כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב אפור וריק
(1) קראו עוד

תהליך המיון למשרות מאגר הסטודנטים

נציבות שירות המדינה מייעדת מגוון תפקידים לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון ושני ולסטודנטים הלומדים בתוכניות להנדסאים ולטכנאים. תהליך המיון למשרות הסטודנטים כולל את שלב האבחון הקוגניטיבי בלבד - בשלב זה תיבחנו במבחנים פסיכוטכניים בנושאים שונים, כגון מבחנים כמותיים, מבחנים מילוליים, מבחני זריזות ודיוק ומבחני צורות. נוכח הגבלות הקורונה, המבחנים יתקיימו באופן מקוון. כדי לעבור לשלב המיון הבא עליכם לעבור את קו החתך שקבעה נציבות שירות המדינה עבור המכרז שעליו אתם מתמודדים.

 **שימו לב - תפקידים מסוימים המיועדים לסטודנטים בנציבות שירות המדינה עשויים לכלול שלב מיון נוסף - שלב האבחון התנהגותי אישיותי, הכולל מבחני אישיות שונים וריאיון אישי. 


"בזכותכם עברתי את השלב הראשון בציון גבוה מהחתך שנקבע. אני שמחה שבחרתי בכם כי התוצאות הוכיחו את עצמן!"

 

נבחנה למאגר הסטודנטים בנציבות, נובמבר 2019


איך מתכוננים למבחני המיון בעזרת ערכת ההכנה?

המבחנים הפסיכוטכניים כוללים שורה של נושאים, שלפחות עם חלקם יש לכם היכרות מלימודים קודמים. עם זאת סביר להניח שעבר זמן מאז תרגלתם אותם לאחרונה, ולכן כללנו בערכה קובצי "הסרת חלודה". קבצים אלו מתמקדים בעיקר בתחום הכמותי, והם יעזרו לכם לרענן את הזיכרון, לשפר את השליטה בחומר עוד לפני תחילת התרגול ולהימנע מעיכובים מיותרים.

פרקי התרגול בערכה מחולקים לנושאים, כגון תרגול מילולי, כמותי וצורני, וכוללים עשרות שאלות בכל תחום ובדרגות קושי שונות. המטרה היא להרגיל אתכם כבר מהרגע הראשון לעבודה זריזה ומדויקת במגבלת זמן הדומה לזו שתפגשו במבחן. בסיום כל פרק תרגול תוכלו למצוא הסברים מפורטים לכל תרגיל שיסייעו לכם להפנים את שיטות הפתרון השונות וליישם אותן בקלות בפרק הבא. 

החלק המסכם של התרגול בערכה הוא סימולציה מלאה באורך 45 דקות. הסימולציה מדמה את המבחן שאתם עתידים לעבור, ועל כן תאפשר לכם להתמודד עם רמת האינטנסיביות המאפיינת את המבחנים הפסיכוטכניים ועם מגבלת הזמן שבה הם נערכים. בסיום הסימולציה תוכלו לבחון את ההישגים שלכם וכמובן גם להיעזר בהסברים המצורפים לכל שאלה ושאלה כדי ללמוד מן הטעויות שלכם.    

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.