כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(90) קראו עוד

חקירה צולבת - עד כמה אנחנו מדויקים?

הכנה מדויקת תעזור לכם לנצל את הזמן שיש לכם בצורה האפקטיבית ביותר, וכמובן תחסוך לכם הפתעות לא נעימות בלשכת הגיוס. בטבלה הבאה תוכלו להשוות את מה שצפוי לכם במבחנים למה שתקבלו בהכנה:

  מבחן הדפ"ר הערכה של מכון נועם
מבנה השאלות אמריקאיות אמריקאיות

תנאי המבחן

דרגת הקושי של השאלות 

הגבלת זמן

 

משתנה בהתאם לביצועים 

 

כל רמות הקושי המופיעות במבחן

 נושאים

הוראות

אוצר מילים

כתיב

הבנת הנקרא

סדרות חשבוניות

השלמת משפטים

ניסוח מחדש

צורות

 

 

מבחן אדפטיבי - מה זה אומר?

חשוב לדעת שמבחן הדפ"ר נערך היום דרך מכון פסיפס, והמתכונת שלו היא של מבחן אדפטיבי. זה אומר שבשונה ממבחן רגיל, שבו כל הנבחנים מקבלים את אותן השאלות, כאן המבחן מתאים את עצמו לרמה שלכם. השאלות הראשונות שיופיעו בפניכם יהיו ברמה בינונית. אם תענו עליהן נכון תקבלו שאלות ברמה גבוהה יותר, ואם תטעו, תקבלו שאלות ברמה נמוכה יותר. רמת הקושי של השאלות תקבע את הציון שלכם, וככל שהמבחן יהיה יותר קשה - כך הציון שלכם יהיה יותר גבוה! ולכן, כדי שלא יהיה לכם שום הפתעות, מומלץ לתרגל שאלות ברמות הקושי השונות. 

עדכון: ערכת ההכנה שלנו עודכנה לאחרונה, והיא מותאמת גם למבחני הדפ"ר שנערכים מהבית. אם אתם עדיין לא מעודכנים בשינויים שחלו במבחנים השנה, קראו עליהם כאן.   


מה כוללת ערכת האונליין ואיך התרגול בה יתרום לכם?

ערכת ההכנה אונליין למבחני הדפ"ר כוללת שלושה חלקים מרכזיים - מבחן היכרות, פרקים לתרגול ממוקד וסימולציות. יחד הם יסייעו לכם למצות את היכולות שלכם היטב ולהצליח בבחינה:

מבחן היכרות

מבחן ההיכרות שבערכה יאפשר לכם להתנסות במגוון השאלות המופיעות במבחני הדפ"ר. מטרתו היא לספק לכם תמונה כללית של מבנה המבחן ושל אופי השאלות בו, ולאפשר לכם לחוות את לחץ הזמן שאיתו תצטרכו להתמודד ביום הבחינה. בעזרת מבחן ההיכרות תוכלו להבין באילו נושאים אתם מתקשים, ולהתמקד בהם בהמשך בשלב התרגול. 

פרקים לתרגול ממוקד

פרקי התרגול הם הלב של ערכת ההכנה והם כוללים תרגול בכל אחד מנושאי הבחינה ברמות קושי שונות. התרגול יאפשר לכם לעבוד באופן ממוקד על הנושאים שבהם אתם מתקשים וכך לשפר את ביצועיכם לקראת המבחן האמיתי. 

בעזרת התרגול תאמצו שיטות עבודה יעילות, שיעזרו לכם להתמודד עם הגבלת הזמן במבחן. בסיום כל פרק יוצג דו"ח תוצאות מסכם, אשר יעזור לכם לתחקר את פרקי התרגול וללמוד מהטעויות שלכם. 

