כל עבודה בהישג ידך
 

איך ללמוד אוצר מילים באנגלית לפסיכומטרי 

על מנת להצליח בפרק האנגלית בפסיכומטרי חשוב לדעת אוצר מילים מתאים. במאמר קצר זה, נסביר אילו מילים כדאי ללמוד למבחן וכיצד ללמוד אותן באופן יעיל.
מילון האנגלית לפסיכומטרי הקיים בערכת ההכנה של מכון נועם מכיל מעל 1500 מילים, ניבים וביטויים. מומלץ להכיר את המילים שבמילון על מנת להגיע מוכנים למבחן.

אילו מילים באנגלית כדאי ללמוד?

מאחר שפרקי האנגלית בפסיכומטרי בודקים את רמת האנגלית האקדמית של הנבחן, אוצר המילים בפרקים אלה לקוח מתחומים אקדמיים שונים דוגמת מדעי הרוח, הטבע והחברה. בהתאם לכך, הגוף אשר כותב את פרקי האנגלית בפסיכומטרי, המרכז הארצי לבחינות והערכה, נוטה להשתמש במילים באנגלית העוסקות בעולם המדע והמחקר, כגון ניסויים וממצאים.

בעוד שמכוני הכנה רבים מציעים לתלמידיהם לשנן רשימות ארוכות של מילים מסובכות באנגלית, לעיתים אף ללא כל קשר לתכנים המופיעים בפרקי האנגלית בפסיכומטרי, אנו במכון נועם ביצענו ניתוח מעמיק של מבחנים אלה ויצרנו מילון הכולל מילים, ניבים וביטויים הנובע מניתוח המבחנים ומהיכרות מעמיקה עימם. כך, הרכבנו רשימה של המילים הנפוצות ביותר בבחינה. כמו כן, אספנו את מילות הקישור, הפעלים המורכבים, הניבים והביטויים השימושיים ביותר לפרקי האנגלית בפסיכומטרי, וריכזנו אותם ברשימה מקיפה אחת של מעל 1500 פריטים.

המידע הנמצא בעמוד:
מילון האנגלית לפסיכומטרי של מכון נועם
כיצד ללמוד מילים באנגלית באופן יעיל?
כמה זמן מומלץ להקדיש ללימוד אוצר מילים?
כמה מילים באנגלית ניתן ללמוד ביום?

מילון האנגלית לפסיכומטרי באינטרנט של מכון נועם

להלן מספר דוגמאות הלקוחות ממילון האנגלית שלנו:
המילה findings שפירושה מִמְצָאים (כגון ממצאים של ניסוי מדעי) מזכירה בתצורתה את המילה find שפירושה למצוא. חשוב להכיר מילה זו מאחר שהיא שימושית בכל תחום מדעי: נוכל להיתקל בה בשאלה או קטע קריאה במבחן אשר עוסקים בביולוגיה, פסיכולוגיה, גיאולוגיה או ארכיאולוגיה. לכן, בחרנו לכלול את המילה findings במילון האנגלית לפסיכומטרי שלנו.

דוגמא: 

.The findings of the experiment completely transformed scientific thinking

←  לרכישת ערכת ההכנה של מכון נועם, הכוללת מאגר של מעל 1500 מילים.


למילה argue שני פירושים. פירוש אחד, המוכר יותר, הינו להתווכח.


דוגמא:

I think you are right, so I’m not going to argue with you.


הפירוש שני, אשר מוכר פחות אך שימושי יותר באנגלית אקדמית הינו לטעון.


דוגמא:

The drunk driver is going to argue that the accident was not her fault.


שימו לב! כאשר הינכם לומדים מילה לפרקי האנגלית בפסיכומטרי, יש להקפיד וללמוד את כל הפירושים הקיימים לאותה מילה. כך למשל, חשוב להכיר את הפירוש הראשון לפועל to argue – שהוא להתווכח, אך קיימת סבירות גבוהה שהפועל יופיע בבחינה דווקא במשמעותו השניה – שהיא לטעון. מילון האנגלית לפסיכומטרי של מכון נועם, מציג את כל הפירושים האפשריים לכל אחת מהמילים המופיעות בו.
מילת הקישור Therefore שייכת לקטגוריה של סיבה/תוצאה ופירושה לכן.


דוגמא:

You work hard. Therefore, you will pass the test.


מילות קישור מסייעות לנו להבין את סוג הקשר אשר קיים בין שני משפטים או בין שתי פסקאות. המרכז הארצי לבחינות והערכה מרבה להשתמש במילות קישור בפרקי האנגלית בפסיכומטרי, ולכן חשוב להכירן ולשלוט בהן. מילון האנגלית לפסיכומטרי של מכון נועם, כולל עשרות מילות קישור, המשויכות לקטגוריות שונות, כגון מילות קישור המציינות קשר של הוספה, ניגוד, סיבה, תוצאה ועוד.


← לרכישת ערכת ההכנה של מכון נועם, הכוללת מאגר מעל 1500מילים.

פירוש הביטוי in order to הינו על מנת/כדי. בביטויים, היכרות עם כל מילה בביטוי אינה מספיקה לשם הבנת משמעותו של הביטוי. אם נפרק את הביטוי in order to ונפרש כל מילה לחוד, נקבל את המילים- בתוך, הזמנה, ל.... עלינו להבין שכאשר רצף מילים אינו יוצר משפט הגיוני, חלק מהמילים הן ביטוי. כמו כן, חשוב להכיר מבעוד מועד את הביטויים הנפוצים בשפה האנגלית.


