חקירה צולבת - עד כמה אנחנו מדויקים?

אם שאלתם את עצמכם עד כמה הערכה שלנו מדויקת - תוכלו לקבל את התשובה ממבט חטוף בטבלה שלפניכם:

הכנה למבחני דפר משטרה

מה כוללת הערכה ואיך התרגול בה יתרום לכם?

ערכת ההכנה למבחני הדפ"ר כוללת שלושה חלקים - קובצי הדרכה והסרת חלודה, פרקים לתרגול ממוקד וסימולציות. יחד הם יסייעו לכם להוציא את המיטב ולהצליח בבחינה:

קובצי הדרכה והסרת חלודה 

קובצי ההדרכה והסרת החלודה כוללים חומרי לימוד בתחום שבו רוב הנבחנים מתקשים – התחום הכמותי. הקבצים יסייעו לכם לרענן את הזיכרון ולחזק את היסודות בנושאים כגון סדרות חשבוניות, אחוזים, חילוק ארוך ועוד. בנוסף, תוכלו למצוא בהם הצעות לשיטות פתרון מהירות ויעילות, אשר מותאמות למגבלת הזמן במבחן, וגם טיפים חשובים כגון, על אילו שאלות כדאי לדלג? האם כדאי לנחש? איך מתמודדים עם שאלות אמריקאיות? ועוד.

איך הקבצים יעזרו לי?

כשתיגשו לפרקי התרגול הממוקדים לא תצטרכו להשקיע זמן יקר בניסיונות להיזכר בנושאי השאלות ובדרכי פתרונן. יתרה מזו, הכרת שיטות העבודה וטכניקות הפתרון המתאימות לכל נושא וכן יישומן בפרקי התרגול יימנעו מכם להתקבע על שיטות עבודה מסורבלות ויעילות פחות, שיקשו עליכם להתמודד עם מגבלת הזמן בבחינה. כדי להדגים לכם בדיוק כיצד הקבצים יסייעו לכם, צירפנו שאלה לדוגמה בנושא סדרות חשבוניות:

שאלה לדוגמה בסדרות חשבוניות

השלם את החסר:

הכנה למבחני דפר משטרה מבחן לדוגמא
 1. 19
 2. 17
 3. 21
 4. 23

 

הסבר:

התשובה הנכונה היא (4).

לאחר כתיבת ההפרשים בין כל שני איברים סמוכים בסדרה, ניתן לראות כי הם יוצרים בעצמם סדרה עולה שההפרש בין איבריה הוא 1.

הכנה למבחני דפר משטרה

לפיכך, כדי שנוכל להשלים את האיבר השביעי בסדרה, אנו צריכים להוסיף 1 להפרש שבין האיבר החמישי לאיבר השישי.

חישוב האיבר השביעי: 23=6+17 ⇒ 6=5+1

כעת נשלים את האיבר החסר בסדרה:

שאלות הכנה למבחני דפר משטרה

אפשר לראות שתשובה (4) היא התשובה הנכונה.

במבחן, תצטרכו לפתור שאלה כזו בפחות מדקה. קובצי הסרת החלודה כוללים שיטות עבודה לפתרון סדרות חשבוניות, אשר יסייעו לכם לפתור את השאלות מהר יותר ולהעלות את ציונכם.

פרקים לתרגול ממוקד

פרקי התרגול הם לב ליבה של ערכת ההכנה שלנו והם כוללים תרגול ממוקד בכל אחד מנושאי הבחינה ברמות קושי שונות.

איך התרגול יעזור לי? 

  • הוא יאפשר לכם לעבוד באופן ממוקד על הנושאים שבהם אתם מתקשים וכך להשתפר בהם לקראת המבחן האמיתי.
  • תוכלו לתרגל באופן מודרך, ללא מגבלת זמן, ובליווי הסברים מפורטים ופתרונות מלאים. תרגול זה יסייע לכם להטמיע את שיטות העבודה הטובות והמתאימות ביותר לכל סוג שאלה.
  • תוכלו לתרגל במגבלת זמן, וכך להתרגל למה שצפוי לכם במבחן האמיתי. תרגול זה ירגיל אתכם לעבוד בלחץ זמן, מבלי שהדבר יפגע בתפקודכם, וילמד אתכם לעבוד בזריזות.
  • בסיום התרגול תוכלו להנפיק דו"ח תוצאות מסכם, אשר יעזור לכם לתחקר את פרקי התרגול וללמוד מטעויותיכם.