בנוסף, בערכה מחכים לכם סרטוני וידיאו וקובצי הדרכה בנושאים נבחרים שיספקו לכם טיפים חשובים - למשל שיטות פתרון מהירות ויעילות אשר מותאמות להגבלת הזמן במבחן. הכרת טכניקות הפתרון המתאימות לכל נושא תמנע מכם להתקבע על שיטות עבודה מסורבלות ולא יעילות. כדי להדגים לכם את החשיבות של קובצי ההדרכה, צירפנו כאן שאלה לדוגמה: 

שאלה לדוגמה בסדרות חשבוניות

מהו האיבר החסר בסדרה?

הכנה למבחני דפר משטרה מבחן לדוגמא
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

פתרון והסבר:

התשובה הנכונה היא : 23

נכתוב את ההפרשים בין כל שני איברים סמוכים בסדרה. אפשר לראות כי ההפרשים יוצרים בעצמם סדרה עולה שההפרש בין איבריה הוא 1.

שאלת סדרות, מבחני דפ"ר במשטרה

לפיכך, האיבר החסר בסדרה יהיה גדול ב-6 מהאיבר שלפניו.

חישוב האיבר החסר בסדרה: 23 = 6 + 17 

שאלת סדרות, דפ"ר במשטרה


במבחן תצטרכו לפתור שאלה כזו בפחות מדקה. 
קובצי הסרת החלודה כוללים שיטות עבודה לפתרון סדרות חשבוניות, אשר יסייעו לכם לפתור את השאלות מהר יותר ולהעלות את ציונכם.

סימולציות

הסימולציות ייתנו לכם את ההתנסות שהכי קרובה למבחן האמיתי - מדובר במבחנים באורך מלא שמורכבים מכל הנושאים שתיבחנו עליהם. הסימולציות יכינו אתכם לאינטנסיביות של המבחן - גם מבחינת הזמן שקצוב לכם, וגם מבחינת היקף הנושאים והמעבר המהיר ביניהם.

בערכה תמצאו שלוש סימולציות מלאות לתרגול. בסוף כל אחת מהן תקבלו דו"ח תוצאות, הכולל פתרונות והסברים מפורטים. דו"ח זה יעזור לכם ללמוד מהטעויות שלכם, וגם להבין באילו נושאים כדאי לכם לחזור לפרקים לתרגול ממוקד ולחזק את השליטה בהם.    

בונוס: הערכה כוללת הכנה גם למבחנים אחרים הנערכים כחלק מתהליך הגיוס למשטרה 

 • מבחני אישיות: מבחן אישיות ממוחשב (שאלון 300) לתרגול וקובצי הדרכה על מבחני אישיות נוספים.
 • דינמיקה קבוצתית: קובצי הסבר תיאורטיים ודוגמאות לתרגילים קבוצתיים ממבחני המיון למשטרה.
 • ריאיון אישי: סרטון הדרכה באורך 20 דקות וחומר תיאורטי בנושא הריאיון האישי.

ההכנות שלנו למבחן הדפ"ר של המשטרה

קבלו את שלוש אפשרויות ההכנה שלנו למבחן הדפ"ר. איזו הכנה הכי מתאימה לכם?

ערכת הכנה אונליין למבחני הדפ״ר - לומדים באופן עצמאי 

אם אתם חושבים שאתם מוכנים לצאת לדרך ולתרגל בעצמכם, תוכלו לבחור לרכוש את ערכת האונליין שלנו לבדה. הערכה בנויה ללמידה עצמית בשלושה שלבים:

 1. מבחן היכרות: בשלב הראשון תיבחנו במבחן היכרות. המבחן יאפשר לכם להתנסות במגוון סוגי השאלות, ולספק לכם תמונת מצב כללית של המבחן ושל מצבכם בחומר. כך גם תוכלו להתנסות בהגבלת הזמן של המבחן.
 2. קובצי תרגול: השלב הבא הוא תתרגול ממוקד של כל אחד מנושאי המבחן. בסוף כל פרק תרגול יחכה לכם דו"ח תוצאות מפורט, שיאפשר לכם ללמוד מהטעויות שלכם, לשפר את הביצועים ולהכיר דרכי פתרון חדשות.
 3. סימולציות: כשתרגישו שאתם מוכנים, זה הזמן לעבור לתרגול המסכם בערכה - שלוש סימולציות מלאות, שמדמות את המבחן האמיתי מבחינת הזמנים והנושאים.