דוגמא לשימוש בביטוי in order to במשפט:

In order to pass the test, you need to work hard.
את הפועל המורכב to turn something down ניתן לפרש בשני אופנים. פירוש אחד הינו להנמיך (למשל להנמיך ווליום, עוצמת חימום וכולי), כמו במשפט הבא:


Please turn the TV down while the guests are here.


פירוש שני הינו לסרב/לדחות, כמו בדוגמא הבאה:


I turned the job down because I don't want to move to the north.


גם במקרה זה, לא מספיק להכיר כל מילה בפועל המורכב על מנת להבין מה פירושו. אם ננסה לתרגם את המילים שמרכיבות את הפועל – to turn something down נקבל את המילים: לסובב, משהולמטה. פעלים מורכבים נפוצים מאד באנגלית, ולכן, בחרנו לכלול במילון האנגלית לפסיכומטרי של מכון נועם גם רשימה של פעלים מורכבים נפוצים.
כפי שניתן לראות, המילים, הניבים והביטויים המופיעים במילון הינם מגוונים ומותאמים במיוחד לפרקי האנגלית בפסיכומטרי. אנו במכון נועם מעדיפים למידה ממוקדת של מילים וביטויים אלה, על פני למידה של מילים ארוכות, קשות ומסובכות במיוחד. זאת ממספר סיבות: ראשית, ישנן מילים רבות כאלה, כך שגם אם ננסה – לא נוכל ללמוד את כולן. שנית, הסבירות שמילים אלה יופיעו במבחן היא נמוכה מאד. לבסוף, כאשר מופיעות בבחינה מילים קשות ונדירות, ברוב המקרים ניתן יהיה לפתור את השאלה גם מבלי לדעת את פירושן.


↑ בחזרה לראש העמוד


← לרכישת ערכת ההכנה של מכון נועם, הכוללת מאגר של מעל 1500 מילים.

כיצד ללמוד מילים באנגלית באופן יעיל?

טעות נפוצה היא פשוט לשנן את המילים שברשימה ואת פירושיהן. זוהי הדרך הכי פחות יעילה ללמוד מילים חדשות, כי היא משתמשת בזיכרון לטווח קצר. זיכרון זה מוגבל מבחינת מספר הפריטים שהוא יכול לאחסן. לכן, ברגע שזיכרון זה יתמלא, סביר להניח שלמידת מילה חדשה תבוא על חשבון שכיחת מילה ישנה. גם שימוש בכרטיסיות פועל לפי אותו עיקרון, ולכן אינו יעיל. הפתרון הוא להפעיל את הזיכרון לטווח ארוך ואת הזיכרון הפעיל (אשר נקרא גם זיכרון העבודה) בתהליך למידת והטמעת מילים חדשות. הקיבולת של סוגי זיכרון אלה גדולה עשרות מונים מאשר זו של הזיכרון לטווח קצר.

על מנת לערב בתהליך למידת המילים את הזיכרון לטווח ארוך ואת הזיכרון הפעיל, עלינו לקשר את המילה החדשה למשהו מוכר ולעבד אותה במספר אופנים כך שהיא תותיר בנו רושם חזק יותר שלא יימחה תוך מספר שניות.

אנו במכון נועם, פיתחנו טכניקה לשינון וזכירה של אוצר מילים. בערכה המורחבת שלנו, תמצאו כלים, הסברים ודוגמאות ללימוד מילים.

כמה זמן מומלץ להקדיש ללימוד אוצר מילים?

מומלץ להקדיש חצי שעה מדי יום ללמידת מילים חדשות ולחזרה על מילים שנלמדו עד כה. כדי להצליח להתמיד במשימה לאורך זמן, תנו לעצמכם יומיים חופשיים בשבוע. מומלץ להתחיל ללמוד אוצר מילים מוקדם ככל האפשר, כך שתספיקו ללמוד כמה שיותר מילים חדשות וחשובות עד מועד המבחן.

כמה מילים באנגלית ניתן ללמוד ביום?

אם מקדישים חצי שעה ביום ללימוד אוצר מילים, ועושים זאת כהלכה, ניתן ללמוד 10 מילים חדשות ביום, שהן 50 מילים בשבוע (כאשר יומיים בשבוע נחים ולא לומדים מילים חדשות) ו-200 מילים בחודש.

אנו מקווים כי מאמר קצר זה מסייע לכם להבין אילו מילים כדאי ללמוד ל
פרקי האנגלית בפסיכומטרי וכיצד רצוי ללמוד אותן.

לימדו עוד על:

מבחן פסיכומטרי אונליין לדוגמא חינם

↑ בחזרה לראש העמוד


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה לפרק האנגלית
תרגול סימולציות אונליין
הכנה לפרק הכמותי
לכל ערכות התרגול לפסיכומטרי
התמודדות עם חרדת בחינותהכנה לכתיבת חיבור
תרגול מבואות וסימולציות אונליין
לכל ערכות התרגול למפע"ם


מבחני דוגמא בחינם
מבחן פסיכומטרי לדוגמא
אנגלית בפסיכומטרי לדוגמא


ממליצים
לולא אתם הייתי נאבד בין מבחני דמה של כל מיני אתרים במקום להתרכז באחד מסודר ומוסבר היטב כמו שלכם. הציון שקיבלתי הוא הישג אדיר. המון תודה, המשיכו כך!
אביב, נבחן באמיר"ם – מאי 2015
"אני מאד מרוצה מהאתר שלכם, למדתי אצלכם הכנה למבחן תיל למכללות והבחינות וההסברים עזרו לי מאוד, ולמדתי למבחן אמי"ר וגם הצלחתי מאוד בזכותכם לשפר את הידע שלי."
נבחנה במבחן תיל ובמבחן אמיר, אוגוסט 2015


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id