חקירה צולבת - עד כמה אנחנו מדויקים?

הכנה מדויקת תעזור לכם לנצל את הזמן שיש לכם בצורה האפקטיבית ביותר, וכמובן תחסוך לכם הפתעות לא נעימות בלשכת הגיוס. בטבלה הבאה תוכלו להשוות את מה שצפוי לכם במבחנים למה שתקבלו בהכנה ולמצוא את ההבדלים ביניהם (ספוילר - אין 😉)

  מבחן הדפ"ר הערכה של מכון נועם
מבנה השאלות אמריקאיות אמריקאיות

תנאי המבחן

קושי השאלות 

הגבלת זמן

 

רמת קושי עולה 

V

 

כל רמות הקושי המופיעות במבחן

V

 נושאים

הוראות

אוצר מילים

כתיב

הבנת הנקרא

חשבון

צורות

 

V

V

V

V

V

V

 

V

V

V

V

V

V

עדכון 2023: ערכת ההכנה שלנו עודכנה לאחרונה, והיא מותאמת גם למבחני הדפ"ר שנערכים מהבית. אם אתם עדיין לא מעודכנים בשינויים שחלו במבחנים השנה, קראו עליהם כאן.   

מה כוללת הערכה ואיך התרגול בה יתרום לכם?

ערכת ההכנה אונליין למבחני הדפ"ר כוללת ארבעה חלקים מרכזיים - מבחן היכרות, קובצי הדרכה והסרת חלודה, פרקים לתרגול ממוקד וסימולציות. יחד הם יסייעו לכם למצות את היכולות שלכם היטב ולהצליח בבחינה:

מבחן היכרות

מבחן ההיכרות שבערכה יאפשר לכם להתנסות במגוון השאלות המופיעות במבחני הדפ"ר. מטרתו היא לספק לכם תמונה כללית של מבנה המבחן ושל אופי השאלות בו, וכן לאפשר לכם לחוות את לחץ הזמן שאיתו תצטרכו להתמודד ביום הבחינה. בעזרת מבחן ההיכרות תוכלו להבין באילו נושאים אתם מתקשים, ולהתמקד בהם בהמשך בשלב התרגול. 

קובצי הדרכה והסרת חלודה 

קובצי ההדרכה והסרת החלודה המשולבים בערכה כוללים חומרי לימוד בעיקר בתחום שבו רוב הנבחנים מתקשים – התחום הכמותי. הקבצים יסייעו לכם לרענן את הזיכרון ולחזק את היסודות בנושאים כגון סדרות חשבוניות, אחוזים, חילוק ארוך ועוד. נוסף לכך, תוכלו למצוא בהם הצעות לשיטות פתרון מהירות ויעילות, אשר מותאמות להגבלת הזמן במבחן, וגם טיפים חשובים, למשל על אילו שאלות כדאי לדלג, האם כדאי לנחש, איך מתמודדים עם שאלות אמריקאיות ועוד.

כשתיגשו לפרקי התרגול הממוקדים לא תצטרכו להשקיע זמן יקר בניסיונות להיזכר בנושאי השאלות ובדרכי הפתרון. יתרה מזו, הכרת טכניקות הפתרון המתאימות לכל נושא תמנע מכם להתקבע על שיטות עבודה מסורבלות ויעילות פחות, שיקשו עליכם להתמודד עם הגבלת הזמן בבחינה. כדי להדגים לכם את החשיבות של קובצי ההדרכה, צירפנו כאן שאלה לדוגמה:

שאלה לדוגמה בסדרות חשבוניות

השלם את החסר:

הכנה למבחני דפר משטרה מבחן לדוגמא
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

פתרון והסבר:

התשובה הנכונה היא : 23

לאחר כתיבת ההפרשים בין כל שני איברים סמוכים בסדרה, ניתן לראות כי הם יוצרים בעצמם סדרה עולה שההפרש בין איבריה הוא 1.