 

ערכת הכנה אונליין למבחני הדפ״ר ולמבחני האמינות

הכנה זו משלבת תרגול ולמידה עצמאיים עם ערכת האונליין, והשתתפות בקבוצת הוואטסאפ הייעודית לנבחנים של מבחני הדפ"ר במשטרה. בקבוצת הוואטסאפ תקבלו מענה מקצועי לכל השאלות שלכם ממאיה, ראש תחום עבודה במכון נועם, ומרז ודניאל, מדריכים ותיקים שמנוסים בהכנה למבחני המיון של המשטרה. האפשרות הזו יכולה להתאים למועמדים שמעוניינים בליווי אישי יותר בהכנה למבחן.

ערכת האונליין מספקת הכנה מקיפה ומעמיקה לכל הנושאים שצפויים לכם במבחני הדפ"ר. היא כוללת מבחן היכרות, קובצי תרגול בכל אחד מנושאי הבחינה (עברית, סדרות חשבוניות, סדרות צורניות והוראות מילוליות ועוד), ושלוש סימולציות מלאות של המבחן, שמדמות את תנאי המבחן האמיתי. בנוסף, הערכה כוללת הסברים על מבחני אישיות, דינמיקה קבוצתית וריאיון עבודה. 

ערכת ההכנה אונליין למבחן האמינות מכינה אתכם למבחן הממוחשב שנועד לאתר נטיות, פרטים ודפוסי התנהגות שעלולים להיות בעייתיים מבחינת מעסיקים. במבחן האמינות הממוחשב יוצגו לפניכם היגדים בנושאים שונים ויהיה עליכם לדרג אם ועד כמה הם נכונים לגביכם. בין היתר, ההיגדים יעסקו בצריכת סמים ואלכוהול, התנהלות עם כספי ארגון, שימוש במידע פנימי, רישום פלילי וכדומה. אלו נושאים רגישים עם חשיבות רבה, במיוחד במשטרה, ולכן חשוב שתדעו איך להתמודד עם השאלות. בערכת האונליין תוכלו למצוא הכנה תיאורטית ומעשית למבחן האמינות: הסברים על מה הוא כולל ואיך כדאי לגשת אליו, לצד תרגול ממוקד של תחומי האמינות שנבדקים במבחן ושלוש וסימולציות מלאות. 

 

הכנה מלאה - הדרכות אישיות

הכנה אישית לכל מבחני הגיוס למשטרה, שמתקיימת אצלנו במכון או בזום, בליווי צוות ההדרכה שלנו. ההכנה מיועדת למועמדים שרוצים להתכונן בצורה יסודית לכל מבחני המיון, ולקבל מענה לקשיים ולצרכים האישיים שלהם. במסגרת הכנה זו תקבלו כמובן את ערכת האונליין שלנו וכן תצטרפו לקבוצת הליווי בוואטסאפ. בנוסף, תקבלו הדרכות אישיות בתחומים הבאים:

