אילו מילים באנגלית כדאי ללמוד?

מאחר שפרקי האנגלית בפסיכומטרי בודקים את רמת האנגלית האקדמית של הנבחן, אוצר המילים בפרקים אלה לקוח מתחומים אקדמיים שונים דוגמת מדעי הרוח, הטבע והחברה. בהתאם לכך, הגוף אשר כותב את פרקי האנגלית בפסיכומטרי, המרכז הארצי לבחינות והערכה, נוטה להשתמש במילים באנגלית העוסקות בעולם המדע והמחקר.

בעוד שמכוני הכנה רבים מציעים לתלמידיהם לשנן רשימות ארוכות של מילים מסובכות באנגלית, לעיתים אף ללא כל קשר לתכנים המופיעים בפרקי האנגלית בפסיכומטרי, אנו במכון נועם ניתחנו לעומק את המבחנים אלה ויצרנו מילון הכולל מילים, ניבים וביטויים. כך, הרכבנו רשימה של המילים הנפוצות ביותר בבחינה. כמו כן, אספנו את מילות הקישור, הפעלים המורכבים, הניבים והביטויים השימושיים ביותר לפרקי האנגלית בפסיכומטרי, וריכזנו אותם ברשימה מקיפה אחת של מעל 1500 פריטים.


מילון האנגלית לפסיכומטרי של מכון נועם

להלן מספר דוגמאות הלקוחות ממילון האנגלית שלנו:

1. המילה findings שפירושה מִמְצָאים (כגון ממצאים של ניסוי מדעי) מזכירה בתצורתה את המילה find שפירושה למצוא.

חשוב להכיר מילה זו מאחר שהיא שימושית בכל תחום מדעי: נוכל להיתקל בה בשאלה או קטע קריאה במבחן אשר עוסקים בביולוגיה, פסיכולוגיה, גיאולוגיה או ארכיאולוגיה. לכן, בחרנו לכלול את המילה findings במילון האנגלית לפסיכומטרי שלנו.

דוגמא:

.The findings of the experiment completely transformed scientific thinking

←  לרכישת ערכת ההכנה של מכון נועם, הכוללת מאגר של מעל 1500 מילים.


2. למילה argue שני פירושים. פירוש אחד, המוכר יותר, הינו להתווכח.

דוגמא:

I think you are right, so I’m not going to argue with you.

הפירוש שני, אשר מוכר פחות אך שימושי יותר באנגלית אקדמית הינו לטעון.

דוגמא

The drunk driver is going to argue that the accident was not her fault.

 שימו לב! כאשר הינכם לומדים מילה לפרקי האנגלית בפסיכומטרי, יש להקפיד וללמוד את כל הפירושים הקיימים לאותה מילה. כך למשל, חשוב להכיר את הפירוש הראשון לפועל to argue – שהוא להתווכח, אך קיימת סבירות גבוהה שהפועל יופיע בבחינה דווקא במשמעותו השניה – לטעון. מילון האנגלית לפסיכומטרי של מכון נועם, מציג את כל הפירושים האפשריים לכל אחת מהמילים המופיעות בו.


3. מילת הקישור Therefore שייכת לקטגוריה של סיבה/תוצאה ופירושה לכן.

דוגמא

You work hard. Therefore, you will pass the test.

מילות קישור מסייעות לנו להבין את סוג הקשר אשר קיים בין שני משפטים או בין שתי פסקאות. המרכז הארצי לבחינות והערכה מרבה להשתמש במילות קישור בפרקי האנגלית בפסיכומטרי, ולכן חשוב להכירן ולשלוט בהן. מילון האנגלית לפסיכומטרי של מכון נועם כולל עשרות מילות קישור, המשויכות לקטגוריות שונות, כולל כאלה המציינות קשר של הוספה, ניגוד, סיבה ותוצאה.

← לרכישת ערכת ההכנה של מכון נועם, הכוללת מאגר מעל 1500 מילים.


4. פירוש הביטוי in order to הינו על מנת/כדי.

גם אם נכיר את כל אחת מהמילים המרכיבות את הביטוי, לא בהכרח נבין את הביטוי בכללותו. למשל, אם נפרק את הביטוי in order to ונפרש כל מילה לחוד, נקבל את המילים - בתוך, הזמנה, ל.... עלינו להבין שכאשר רצף מילים אינו יוצר משפט הגיוני, חלק מהמילים הן ביטוי. כמו כן, חשוב להכיר מבעוד מועד את הביטויים הנפוצים בשפה האנגלית.