שאלת סדרות, מבחני דפ"ר במשטרה

לפיכך, כדי שנוכל להשלים את האיבר השביעי בסדרה, אנו צריכים להוסיף 1 להפרש שבין האיבר החמישי לאיבר השישי. 

חישוב האיבר השביעי: 23 = 6 + 17   ⇒   6 = 1 + 5

כעת נשלים את האיבר החסר בסדרה:

שאלת סדרות, דפ"ר במשטרה


במבחן תצטרכו לפתור שאלה כזו בפחות מדקה. 
קובצי הסרת החלודה כוללים שיטות עבודה לפתרון סדרות חשבוניות, אשר יסייעו לכם לפתור את השאלות מהר יותר ולהעלות את ציונכם.

פרקים לתרגול ממוקד

פרקי התרגול הם הלב של ערכת ההכנה והם כוללים תרגול בכל אחד מנושאי הבחינה ברמות קושי שונות. התרגול יאפשר לכם לעבוד באופן ממוקד על הנושאים שבהם אתם מתקשים וכך לשפר את ביצועיכם לקראת המבחן האמיתי. 

בעזרת התרגול תאמצו שיטות עבודה יעילות, שיעזרו לכם להתמודד עם הגבלת הזמן ועם האינטנסיביות הצפויה במבחן. בסיום כל פרק יוצג דו"ח תוצאות מסכם, אשר יעזור לכם לתחקר את פרקי התרגול וללמוד מהטעויות שלכם. 

סימולציות

הסימולציות הן הדבר הכי קרוב למבחן האמיתי שתמצאו בערכה - הן יכינו אתכם לרמת האינטנסיביות של המבחן ולנושאים הכלולים בו וירגילו אתכם לעבוד בהגבלת הזמן. מסיבה זאת תרגול הסימולציות הוא אחד הדברים הכי חשובים בהכנה שלכם למבחן.  

בערכה תמצאו שלוש סימולציות מלאות לתרגול. בסוף כל אחת מהן תקבלו דו"ח תוצאות, הכולל פתרונות והסברים מפורטים. דו"ח זה יעזור לכם ללמוד מהטעויות שלכם, וגם להבין באילו נושאים כדאי לכם לחזור לפרקים לתרגול ממוקד ולחזק את השליטה בהם.    

בונוס: הערכה כוללת הכנה גם למבחנים אחרים הנערכים כחלק מתהליך הגיוס למשטרה 

 • מבחני אישיות: מבחן אישיות ממוחשב (שאלון 300) לתרגול, וכן קובצי קריאה והדרכה על מבחני אישיות נוספים שעתידים להופיע בתהליך הגיוס.
 • דינמיקה קבוצתית: קובצי הסבר תיאורטיים הכוללים הסברים על התרגיל הקבוצתי ודוגמאות לתרגילים קבוצתיים ממבחני המיון למשטרה.
 • ריאיון אישי: סרטון הדרכה באורך 20 דקות וחומר תיאורטי בנושא הריאיון האישי.

תוספות לערכת האונליין

הכנה אונליין למבחן אמינות

מבחן האמינות נועד לאתר נטיות, פרטים ודפוסי התנהגות שעלולים להיות בעייתיים מבחינת מעסיקים. במבחן האמינות הממוחשב יוצגו לפניכם היגדים בנושאים שונים ויהיה עליכם לדרג אם ועד כמה הם נכונים לגביכם. בין היתר, ההיגדים יעסקו בצריכת סמים ואלכוהול, התנהלות עם כספי ארגון, שימוש במידע פנימי, רישום פלילי וכדומה. אלו נושאים רגישים עם חשיבות רבה, במיוחד במשטרה, ולכן חשוב שתדעו איך להתמודד עם השאלות. בערכת האונליין שלנו תוכלו למצוא הכנה תיאורטית ומעשית למבחן האמינות: הסברים על מה הוא כולל ואיך כדאי לגשת אליו, לצד מבחנים ממוקדים בתחומי האמינות השונים וסימולציות מלאות - כולם מלווים בדו"ח תוצאות מפורט. 