   • הכנה אישית לריאיון - החלק הראשון בהכנה יוקדש לסימולציה של ריאיון אישי. הריאיון יכלול שאלות כלליות, שעולות כמעט בכל ראיון קבלה, וכמו כן שאלות ספציפיות יותר, האופייניות לראיונות במשטרה. בחלק השני המדריך או המדריכה שראיינו אתכם, ייתנו לכם משוב מפורט על התשובות שעניתם (האם היו ענייניות, ברורות וכדומה) ועל ההתנהלות שלכם (שפת הגוף, הרושם שיצרתם). דגש מיוחד יושם על החוזקות והחולשות שלכם ועל האופן שבו תוכלו להבליט בריאיון את החוזקות. לסיום, תקבלו טיפים חשובים לקראת הריאיון.  
   • הכנה אישית למבחני האישיות והאמינות - הכנה הכוללת התנסות מעשית במבחני האישיות הצפויים לכם במיונים: שאלון אישיות, שבו תתבקשו לענות בכתב על שאלות פתוחות שנוגעות לחיים שלכם ולתחנות שונות שעברתם; מבחן אישיות ממוחשב, שבו תתבקשו לדרג את הסכמתם עם היגדים שעוסקים בנטיות אישיות שונות ובסגנון עבודה; ומבחן אמינות, שבוחן יושרה והגינות בתחומים שונים. לאחר שתשלימו את הסימולציות, מדריך או מדריכה מצוות המכון יסבירו לכם בקצרה על הרציונל שמאחורי מבחנים אלו, ואחר כך ייתנו לכם משוב מפורט על הביצועים שלכם במבחנים וינחו אתכם איך לשפר את המענה שלכם. 
   • הכנה אישית למבחנים הפסיכוטכניים (מבחני הדפ"ר) - הדרכה אישית, אשר משלימה את התרגול בערכת האונליין. המדריכה הפסיכוטכנית תעבור איתכם על הנושאים השונים שכלולים במבחנים הפסיכוטכניים, ובעיקר תסייע לכם להתמודד עם הנושאים שאתם מתקשים בהם או זקוקים בהם לעזרה והכוונה. מרכיב חשוב נוסף בהכנה הוא מתן טיפים וכלים שיעזרו לכם להתמודד עם האתגרים השונים שהמבחנים מציבים. לקראת סיום המפגש תנחה אתכם המדריכה כיצד להמשיך להתכונן עד המבחנים.

תוספות לערכת האונליין 

ליווי בקבוצת הוואטסאפ

בקבוצת הוואטסאפ תוכלו לקבל תשובות לכל השאלות שעולות לכם במהלך התרגול לקראת המיונים. סיגל, המאבחנת הפסיכוטכנית שתנהל ותלווה את הקבוצה, תסייע לכם להתמודד עם שאלות קשות בנושאים שאתם מתקשים בהם, תציג דרכי פתרון שיעזרו לכם להבין איך לגשת לשאלות ותעלה לקבוצה טיפים ושאלות שאינן מופיעות בערכה. בנוסף, תוכלו לשאול אותה כל שאלה בנוגע למיונים - מה מחכה לכם במבחני האישיות, מה כדאי להביא למבחנים, כמה זמן יארך יום המיון וכדומה.   

את השאלות שלכם תוכלו להעלות לאורך השבוע, בימים ראשון-חמישי. את התשובות תקבלו בימים שני (עד השעה 18:30) וחמישי (עד השעה 20:00). מספר המשתתפים בקבוצה מוגבל. 

מעוניינים להצטרף?
סמנו  בתיבת הרכישה ושירות הלקוחות שלנו ישלח לכם לינק להצטרפות לקבוצת הווטאסאפ בהקדם. 

הדרכה אחד על אחד - פסיכוטכני

מפגש הדרכה אישי שמתאים למועמדים שמעדיפים ליווי צמוד יותר לקראת מבחני הדפ"ר. ההדרכה נמשכת שעה וחצי עם מדריכה מנוסה מצוות המכון, ובמהלכה תוכלו לפתור יחד תרגילים שבהם התקשיתם במהלך התרגול בערכת האונליין, לבקש עזרה והכווונה בנושאים שזקוקים לחיזוק, ולסגור פערי מידע שאולי יש לכם ומפריעים להתמודדות עם השאלות. לקראת סוף ההדרכה תקבלו טיפים וכלים שחשוב להכיר לקראת המבחן, ותבנו תוכנית עבודה מותאמת אישית להמשך התרגול. 

מעוניינים בהדרכה אישית? סמנו  בתיבת הרכישה.

 


המלצות

4.7
כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.