סימולציות

הסימולציות הן הדבר הכי קרוב למבחן האמיתי שקיים בערכה. הן מדמות את המבחן האמיתי מבחינת האורך, הנושאים, מגבלת הזמן ורמת הקושי, והתרגול בהן חיוני מאוד להצלחה במבחן. לרשותכם יעמדו שתי סימולציות לתרגול.

איך הסימולציות יעזרו לי?

  • הסימולציות יאפשרו לכם להתנסות בכל נושאי המבחן ולזהות את הנושאים שאתם מתקשים בהם באמצעות דו"ח התוצאות המתקבל בסופן. לאחר מכן תוכלו לתרגל נושאים אלו באופן ממוקד ולהשתפר בהם לקראת הבחינה.
  • על פי רוב, המפגש הראשון עם מבחן חדש ולא מוכר עלול להיות מבהיל, קשה ומפתיע. תרגול הסימולציות יסייע לכם להכיר את המבחן, להרגיש איתו יותר בנוח ולהתרגל לנושאים, למבנה המבחן ולתנאי ההיבחנות בו. ההיכרות עם המבחן וההתמצאות בו תסייע לכם לתפקד טוב יותר ובכך להצליח להוציא ציון גבוה יותר בבחינה.

בונוס: הערכה כוללת הכנה גם למבחנים אחרים הנערכים כחלק מתהליך הגיוס למשטרה -

 • מבחני אישיות: מבחן אישיות ממוחשב (שאלון 300) לתרגול, וכן קובצי קריאה והדרכה על מבחני אישיות נוספים שעתידים להופיע בתהליך הגיוס.
 • דינמיקה קבוצתית: קובצי הדרכה תיאורטיים הכוללים הסברים על התרגיל הקבוצתי ודוגמאות לתרגילים קבוצתיים ממבחני המיון למשטרה.
 • ריאיון אישי: סרטון שמשכו 20 דקות בנושא הריאיון האישי וכן קובצי קריאה והדרכה תיאורטיים.

אז מה קורה אחרי הרכישה?

לאחר רכישת הערכה תקבלו סיסמה שבעזרתה תוכלו להיכנס לחשבונכם. כל שיהיה עליכם לעשות הוא להיכנס לאתר של מכון נועם, להקליק על הכיתוב "כניסה ללקוחות" בפינה העליונה-השמאלית של המסך, להזין את כתובת הדוא"ל שלכם ואת הסיסמה שתקבלו - ואתם בפנים!

בערכה יופיע לפניכם סרגל כלים ובו לחצנים לכל אחד מחלקי הערכה. לחיצה על כל אחד מהם תאפשר לכם לראות את קובצי הקריאה והתרגול שכלולים בקטגוריה. כך זה נראה:

מבחן דפר לדוגמא משטרת ישראל

עתה, כל שנשאר לכם לעשות הוא להתחיל לתרגל. בהצלחה!


הכנות נוספות למבחני הגיוס למשטרה

הכנה אונליין + הדרכות אישיות במכון

ההכנה האישית למבחני הגיוס למשטרה מתקיימת במכון נועם, במפגש פנים אל פנים עם צוות ההדרכה של המכון, והיא מיועדת למי שמעוניינים בהכנה מקיפה ומעמיקה לכל מבחני הגיוס. במסגרת ההכנה האישית תעברו סימולציות של כל המבחנים שאתם עתידים להיבחן בהם וכן תקבלו משוב אישי וטיפים מועילים, שיסייעו לכם לשפר את הביצועים שלכם. 

בנוסף, תקבלו חינם את ערכת ההכנה אונליין למבחני הדפ"ר.

ערכת הכנה אונליין למבחן האמינות הממוחשב

מעוניינים להגיע מוכנים גם למבחן האמינות הממוחשב? בעת רכישת הכנה אונליין למבחני הדפ"ר תוכלו לקבל במחיר מוזל ערכת אונליין למבחן האמינות הממוחשב.

בערכה תוכלו למצוא הסברים מפורטים על מבנה המבחן, על התחומים השונים שעליהם תישאלו בו ועל דרך המענה המומלצת. את ההנחיות תוכלו ליישם בחלק המעשי שבערכה, שבו מגוון מבחנים ממוקדים בכל תחומי האמינוות וכן סימולציות מלאות.

← למידע נוסף על מבחני האמינות


יש לכם שאלות?

שלחו לנו דוא"ל לכתובת: ask.shiran@machon-noam.co.il

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.