מבחני אישיות שונים וריאיון אישי. כדי לעבור לשלב המיון הבא עליכם לעבור את קו החתך שקבעה נציבות שירות המדינה עבור המכרז שעליו אתם מתמודדים.

איך מתכוננים למבחני המיון בעזרת ערכת ההכנה ב-3 שלבים:

המבחנים הפסיכוטכניים כוללים שורה של נושאים, שלפחות עם חלקם יש לכם היכרות מלימודים קודמים. עם זאת סביר להניח שעבר זמן מאז תרגלתם אותם לאחרונה, ולכן כללנו בערכה קובצי "הסרת חלודה". קבצים אלו מתמקדים בעיקר בתחום הכמותי, והם יעזרו לכם לרענן את הזיכרון, לשפר את השליטה בחומר עוד לפני תחילת התרגול ולהימנע מעיכובים מיותרים.

פרקי התרגול בערכה מחולקים לנושאים, כגון תרגול מילולי, כמותי וצורני, וכוללים עשרות שאלות בכל תחום ובדרגות קושי שונות. המטרה היא להרגיל אתכם כבר מהרגע הראשון לעבודה זריזה ומדויקת במגבלת זמן הדומה לזו שתפגשו במבחן. בסיום כל פרק תרגול תוכלו למצוא הסברים מפורטים לכל תרגיל שיסייעו לכם להפנים את שיטות הפתרון השונות וליישם אותן בקלות בפרק הבא. 

החלק המסכם של התרגול בערכה הוא סימולציה מלאה באורך 45 דקות. הסימולציה מדמה את המבחן שאתם עתידים לעבור, ועל כן תאפשר לכם להתמודד עם רמת האינטנסיביות המאפיינת את המבחנים הפסיכוטכניים ועם מגבלת הזמן שבה הם נערכים. בסיום הסימולציה תוכלו לבחון את ההישגים שלכם וכמובן גם להיעזר בהסברים המצורפים לכל שאלה ושאלה כדי ללמוד מן הטעויות שלכם.    

  תוספת מומלצת לערכה - הדרכה אישית לקראת המבחנים

הדרה אישית האורכת כ-90 דק', בהדרכת מדריך או מדריכה פסיכוטכניים מצוות מכון נועם, בזום או אצלנו במכון, לבחירתכם. במהלך המפגש תעברו עם המדריך על הנושאים השונים שתרגלתם בערכת ההכנה, תאתרו את נקודות התרופה ותקבלו דגשים נכונים להתמודדות עם הקשיים. המדריך יצייד אתכם בטיפים לפתרון מהיר ויעיל של שאלות ממגוון נושאים, ויסייע לכם לבנות תוכנית למידה מותאמת אישית עד למועד המבחן.

מתאים לכם? סמנו ✔ בתיבת המכירה

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.