מעוניינים להגיע מוכנים גם למבחן האמינות? 
סמנו  בתיבת הרכישה וקבלו את ערכת האמינות, ששוויה 300 ש"ח, במחיר מוזל של 100 ש"ח בלבד.

הדרכה אחד על אחד - מבחנים פסיכוטכניים

הדרכה אישית, בת 90 דקות, אשר משלימה את התרגול בערכת האונליין. המדריכה הפסיכוטכנית תעבור איתכם על הנושאים השונים הכלולים במבחנים הפסיכוטכניים, ותסייע לכם להתמודד עם הנושאים שאתם מתקשים בהם או זקוקים בהם לעזרה והכוונה. מרכיב חשוב נוסף במפגש ההכנה הוא מתן טיפים וכלים שיעזרו לכם להתמודד עם האתגרים השונים שהמבחנים מציבים. לקראת סיום המפגש המדריכה תנחה אתכם כיצד להמשיך להתכונן עד המבחנים. 

מעוניינים בהדרכה אישית? סמנו  בתיבת הרכישה.


הכנה אונליין + הדרכות אישיות במכון או בזום

ההכנה האישית למבחני הגיוס למשטרה מתקיימת במכון נועם או בזום, בליווי צוות ההדרכה של המכון, והיא מיועדת למועמדים המעוניינים בהכנה מקיפה שמותאמת אישית לצרכים הספציפיים שלהם. במסגרת הכנה זו תקבלו כמובן את ערכת האונליין שלנו, המשמשת בסיס לתרגול, ובנוסף הדרכות אישיות בתחומים הבאים:

   • הכנה לריאיון - החלק הראשון בהכנה יוקדש לסימולציה של ריאיון מלא. הריאיון יכלול שאלות כלליות, שעולות כמעט בכל ריאיון קבלה, וכמו כן שאלות ספציפיות יותר, האופייניות לראיונות במשטרה. בחלק השני המדריך או המדריכה שראיינו אתכם, ייתנו לכם משוב מפורט על התשובות שעניתם (האם היו ענייניות, ברורות וכדומה) ועל ההתנהלות שלכם (שפת הגוף, הרושם שיצרתם). דגש מיוחד יושם על החוזקות והחולשות שלכם ועל האופן שבו תוכלו להבליט בריאיון את החוזקות. לסיום, תקבלו טיפים חשובים לקראת הריאיון.  
   • הכנה למבחני האישיות - הכנה הכוללת התנסות מעשית במבחני אישיות ולאחריה קבלת משוב מפורט. מבחני האישיות שבהם תיבחנו תואמים את אלו הצפויים במיונים במשטרה, כך שהחוויה שתעברו תהיה דומה מאוד לזו שצפויה לכם במיונים. לאחר שתיבחנו מדריך או מדריכה מצוות המכון יסבירו לכם בקצרה על מבחני האישיות ומה שעומד מאחוריהם, ואחר כך ייתנו לכם משוב מפורט על הביצועים שלכם במבחנים. דגש מיוחד יושם על האופן שבו תוכלו לשפר את המענה שלכם.  
   • הכנה למבחנים הפסיכוטכניים (מבחני הדפ"ר) - הדרכה אישית, אשר משלימה את התרגול בערכת האונליין. המדריכה הפסיכוטכנית תעבור איתכם על הנושאים השונים שכלולים במבחנים הפסיכוטכניים, ובעיקר תסייע לכם להתמודד עם הנושאים שאתם מתקשים בהם או זקוקים בהם לעזרה והכוונה. מרכיב חשוב נוסף בהכנה הוא מתן טיפים וכלים שיעזרו לכם להתמודד עם האתגרים השונים שהמבחנים מציבים. לקראת סיום המפגש תנחה אתכם המדריכה כיצד להמשיך להתכונן עד המבחנים. 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.