 דוגמא לשימוש בביטוי in order to במשפט:

In order to pass the test, you need to work hard.


5. את הפועל המורכב to turn something down ניתן לפרש בשני אופנים.

פירוש אחד הינו להנמיך (למשל להנמיך ווליום או עוצמת חימום), כמו במשפט הבא:

 Please turn the TV down while the guests are here.

פירוש שני הינו לסרב/לדחות, כמו בדוגמא הבאה:

 I turned the job down because I don't want to move to the north.

גם במקרה זה, לא מספיק להכיר כל מילה בפועל המורכב על מנת להבין את פירוש הביטוי כולו. אם ננסה לתרגם את המילים שמרכיבות את הפועל – to turn something down נקבל את המילים: לסובב, משהו, למטה. פעלים מורכבים נפוצים מאד באנגלית, ולכן בחרנו לכלול אותם במילון האנגלית לפסיכומטרי שלנו.

המילים, הניבים והביטויים המופיעים במילון הינם מגוונים ומותאמים במיוחד לפרקי האנגלית בפסיכומטרי. אנו במכון נועם מעדיפים למידה ממוקדת של מילים וביטויים אלה, על פני למידה של מילים ארוכות, קשות ומסובכות במיוחד. זאת ממספר סיבות עיקריות: זמנינו מוגבל ולא נספיק ללמוד את כל המילים, הסבירות שמילים אלה יופיעו במבחן היא נמוכה מאד וכאשר מופיעות בבחינה מילים קשות ונדירות, ברוב המקרים ניתן יהיה לפתור את השאלה גם מבלי לדעת את פירושן.

← לרכישת ערכת אנגלית לפסיכומטרי


כיצד ללמוד מילים באנגלית באופן יעיל?

טעות נפוצה היא פשוט לשנן את המילים שברשימה ואת פירושיהן. זוהי הדרך הכי פחות יעילה ללמוד מילים חדשות, כי היא משתמשת בזיכרון לטווח קצר. זיכרון זה מוגבל מבחינת מספר הפריטים שהוא יכול לאחסן. לכן, ברגע שזיכרון זה יתמלא, סביר להניח שלמידת מילה חדשה תבוא על חשבון מילה ישנה. גם שימוש בכרטיסיות פועל לפי אותו עיקרון, ולכן אינו יעיל. הפתרון הוא להפעיל את הזיכרון לטווח ארוך ואת הזיכרון הפעיל (אשר נקרא גם זיכרון העבודה) בתהליך למידת והטמעת מילים חדשות. הקיבולת של סוגי זיכרון אלה גדולה עשרות מונים מאשר זו של הזיכרון לטווח קצר.

על מנת לערב בתהליך למידת המילים את הזיכרון לטווח ארוך ואת הזיכרון הפעיל, עלינו לקשר את המילה החדשה למשהו מוכר ולעבד אותה במספר אופנים כך שהיא תותיר בנו רושם חזק יותר שלא יימחה תוך מספר שניות.

אנו במכון נועם, פיתחנו טכניקה לשינון וזכירה של אוצר מילים. בערכה המורחבת שלנו, תמצאו כלים, הסברים ודוגמאות ללימוד מילים.


כמה זמן מומלץ להקדיש ללימוד אוצר מילים?

מומלץ להקדיש חצי שעה מדי יום ללמידת מילים חדשות ולחזרה על מילים שנלמדו עד כה. כדי להצליח להתמיד במשימה לאורך זמן, תנו לעצמכם יומיים חופשיים בשבוע. מומלץ להתחיל ללמוד אוצר מילים מוקדם ככל האפשר, כך שתספיקו ללמוד כמה שיותר מילים חדשות וחשובות עד מועד המבחן.


כמה מילים באנגלית ניתן ללמוד ביום?

אם מקדישים חצי שעה ביום ללימוד אוצר מילים, ועושים זאת כהלכה, ניתן ללמוד 10 מילים חדשות ביום, שהן 50 מילים בשבוע (כאשר יומיים בשבוע נחים ולא לומדים מילים חדשות) ו-200 מילים בחודש.

אנו מקווים כי מאמר קצר זה מסייע לכם להבין אילו מילים כדאי ללמוד לפרקי האנגלית בפסיכומטרי וכיצד רצוי ללמוד אותן.

←התחילו לתרגל לפרק האנגלית כבר עכשיו

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.